SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
PRAWNIK ZUS KRAKÓW

PRAWNIK ZUS KRAKÓW

Prawnik ZUS Kraków. Wygrana sprawa z ZUS Kraków o podleganie do ubezpieczeń przez pracownika. ZUS Kraków zarzucał, że umowa o pracę jest fikcyjna i została zawarta tylko po to, aby pracownik mógł korzystać z zasiłków z ubezpieczenia chorobowego.

To już kolejna wygrana z ZUS Kraków o pozorną umowę o pracę. Ostatnio na blogu informowaliśmy o korzystnym wyroku Sądu Okręgowego w Krakowie w sprawie innego Klienta (link).

Widzimy, że ZUS w całej Polsce aktywnie prowadzi szereg postępowań, w których uznaje umowę o pracę za pozorną i wydaje decyzje o niepodleganiu do ubezpieczeń społecznych, co niesie za sobą dalsze konsekwencje prawne. Jeśli w Państwa indywidualnej sprawie ZUS wydał taką decyzję, to niezwłocznie powinniście skontaktować się z prawnikiem ZUS.

Skontaktuj się z nami już dziś. Napisz kancelaria@zawartka.pl lub zadzwoń: 502-619-281

Działamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

Wielowątkowo opisujemy poszczególne przypadki działania ZUS na naszym blogu. Pokazujemy praktyki ZUS i sposoby jak udowodnić, że umowa o prace nie była fikcyjna i wygrać sprawę z ZUS.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY:

PRAWNIK ZUS KRAKÓW

Wygrana sprawa z ZUS Kraków jest ważna, bo pokazuje, że warto walczyć i bronić swoich praw w Sądzie. Przepisy prawa pracy i ubezpieczeń społecznych nie zawierają definicji ile dni czy miesięcy trzeba przepracować u danego pracodawcy, aby można było starać się o zasiłek z ubezpieczenia chorobowego i aby ZUS nie podważał takiej umowy o pracę.

W tej konkretnej sprawie umowa o pracę została zawarta w maju, a już od lipca pojawiła się niezdolność do pracy. To był główny argument ZUS na pozorność zatrudnienia.

W toku postępowania przed Sądem 1. Instancji wykazaliśmy, że praca była faktycznie podjęta i umowa o pracę tym samym stanowi ważny tytuł do ubezpieczeń społecznych, a w sprawie nie może być mowy o żadnej pozorności.

Odwołanie od decyzji ZUS zostało złożone w grudniu 2020 r., a wyrok Sądu zapadł w lipcu 2022 r. Ponad półtora roku trwało postępowanie przed Sądem Okręgowym zakończone sukcesem dla naszej Klientki.

Poniżej wyrok Sądu:

PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach o pozorną umowę o pracę, gdzie ZUS zarzuca, że zatrudnienie było fikcyjne i odmawia wypłaty zasiłków. Przygotowujemy odwołania od decyzji ZUS w sprawach o niepodleganie do ubezpieczeń, reprezentujemy Klientów przed sądami ubezpieczeń społecznych, w tym przed Sądem Najwyższym, a także przed Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz wszelkimi innymi instytucjami ochrony obywatela w sporze z organami administracji publicznej.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu