SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS KRAKÓW – SPRAWA O ZADŁUŻENIE

WYGRANA Z ZUS KRAKÓW – SPRAWA O ZADŁUŻENIE

Wygrana z ZUS Kraków. Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie z ZUS Kraków. Sprawa dotyczyła umorzenia zaległości składkowych przedsiębiorcy w ZUS. Chodziło o spór odnośnie zastosowania ustawy abolicyjnej z roku 2012. Ustawa dotyczyła umorzenia należności ZUS do lutego 2009 r., ale jak widać dalej ta ustawa „działa”. Na marginesie warto wspomnieć, że w jednej z prowadzonych spraw naszego innego Klienta z Warszawy, udało się przed Nowym 2022 Rokiem doprowadzić do wydania decyzji o warunkach umorzenia zadłużenia na blisko 100 tysięcy złotych (należność główna + odsetki) właśnie na podstawie wspomnianej ustawy abolicyjnej.

Prawnik do walki z ZUS.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Wracając do tematu, ZUS Kraków odmówił Klientowi umorzenia należności podlegających umorzeniu wynoszących kilkanaście tysięcy złotych, bo Klient nie uregulował w terminie kosztów egzekucyjnych od należności, które nie podlegały umorzeniu w kwocie 68,30 zł. Koszty te zostały uregulowane, ale zdaniem ZUS „za późno”.

Sąd Okręgowy w Krakowie przyznał rację Klientowi i zmienił decyzję ZUS Kraków. Poniżej wyrok:

Sprawa trwała bardzo długo, bo ponad 2 lata na etapie 1. Instancji. Przyczyniły się do tego kilkukrotne zmiany sędziego referenta z różnych powodów. Klient bardzo długo występował w tej sprawie bez fachowej pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Do Kancelarii zgłosił się pod koniec sierpnia tego roku. Sam nie dawał sobie już rady z „machiną” wymiaru sprawiedliwości. Ten przykład pokazuje, że zawsze można zwrócić się do prawnika, nawet jeśli początkowo sprawę prowadziliście Państwo sami. Bez wątpienia nasza pomoc, przeanalizowanie „mocnych i słabych stron”, przygotowanie pisma ze stanowiskiem procesowym wraz z odpowiednią argumentacją prawną, przyczyniły się do korzystnego rozstrzygnięcia sprawy. Mało tego Klient występując w sądzie bez prawnika czuł się zwyczajnie „zagubiony” w gąszczu przepisów i nie rozumiał wiele z toczącego się postępowania. To wywoływało stres i potęgowało niepewność. Pomoc Kancelarii spowodowała, że Klient mógł skupić się na swojej pracy i nie myśleć tyle o sporze z ZUS. My zajęliśmy się wszystkim i przeprowadziliśmy Klienta do szczęśliwego finału.

PRAWNIK ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu