SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
DEZUBEKIZACJA 2024

DEZUBEKIZACJA 2024

Nowa koalicja rządowa zapowiadała przywrócenie świadczeń byłym funkcjonariuszom organów bezpieczeństwa PRL. Zgodnie z umową koalicyjną wszyscy koalicjanci zobowiązali się działać wspólnie i zgodnie w celu wprowadzenia rozwiązań przywracających prawa nabyte emerytów pobierających świadczenia na podstawie przepisów o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.

Zapewne Prezydent Andrzej Duda zawetowałby ustawę prowadzącą do przywrócenia pełnych emerytur i rent dla byłych funkcjonariuszy SB, dlatego też jak czytamy w Gazecie Wyborczej: „Nowy rząd chce skorzystać z pewnej furtki, którą sam PiS zapisał w ustawie dezubekizacyjnej. Otóż nowa władza nie zamierza forsować przez parlament nowej ustawy, ale chce przywracać pełne emerytury na podstawie art. 8a ustawy dezubekizacyjnej. Pozwala on szefowi MSWiA przywracać pełne emerytury. Wystarczy że z takim wnioskiem wystąpi do ministra funkcjonariusz, któremu zmniejszono świadczenie”.

Obecnie składamy dla naszych Klientów dużą ilość wniosków do Ministra z art. 8a. Dotyczy to w szczególności osób, które nie składały odwołań od decyzji obniżających świadczenia, wydawanych w 2017 r. Pisaliśmy o tym tutaj: ART. 8A WNIOSEK DO MINISTRA.

Pytanie jednak jak nowy Rząd podejdzie do spraw funkcjonariuszy w toku postępowań sądowych, które są obecnie prowadzone w całej Polsce. Czy Dyrektor ZER MSWiA dalej będzie ‘walczył’ w sądach przeciwko byłym funkcjonariuszom i składał wszelkie możliwe środki zaskarżenia w przypadku przegrania sprawy?

DEZUBEKIZACJA 2024

Dobrym przykładem, jak zadziała ZER MSWiA będzie choćby jedna ze spraw naszego Klienta, która znalazła pozytywny finał w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Początkiem roku, po kilku latach procesu, Sąd wydał korzystny wyrok przywracający pełną emeryturę i rentę policyjną. Zdjęcie wyroku poniżej:

Pełnomocnik ZER MSWiA obecny na rozprawie zachowywał się bardzo ‘przychylnie’, co już było miłym zaskoczeniem. Niemniej jak dotąd ZER nie wykonał wyroku, tylko złożył wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku, dlatego też wydany wyrok nie jest prawomocny. Dyrektor ZER może złożyć apelację. Dotychczas ZER MSWiA zawsze składał apelacje po przegranej w 1. Instancji. Jak będzie po zmianie u steru władzy? Dziwne byłoby swoiste ‘rozdwojenie jaśni’ i deklarowanie przychylności dla spraw byłych funkcjonariuszy, a jednocześnie dalsza walka organu emerytalnego w sądach przeciwko emerytom. Martwi mnie w tym kontekście opublikowany dziś na stronach DGP artykuł, gdzie nagle pojawia się w tych sprawach inna retoryka, warunkowana interesem fiskalnym państwa.

DEZUBEKIZACJA PRAWNIK. Współpracę zaczynamy zwykle od konsultacji prawnej, podczas której wnikliwie analizujemy sprawę Klienta poznając jego problem i szukając możliwych dróg do jego rozwiązania. Przedstawiamy wycenę sprawy, dzięki czemu Klient z góry wie jakie koszty poniesie powierzając nam swoją sprawę.

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA NA TERENIE CAŁEGO KRAJU:

– wniosek do Ministra z art. 8a

– odwołanie od decyzji obniżających emerytury lub renty w zw. z ustawą dezubekizacyjną

– apelacja

– skarga kasacyjna

– zastępstwo procesowe na rozprawach.  

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu