SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
KANCELARIA OD SPRAW ZUS – SUKCES Z ZUS KRAKÓW

KANCELARIA OD SPRAW ZUS – SUKCES Z ZUS KRAKÓW

Kancelaria od spraw ZUS – kolejny sukces kancelarii z ZUS Kraków. Tym razem obyło się bez sądu, bowiem dzięki „sile argumentów” ZUS został przekonany do stanowiska korzystnego dla Klienta. O co chodziło? Otóż Klientka od kilkunastu lat mieszkająca w Anglii pewnego dnia logując się na swoje konto bankowe w Alior Bank zobaczyła zajęcie rachunku bankowego na ponad 100.000 zł. Organem egzekucyjnym był ZUS. Wówczas zgłosiła się do nas z prośba o pomoc i wyjaśnienie sprawy.

ZUS Kraków wydał decyzję z którą się nie zgadzasz? Skorzystaj z pomocy kancelarii od spraw ZUS. Przygotowujemy odwołania od decyzji ZUS. Pomagamy w sprawach związanych z ustaleniem podlegania do ubezpieczeń społecznych, o prawo do zasiłków z ubezpieczenia chorobowego, w sprawach zadłużenia w ZUS, o ustalenie rent i emerytur. Prowadzimy sprawy przed sądami w Krakowie oraz w całym województwie małopolskim, a także przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

Kancelaria od sprawy ZUS – wygrana z ZUS Kraków:

KANCELARIA OD SPRAW ZUS – SUKCES Z ZUS KRAKÓW

Klientka była nieświadoma w ogóle z jakiego tytułu jest winna ZUS pieniądze. Co się okazało, miała w Polsce zarejestrowaną spółkę z o.o., której była jedynym udziałowcem. Spółka była obsługiwana przez profesjonalne biuro rachunkowe, ale księgowy nigdy nie zwrócił Klientce uwagi, że powinna zgłosić się do ZUS i odprowadzać składki jako jednoosobowy wspólnik. Wynika to z art. 8 ust. 6 pkt 4) ustawy systemowej, która ze statusem wspólnika jednoosobowej spółki z o.o. wiąże obowiązek podlegania do ubezpieczeń.

ZUS wysyłał wezwania do zapłaty na adres Klientki w Polsce, pod którym nie mieszkała od kilkunastu lat. Organ rentowy z urzędu zrobił dokumenty rozliczeniowe i domagał się zapłaty składek z odsetkami za 5 lat wstecz.

KANCELARIA OD SPRAW ZUS – ODDŁUŻENIE KLIENTA NA PONAD 100 TYSIĘCY

Dzięki naszej pomocy, udało się wyjaśnić sprawę, dzięki czemu ZUS odstąpił od dochodzenia ponad 100 tysięcy złotych „zaległych” składek. Nie dało się dyskutować z tym, że posiadając status jednoosobowego wspólnika, należało odprowadzać składki do ZUS. Niemniej Klientka mieszkała w Anglii, tam miała swoje centrum interesów życiowych i tam też pracowała, podlegając pod tamtejszy system zabezpieczenia społecznego (Her Majesty Revenue & Customs). Oznaczało to, że Klientka nie miała obowiązku ubezpieczenia w Polsce, na podstawie unijnych rozporządzeń o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Po przedstawieniu odpowiednich dokumentów, ZUS Kraków odstąpił od żądania zapłaty kwoty ponad 100 tys. zł i skorygował dokumenty rozliczeniowe tak, jakby długu składkowego nigdy nie było. Cała sprawa zakończyła się na etapie administracyjnym, bez konieczności wdawania się z ZUS w spór sądowy.

KONTAKT Z KANCELARIĄ  – PORADY PRAWNE, PROWADZENIE SPRAW SĄDOWYCH I PRZED ORGANAMI ADMINISTRACJI

Jeśli chciałbyś uzyskać poradę prawną, lub też zlecić poprowadzenie sprawy sądowej, reprezentowanie Ciebie w postępowaniu przed ZUS, zachęcam do kontaktu.

Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu