SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS ZABRZE PRZED SN

WYGRANA Z ZUS ZABRZE PRZED SN

Kancelaria wygrywa z ZUS Zabrze przed Sądem Najwyższym. ZUS pozbawił naszą Klientkę zasiłku chorobowego uznając, że ta wykorzystała zwolnienie lekarskie w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem. Skutkowało to ‘wypadnięciem’ z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego i pozbawieniem dalszych zasiłków chorobowych oraz zasiłku macierzyńskiego.

Sąd Rejonowy w Gliwicach i Sąd Okręgowy w Gliwicach przyznały rację ZUS Zabrze. Jednak oba wyroki były błędne. Uzyskaliśmy pozytywny wyrok Sądu Najwyższego, który zmienił decyzję ZUS. Poniżej zdjęcie wyroku SN:

W wykonaniu wyroku SN ZUS Zabrze wypłacił wszystkie wstrzymane zasiłki wraz z odsetkami w kwocie ponad 100.000 zł. Poniżej decyzja ZUS Zabrze z wykonaniem wyroku SN:

Warto walczyć o swoje prawa! Jak powiedział kiedyś Jacek Walkiewicz w swoim słynnym wystąpieniu na TED: „Zwycięzcy nigdy nie rezygnują. Rezygnujący nigdy nie zwyciężają” (link). Założenie sprawy przed SN nie było proste i wymagało wykazania naszych racji. Klientka nie odpuściła, dzięki czemu dziś może czuć satysfakcję z wygranej sprawy.

WYGRANA Z ZUS ZABRZE PRZED SN – KULISY SPRAWY

Klientka będąc na L4 w ciąży wyleciała do rodziny w Hiszpanii. Dopełniła wszelkich formalności i poinformowała ZUS, o zmianie miejsca pobytu. To spowodowało kontrolę i wydanie decyzji o odmowie prawa do zasiłku z powołaniem się przez ZUS na naruszenie art. 17 ust. 1 ustawy zasiłkowej. ZUS uznał, że wylot do rodziny w Hiszpanii w trakcie zwolnienia lekarskiego w ciąży stanowił wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego w sposób sprzeczny z jego przeznaczeniem.

Sąd Najwyższy przyznał nam rację i uznał, że „W sytuacji ubezpieczonej uprawnione jest zatem rozstrzygnięcie, iż podróż samolotem do rodziny za granicę w okresie ciąży, gdy nie było zagrożenia ciąży i przed podróżą lekarz ginekolog nie stwierdził przeciwwskazań położniczych do podróży samolotem, o czym też ubezpieczona powiadomiła ZUS, nie było wykorzystaniem chorobowego zwolnienia od pracy niezgodnie z celem tego zwolnienia”.

Jeśli w Twojej sprawie ZUS wydał decyzję, z którą się nie zgadzasz, zgłoś się do PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS. Przeanalizujemy decyzję i odpowiemy, czy w Twojej sprawie są szanse na wygranie sprawy z ZUS. WARTO ODWOŁYWAĆ SIĘ OD DECYZJI ZUS i walczyć o swoje prawa.

SKUTECZNY PRAWNIK DO WALKI Z ZUS:

WYGRANA Z ZUS KRAKÓWWYGRANA Z ZUS TARNÓWWYGRANA Z ZUS CHRZANÓWWYGRANA Z ZUS NOWY SĄCZWYGRANA Z ZUS ELBLĄGWYGRANA Z ZUS PŁOCKWYGRANA Z ZUS RADOMWYGRANA Z ZUS CZĘSTOCHOWAWYGRANA Z ZUS ZABRZEWYGRANA Z ZUS CHORZÓWWYGRANA Z ZUS BIELSKO-BIAŁAWYGRANA Z ZUS WAŁBRZYCH WYGRANA Z ZUS RYBNIKWYGRANA Z ZUS OPOLEWYGRANA Z ZUS ZIELONA GÓRAWYGRANA Z ZUS SZCZECIN

Potrzebujesz pomocy prawnej – skontaktuj się z nami:

tel.: 502-619-281

e-mail: kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu