SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ODWOŁANIE OD ORZECZENIA – JAK UZASADNIĆ

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA – JAK UZASADNIĆ

Odwołanie od orzeczenia – jak uzasadnić? Czy w ogóle jest prawny wymóg uzasadnienia odwołania od orzeczenia? Otóż okazuje się, że nie ma prawnego wymogu, aby odwołanie od orzeczenia zawierało uzasadnienia. Stosownie do art. 66 ust. 1 ustawy: W sprawach nieunormowanych przepisami ustawy stosuje się Kodeks postępowania administracyjnego. Zgodnie zaś z art. 128 k.p.a.: Odwołanie nie wymaga szczegółowego uzasadnienia. Wystarczy, jeżeli z odwołania wynika, że strona nie jest zadowolona z wydanej decyzji.

ILE KOSZTUJE NAPISANIE ODWOŁANIA OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI PRZEZ KANCELARIĘ? Zapytaj o wycenę swojej sprawy już dziś!

Kancelaria przygotowuje odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności. Koszt pomocy prawnej ustalany jest przed przyjęciem zlecenia. Odwołanie opracowujemy najszybciej jak się da. Zwykle 2-3 dni robocze od otrzymania materiałów i płatności od Klienta.

Możesz liczyć na pomoc prawnika w sprawie odwołania od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Przygotowujemy odwołania do WZON od orzeczeń Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, a także odwołania od decyzji WZON do sądu rejonowego, sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Zgłoś się do nas aby uzyskać wsparcie kancelarii.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Czytaj nasze wpisy na blogu:

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA - JAK UZASADNIĆ

Fakt, że formalnoprawnie odwołanie od orzeczenia nie wymaga uzasadnienia, nie oznacza że nie powinno się napisać, dlaczego nie zgadzasz się z wydanym orzeczeniem. Warto zamieścić rozbudowany opis uwag do wydanego orzeczenia o niepełnosprawności. Po wniesieniu odwołania od orzeczenia Wojewódzki Zespół ma raz jeszcze przeanalizować całą sprawę i to niezależnie od tego, czy w odwołaniu od orzeczenia strona je uzasadniła. Niemniej chcąc liczyć na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy, trzeba wykazać się inicjatywą i dobrze jest opisać swoje racje w uzasadnieniu odwołania od orzeczenia. Wówczas niewątpliwe szanse na przychylenie się do odwołania są większe.

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA - JAK UZASADNIĆ

Problemem większości spraw jest to, że sam Powiatowy Zespół wydaje orzeczenia, które bardzo często nie zawierają szczegółowego uzasadnienia – nie jest tam wyjaśnione dlaczego orzeczono tak, a nie inaczej, przyznano lub nie przyznano określone wskazania w zakresie np. pkt 7) czy 8). Jak zatem obywatel ma „uzasadnić” odwołanie od orzeczenia, skoro sam organ pisze bardzo lakonicznie.

Przepisy szczegółowe wymagają, aby Zespół wydający orzeczenie sporządził ocenę stanu zdrowia: „W celu wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności, lekarz – przewodniczący składu orzekającego sporządza, na podstawie badania, ocenę stanu zdrowia dziecka lub osoby zainteresowanej”. Warto zwrócić się z wnioskiem do Zespołu o wydanie takiej oceny. Nie zawsze, ale czasami da się tam odnaleźć faktyczne uzasadnienie wydanego orzeczenia, co pozwala na przygotowanie jeszcze lepszej argumentacji do odwołania od orzeczenia.

Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś. W ramach kancelarii prowadzimy kompleksowo sprawy z odwołania od orzeczenia WZON o stopniu niepełnosprawności w sądzie rejonowym oraz na dalszym etapie w sądzie okręgowym dbając o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta w toku całego postepowania sądowego.

Jeśli chcesz prowadzić swoją sprawę samodzielnie, możesz zamówić u nas przygotowanie profesjonalnego odwołania do sądu od orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Przygotowujemy dla Klientów również odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na etapie administracyjnym, tj. odwołanie od orzeczenia PZON do WZON.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu