SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ZUS NIE PRZYZNAŁ RENTY CO DALEJ?

ZUS NIE PRZYZNAŁ RENTY CO DALEJ?

ZUS nie przyznał renty co dalej? Co zrobić gdy ZUS odmówi prawa do renty? Gdy ZUS odmawia prawa do renty pojawia się naturalna obawa, co dalej. Ostatnio widzimy coraz więcej spraw Klientów, którzy od wielu lat przebywali na rencie i ZUS odebrał rentę, bo lekarz orzecznik czy komisja lekarska uznały ubezpieczonego za osobę zdolną do pracy. Trudno nie odnieść wrażenia, że jest to zaplanowana akcja ze strony ZUS polegająca na weryfikacji wcześniej przyznanych uprawnień do renty, które były wypłacane często przez kilkanaście lat. ZUS szuka oszczędności w systemie ubezpieczeń społecznych kosztem obywatela, często schorowanego i nie umiejącego sobie poradzić w gąszczu przepisów i procedur. Jest to szczególnie trudna sytuacja, bowiem renta wypłacana przez ZUS stanowi w wielu przypadkach jedyne stałe źródło dochodu i utrzymania. Jednak nie warto się poddawać i trzeba złożyć odwołanie od decyzji ZUS. Pisaliśmy o tym na blogu ODWOŁANIE OD DECYZJI ODMOWNEJ O RENTĘ Z TYTUŁU NIEZDOLNOŚCI DO PRACY.

DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS? ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS. KOGO WYBRAĆ DO OBSŁUGI SPRAWY PRZECIWKO ZUS?  SKONTAKTUJ SIĘ Z PRAWNIKIEM ZUS!

Skorzystaj z fachowej pomocy specjalistów w sprawach ubezpieczeń społecznych.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

ZUS NIE PRZYZNAŁ RENTY CO DALEJ?

Na logikę trudno jest dać wiarę orzeczeniom lekarza orzecznika czy komisji lekarskiej ZUS, które po latach przebywania na rencie uznają, że świadczeniobiorca nie jest niezdolny do pracy. Przecież wraz z upływem czasu schorzenia organizmu postępują, a nie znikają. Bardzo często spotykamy się z praktyką, gdzie lekarz orzecznik potwierdza niezdolność do pracy, a ZUS niezadowolony z orzeczenia swojego lekarza orzecznika zgłasza zarzut wadliwości orzeczenia i przekazuje sprawę do rozpatrzenia komisji lekarskiej ZUS. Komisja lekarska najczęściej przychyla się do zarzutu ZUS i uznaje, że świadczeniobiorca nie jest niezdolny do pracy, co daje podstawę do tego aby ZUS odmówił prawa do renty. Różnica pomiędzy orzeczeniem lekarza orzecznika a orzeczeniem komisji lekarskiej daje mocną podstawę do złożenia odwołania od decyzji ZUS do sądu. Na blogu podpowiadamy jak napisać odwołanie od decyzji ZUS o odmowie prawa do renty. Zachęcamy do korzystania z pomocy prawnej kancelarii specjalizującej się w sprawach ZUS. Powierzenie swojej sprawy kancelarii uwolni Państwa od stresu związanego ze sprawą i niepotrzebnych emocji. Klient nie będzie zaskakiwany niezrozumiałymi pismami z sądu. Od razu przedstawimy plan działania i przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty oraz pisma procesowe w toku całej sprawy spornej z ZUS.

PRAWNIK ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu