SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
JAK NAPISAĆ SKUTECZNE ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS

JAK NAPISAĆ SKUTECZNE ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS

Otrzymałeś decyzję ZUS, z którą się nie zgadzasz? Zobacz jak napisać skuteczne odwołanie od decyzji ZUS. Decyzja wydana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych narusza Twoje słuszne interesy i prawa? Jeśli masz wątpliwości co do prawidłowości wydanej przez ZUS decyzji, możesz złożyć odwołanie od decyzji organu rentowego do sądu. Poniżej wskazówki jak skutecznie napisać odwołanie od decyzji ZUS.

ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE Z ZUS? Zapytaj o wycenę swojej sprawy już dziś!

U nas wycena prowadzenia sprawy z ZUS przedstawiana jest indywidualnie. Wycena obsługi prawnej jest bezpłatna, po przesłaniu przez Klienta zapytania na mejla kancelaria@zawartka.pl

Wycena obejmuje wszystkie opłaty, które Klient będzie zobowiązany ponieść powierzając nam swoją sprawę do prowadzenia. Poza opłatami wskazanymi w wycenie, Klient nie będzie „zaskakiwany” jakimikolwiek opłatami na rzecz kancelarii, które nie zostały ujęte w wycenie.

TERMIN NA ZŁOŻENIE ODWOŁANIA OD DECYZJI ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoznaje szereg różnych spraw m.in. sprawy o tytuł do ubezpieczeń, o podstawę wymiaru składek, o zasiłki z ubezpieczenia chorobowego, o emerytury i renty. Wydawane w tych sprawach decyzje nie zawsze są zgodne z prawem. Jeżeli uważasz, że decyzja ZUS wydana w Twojej sprawie jest wadliwa, możesz złożyć odwołania od decyzji. Wówczas sąd rozpatrzy raz jeszcze sprawę i podda decyzję weryfikacji. Pamiętaj, że na odwołanie się masz miesiąc od dnia odebrania decyzji.

JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE DO ZUS?

Jak napisać odwołanie do ZUS? Co powinno zawierać odwołanie? Przygotowując odwołanie od decyzji ZUS pamiętaj, że odwołanie pełni rolę pozwu. Tak, składając odwołanie pozywasz ZUS do sądu. Odwołanie powinno spełniać wszelkie wymagania formalne takie jak dla pozwu m.in. na odwołaniu powinny znaleźć się podstawowe dane osobowe i adresowe odwołującego się oraz nr PESEL (lub w przypadku przedsiębiorców NIP).  W odwołaniu podaj także znak zaskarżonej decyzji oraz napisz uzasadnienie, czyli dlaczego nie zgadzasz się z decyzją. Jeśli nie jesteś pewien jak napisać odwołania, skontaktuj się z prawnikiem specjalizującym się w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych. Czasem wystarcz konsultacja prawna, a czasem może okazać się, że lepszym wyjściem niż pisanie odwołania samemu, jest zlecenie sprawy do prowadzenia skutecznemu prawnikowi ZUS. Pomoc prawna może okazać się niezbędna nie tylko jeśli chodzi o przygotowanie skutecznego odwołania od decyzji ZUS, ale także na dalszym etapie sprawy w sądzie.

GDZIE ZŁOŻYĆ ODWOŁANIE?

Wiele petentów ma problem z tym gdzie złożyć odwołanie. Odwołania od decyzji ZUS składa się do oddziału ZUS, który wydał decyzję. Przykładowo, jeśli składasz odwołanie od decyzji wydanej przez ZUS I Oddział w Poznaniu, to odwołanie składasz do ZUS I Oddział w Poznaniu. Odwołanie możesz złożyć osobiście, przez pełnomocnika lub wysłać pocztą. Od momentu złożenia odwołania ZUS ma miesiąc na ponowne rozpatrzenie sprawy. ZUS może uwzględnić odwołanie i wówczas sprawa nie trafia do sądu. Jeśli zaś ZUS nie znajduje podstaw do zmiany decyzji, to przekazuje odwołanie wraz z aktami sprawy do właściwego sądu, który rozpatrzy sprawę.

CZY ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS PODLEGA OPŁACIE W SĄDZIE?

Z jakimi kosztami wiąże się złożenie odwołania od decyzji ZUS? Odwołanie od decyzji – na zasadzie przepisu art. 96 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 28 lipca 2005 roku o kosztach sądowych w sprawach cywilnych – nie podlega opłacie.

JAK SKUTECZNIE NAPISAĆ ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS

Nigdy nie pisałeś odwołania od decyzji ZUS? Zostaw to profesjonalistom. Przygotowujemy skuteczne odwołania od decyzji ZUS. Prowadzimy bardzo wiele spraw przeciwko ZUS w sądach na terenie całego kraju. Możesz powierzyć nam swoją sprawę do prowadzenia albo zlecić przygotowanie profesjonalnego odwołania od decyzji ZUS. Dzięki temu masz pewność, że Twoja sprawa zostanie merytorycznie rozpoznana przez sąd.

PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUSAPELACJA ZUSSKARGA KASACYJNA ZUS

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu