SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ODPOWIEDŹ NA POZEW O ALIMENTY

ODPOWIEDŹ NA POZEW O ALIMENTY

Odpowiedź na pozew o alimenty, co powinno zawierać pismo do sądu i jak je przygotować? W Internecie można znaleźć różne wzory odpowiedzi na pozew o alimenty, jak choćby na portalu infor.pl Cytując za portalem infor: „Pamiętajmy jednak, że każda sprawa jest inna, a odpowiedź powinna wynikać z konkretnego pozwu, jaki otrzymał pozwany”.

CZYTAJ WIĘCEJ: ALIMENTY NA DZIECKO

CZY TRZEBA ODPOWIEDZIEĆ NA POZEW O ALIMENTY?

Często słyszymy od zgłaszających się do kancelarii Klientów pytanie: Czy trzeba odpowiedzieć na pozew o alimenty? Jeśli otrzymałeś pismo z sądu z odpisem pozwu o alimenty i sąd wzywa Cię do złożenia odpowiedzi na pozew o alimenty warto sprawę potraktować poważnie. Nie trzeba od razu powierzać jej prawnikowi, ale należy choćby skonsultować się z prawnikiem zajmującym się prawem rodzinnym. Dlaczego? Otóż zbagatelizowanie pisma z sądu może skończyć się tym, że sąd wyda wyrok zaoczny uznając roszczenia dochodzone pozwem o alimenty. Pisaliśmy o tym tutaj. Bierna postawa nie jest dobrym rozwiązaniem i trzeba odpowiedzieć na pozew o alimenty.

CO NAPISAĆ W ODPOWIEDZI NA POZEW O ALIMENTY?

Jeden z portali na pytanie Co napisać w odpowiedzi na pozew o alimenty? wskazuje, iż: „Odpowiedź na pozew o podwyższenie alimentów powinna zawierać elementy charakterystyczne dla każdego pisma procesowego. Zawrzeć należy w niej oznaczenie sądu, rodzaju pisma, osnowę wraz z dowodami, podpis strony lub jej pełnomocnika albo przedstawiciela ustawowego oraz listę załączników”.

Od strony technicznej sprawa wydaje się być nieskomplikowana. Bardziej problematyczne są kwestie merytoryczne. Odpowiadając na pozew o alimenty trzeba zająć stanowisko procesowe, to jest wskazać czy zgadzamy się z pozwem czy nie (albo w jakim zakresie się zgadzamy, a w jakim kwestionujemy roszczenia podnoszone w pozwie) oraz odpowiednio uargumentować swoje stanowisko i przedstawić dowody, na których się opieramy.

Dla osób, które nie mają na co dzień do czynienia z sądem, warto powierzyć swoją sprawę prawnikowi albo zlecić przygotowanie profesjonalnego pisma procesowego. Oszczędzi to niepotrzebnych stresów i nerwów, a jednocześnie sąd i druga strona otrzyma jasne stanowisko procesowe w profesjonalnie przygotowanej odpowiedzi na pozew.

Otrzymałeś pozew o alimenty i poszukujesz kancelarii specjalizującej się w sprawach o alimenty? Potrzebujesz pomocy i szukasz Adwokat alimenty Kraków, Prawnik alimenty Kraków, radca prawny od alimentów w Krakowie? Dobry prawnik od alimentów pomoże wygrać sprawę o alimenty. Prowadzimy sprawy o alimenty w Krakowie. Działamy także w okolicznej Bochni, Niepołomicach, Wieliczce, Miechowie, Myślenicach, Chrzanowie, Brzesku i Olkuszu, a także w województwie Śląskim i Świętokrzyskim.

Przygotowujemy dla Ciebie odpowiedź na pozew o alimenty i poprowadzimy Twoją sprawę o alimenty w sądzie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu