SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ZUS ODMÓWIŁ RENTY

ZUS ODMÓWIŁ RENTY

Otrzymaliśmy mejla od Klienta, że ZUS odmówił mu renty po 16 latach. Klient pyta czy warto się odwoływać? ZUS NIE PRZYZNAŁ RENTY CO DALEJ? Zajmujemy się sprawami, w których ZUS odmówił renty. Przygotowujemy odwołania od decyzji ZUS oraz prowadzimy tego typu sprawy kompleksowo nie tylko przed Sądami w Małopolsce (Sądem Okręgowym w Krakowie, Sądem Okręgowym w Tarnowie, Sądem Okręgowym w Nowym Sączu), ale w całej Polsce m.in. przed Sądem Okręgowym w Warszawie, czy nawet przed Sądem Okręgowym w Gdańsku i Szczecinie.

ZUS ODMÓWIŁ RENTY

W naszej praktyce ostatnio jest dużo tego typu zapytań w zasadzie z całej Polski. Lekarze orzecznicy ZUS uznają „nie jest Pan niezdolny do pracy”. Po wniesionym sprzeciwie, to orzeczenie jest podtrzymywane przez Komisję lekarską ZUS. W efekcie ZUS, opierając się na orzeczeniach lekarzy orzeczników, wydaje odmowną decyzję ws. renty.

[WAŻNE] Nawet jeśli decyzja ZUS jest niesłuszna, a nie zostanie wniesione odwołanie w terminie miesiąca od dnia jej odebrania, to taka decyzja uprawomocni się i będzie skuteczna. Warto odwoływać się od decyzji ZUS i walczyć o swoje prawa w sądzie.

ZUS ODMÓWIŁ RENTY – PROCEDURA ODWOŁAWCZA

W wielu wpisach na blogu szczegółowo informujemy o tym, jak wygląda procedura odwoławcza w sprawie, w której ZUS odmówił renty:

Odwołanie od decyzji ZUS wszczyna sprawę sądową i w zasadzie pełni rolę pozwu. W toku procesu z ZUS to strona odwołująca się od decyzji jest zobowiązana udowodnić spełnienie przesłanek do przyznania renty, czyli m.in. fakt wystąpienia częściowej lub całkowitej niezdolności do pracy.

Dlatego też już w odwołaniu od decyzji o odmowie renty warto zawnioskować do Sądu o powołanie biegłych lekarzy o specjalnościach adekwatnych do schorzeń odwołującego się. Dowód z opinii biegłych jest kluczowy dla wygrania sprawy o rentę z ZUS.

ZUS ODMÓWIŁ RENTY – POMOC PRAWNA

Jeśli otrzymałeś decyzję, w której ZUS odmówił renty, skontaktuj się z adwokatem lub radcą prawnym zajmującym się odwołaniami od decyzji ZUS. W trakcie konsultacji, po zapoznaniu się z decyzją i materiałami, jesteśmy w stanie ocenić realne szanse wygrania sprawy z ZUS, a także przedstawiamy wycenę przygotowania samego odwołania od decyzji lub kompleksowego prowadzenia sprawy.

KONTAKT Z KANCELARIĄ  – PORADY PRAWNE, PROWADZENIE SPRAW SĄDOWYCH I PRZED ORGANAMI ADMINISTRACJI

Jeśli chciałbyś uzyskać poradę prawną, lub też zlecić poprowadzenie sprawy sądowej, reprezentowanie Ciebie w postępowaniu przed ZUS, zachęcam do kontaktu.

Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS

APELACJA ZUS

SKARGA KASACYJNA ZUS

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu