SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
PODWÓJNA EMERYTURA DLA MUNDUROWYCH

PODWÓJNA EMERYTURA DLA MUNDUROWYCH

Podwójna emerytura dla mundurowych. Jest możliwe otrzymywanie emerytury mundurowej wypłacanej przez WBE czy ZER MSWiA oraz emerytury z ZUS. Wskazywaliśmy na blogu, że istnieją wyjątki od zasady pobierania jednego tylko świadczenia emerytalnego usankcjonowane w wyroku Sądu Najwyższego z dnia 24 stycznia 2019 r., sygn. akt I UK 426/17.

PODWÓJNA EMERYTURA DLA MUNDUROWYCH – PYTANIE PRAWNE W SN

Sądy różnie orzekają w sprawach odwołań od decyzji ZUS o drugą emeryturę. Stąd też do Sądu Najwyższego w dniu 27 kwietnia 2021 wpłynęło pytanie prawne w tej sprawie.

Sprawa dotyczy pytania: „Czy ubezpieczonemu, urodzonemu po 31 grudnia 1948 r., który pozostawał w zawodowej służbie wojskowej przed dniem 02 stycznia 1999 r., i pobiera emeryturę wojskową wynoszącą 75% podstawy jej wymiaru bez doliczenia okresów składkowych poprzedzających zawodowa służbę wojskową, jak i przypadających po zakończeniu tej służby, może być wypłacana jednocześnie emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, przysługująca z tytułu powyższych okresów składkowych (art.7 ustawy z dnia 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin w związku z art.95 ust.1 i 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych)?”

SN zarejestrował sprawę za sygn. akt III UZP 5/21. Czekamy na jej rozstrzygnięcie. Niewątpliwie odpowiedź SN będzie kluczowa dla wielu tego typu spraw rozpatrywanych obecnie przez sądy ubezpieczeń społecznych w całej Polsce.

PODWÓJNA EMERYTURA DLA MUNDUROWYCH – ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS

Na naszym blogu podpowiadamy JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS. Podwójna emerytura dla mundurowych jest możliwa, o czym przekonują się nasi zadowoleni Klienci.

Zachęcamy do korzystania z fachowej pomocy kancelarii w napisaniu odwołania oraz kompleksowym poprowadzeniu całej sprawy w sądzie.

Masz pytania? Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.

PRAWNIK ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu