SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS KRAKÓW PODWÓJNA EMERYTURA MUNDUROWA

WYGRANA Z ZUS KRAKÓW PODWÓJNA EMERYTURA MUNDUROWA

Wygrana z ZUS Kraków podwójna emerytura mundurowa. Informujemy na naszym blogu, że istnieje możliwość pobierania podwójnej emerytury, tj. zarówno mundurowej wypłacanej przez WBE lub ZER MSWiA oraz emerytury powszechnej z ZUS.

ZUS wydaje decyzje, w których przyznaje emerytury z systemu powszechnego, natomiast jednocześnie zawiesza wypłatę emerytury powołując się na fakt wypłacania emerytury przez Wojskowe Biuro Emerytalne lub Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA. Warto złożyć odwołanie od decyzji ZUS, co pokazuje nasza ostatnia wygrana sprawa z ZUS Kraków o podwójną emeryturę dla mundurowych.

WYGRANA Z ZUS KRAKÓW PODWÓJNA EMERYTURA MUNDUROWA

Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok, w którym nakazał podjęcie wypłaty zawieszonej emerytury przez ZUS. Emerytura z ZUS będzie wypłacana obok emerytury otrzymywanej z ZER MSWiA.

Klient wypracował maksymalną emeryturę mundurową wynoszącą 75% podstawy wymiaru. Do emerytury mundurowej nie były doliczane jakiekolwiek „cywilne” okresy pracy. Nawet gdyby Klient złożył w MSW wniosek o doliczenie „cywilnych” okresów składkowych do służbowej wysługi emerytalnej jego świadczenie nie wzrosłoby, ze względu na fakt pobierania maksymalnej emerytury mundurowej.

Poniżej zdjęcie wyroku:

Sąd podzielił argumentację prawną zawartą w przygotowanym przez Kancelarię odwołaniu od decyzji. Prezentowany przez nas wyrok pokazuje, że można wygrać tego typu sprawę z ZUS. W efekcie korzystnego wyroku Klient będzie otrzymywał dwie emerytury jednocześnie – emeryturę z ZER MSW i emeryturę z ZUS.

PRAWNIK ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Skorzystaj z fachowej pomocy kancelarii w napisaniu odwołania.

Masz pytania? Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

 

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Ten post ma jeden komentarz

  1. Janusz-Miałem to samo ; sad okręgowy przyznał mi drugą emeryturę ale sąd apelacyjny już nie.

Dodaj komentarz

Close Menu