SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS RYBNIK

WYGRANA Z ZUS RYBNIK

Wygrana z ZUS Rybnik. Miło nam poinformować o kolejnej wygranej sprawie przeciwko ZUS Oddział w Rybniku. Sąd Okręgowy w Rybniku wydał wyrok, w którym zmienił decyzję ZUS przyznając Klientowi prawo do świadczenia uzupełniającego, czyli tzw. 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Przesłanką do otrzymania świadczenia uzupełniającego 500+ jest niezdolność do samodzielnej egzystencji lub całkowita niezdolność do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji stwierdzone orzeczeniem lekarza orzecznika ZUS.

DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS? ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS. KOGO WYBRAĆ DO OBSŁUGI SPRAWY PRZECIWKO ZUS?  SKONTAKTUJ SIĘ Z PRAWNIKIEM ZUS!

ZUS wydał decyzję, z którą się nie zgadzasz? Zgłoś się do nas już dziś! Kliknij w zakładkę kontakt i zobacz, jak możemy Ci pomóc w walce z ZUS.

POWIĄZANE WPISY NA BLOGU:

W sprawie Klienta od początku ZUS Rybnik był „na nie”, to znaczy najpierw lekarz orzecznik wydał niekorzystne orzeczenie „nie jest Pani niezdolna do samodzielnej egzystencji”. Pomimo uargumentowanego sprzeciwu od orzeczenia lekarza orzecznika, Komisja Lekarska podtrzymała to orzeczenie. ZUS opierając się na „swoich” lekarzach wydał decyzję odmowną.

WYGRANA Z ZUS RYBNIK W SPRAWIE O ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE

Po wniesionym odwołaniu od decyzji i przeprowadzeniu sprawy w sądzie, okazało się, że ZUS nie miał racji odmawiając prawa do świadczenia. Biegli sądowi wydali opinie w których uznali niezdolność do samodzielnej egzystencji, czyli zakwestionowali opinie lekarzy orzeczników ZUS. W wyniku m.in. korzystnej opinii biegłych, Sąd przychylił się do odwołania i zmienił decyzję. Poniżej wyrok:

Wyrok jest nieprawomocny. ZUS złożył wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku, co oznacza że będzie rozważał wniesienie apelacji w tej sprawie.

Nieprawidłowa decyzja ZUS spowodowała ogrom kosztów. Mianowicie instytut, który wydawał opinię w tej sprawie, wystawił Sądowi rachunek na ponad 4300 złotych.

W związku ze zwolnieniem od kosztów sądowych Klient nie będzie zobowiązany do poniesienia tych kosztów. Zresztą powinien ponieść je ZUS, jako strona przegrywająca sprawę. Niestety ZUS nie poniesie tych kosztów, bo też jako organ administracji, ZUS ma „przywilej” zwolnienia od kosztów. Koszty pracy biegłych będzie musiał ponieść skarb państwa, czyli my wszyscy.

PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach ZUS. Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS

APELACJA ZUS

SKARGA KASACYJNA ZUS

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu