SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ILE WYNOSZĄ ALIMENTY 2022

ILE WYNOSZĄ ALIMENTY 2022

Ile wynoszą alimenty 2022? Ostatnio Klient zadzwonił do nas z pytaniem o pomoc prawną po wyroku Sądu Rejonowego w Wieliczce, gdzie doszło do podwyższenia alimentów z kwoty 650 zł na kwotę 1300 zł.

Trzeba przyznać, że podwyżka duża i może zaskoczyć, tym bardziej, że po wyroku (jeśli oczywiście dojdzie do jego uprawomocnienia), trzeba będzie wyrównać różnicę alimentów za okres począwszy od dnia wniesienia pozwu. A więc nie tylko trzeba będzie regulować na bieżąco wyższe alimenty, ale jeszcze do dopłaty będą „zaległe” alimenty w kwocie kilkunastu tysięcy złotych.

Wyrok jest nieprawomocny, natomiast pokazuje pewną tendencję w sprawach o alimenty. Coraz częściej alimenty są zasądzane powyżej 1000 ,- złotych miesięcznie na dziecko.

ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE O ALIMENTY? Zapytaj o wycenę swojej sprawy już dziś!

U nas wycena prowadzenia sprawy o alimenty przedstawiana jest indywidualnie. Wycena obsługi prawnej jest bezpłatna, po przesłaniu przez Klienta zapytania na mejla kancelaria@zawartka.pl

Wycena obejmuje wszystkie opłaty, które Klient będzie zobowiązany ponieść powierzając nam swoją sprawę do prowadzenia. Poza opłatami wskazanymi w wycenie, Klient nie będzie „zaskakiwany” jakimikolwiek opłatami na rzecz kancelarii, które nie zostały ujęte w wycenie.

ILE WYNOSZĄ ALIMENTY 2022?

W poprzednich wpisach na blogu (JAK UZYSKAĆ PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW i JAK UZYSKAĆ WYSOKIE ALIMENTY) informowaliśmy o bardzo zwiększonym zainteresowaniu ze strony Klientów kancelarii tematem domagania się podwyższenia alimentów. Cytująca za serwisem money.pl „Inflacja w Polsce w październiku 2022 r. wyniosła według wstępnego szacunku 17,9 proc. – podał GUS. W stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 1,8 proc. To najwyższa inflacja od grudnia 1996 r.”. Nie ma się więc co dziwić, że według naszych szacunków sądy rodzinne zostaną wręcz zasypane pozwami o podwyższenie alimentów.

Realnie inflacja jest dużo wyższa niż informacje podawane w urzędowych statystykach. Zatem jeśli na przykład sąd przyznał kilka lat temu alimenty w kwocie 1000 zł na dziecko miesięcznie to obecnie 1000 zł „zdewaluowało się” do tego stopnia, że warto rozważyć pozew o podwyższenie alimentów o kilkaset złotych. Zasadność roszczeń o podwyższenie alimentów pokazuje ostatnia debata nad waloryzacją świadczenia 500+ do kwoty 800 zł miesięcznie (gazetaprawna.pl).

Oczywiście decyzja o wystąpieniu na drogę sądową z pozwem o podwyższenie alimentów powinna być rozsądna i poprzedzona analizą indywidualnej sprawy. Jeśli rozważacie Państwo podjęcie kroków prawnych, zachęcamy do skorzystania z pomocy kancelarii i zasięgnięcia porady prawnej w kwestii podwyższenia alimentów.

Planujesz złożyć pozew o alimenty. Chcesz domagać się podwyższenia alimentów. Szukasz kancelarii w Krakowie specjalizującej się w sprawach o alimenty? Potrzebujesz pomocy i szukasz Adwokat alimenty Kraków, Prawnik alimenty Kraków, radca prawny od alimentów w Krakowie? Dobry prawnik od alimentów pomoże wygrać sprawę o alimenty. Prowadzimy sprawy o alimenty w Krakowie. Działamy także w okolicznej Bochni, Niepołomicach, Wieliczce, Miechowie, Myślenicach, Chrzanowie, Brzesku i Olkuszu.

Przygotowujemy dla Ciebie pozew o alimenty i poprowadzimy Twoją sprawę o alimenty w sądzie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu