SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
PRAWNIK ALIMENTY KRAKÓW

PRAWNIK ALIMENTY KRAKÓW

Alimenty pomoc prawna Kraków. Prawnik alimenty Kraków. Czy warto brać adwokata na sprawę o alimenty? Dlaczego warto zlecić adwokatowi sprawę o alimenty? Dobrze napisany pozew o alimenty z pewnością zwiększa szanse na uzyskania odpowiednich alimentów. Wyjaśniamy: Jak wygląda sprawa o alimenty? Jak napisać pozew o alimenty? Jakie dokumenty w sprawie o alimenty? Jak napisać pozew o alimenty? Ile kosztuje wniesienie sprawy o alimenty?

ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE O ALIMENTY? Zapytaj o wycenę swojej sprawy już dziś! Warto korzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego w sprawie o alimenty!

Planujesz złożyć pozew o alimenty. Chcesz domagać się podwyższenia alimentów. Zostałeś pozwany w sprawie o alimenty. Szukasz kancelarii w Krakowie specjalizującej się w sprawach o alimenty? Potrzebujesz pomocy i szukasz Adwokat alimenty Kraków, Prawnik alimenty Kraków, radca prawny od alimentów w Krakowie? Dobrze trafiłeś. Prowadzimy sprawy o alimenty w Krakowie i okolicach.

Nasze unikalne doświadczenie w sprawach o alimenty w Krakowie pozwala świadczyć pomoc prawną na najwyższym poziomie. Wsparcie prawnika w sprawie o alimenty nie ogranicza się wyłącznie do przygotowania pozwu o przyznanie (podwyższenie alimentów lub obniżenie alimentów). Prowadzimy całą sprawę kompleksowo zapewniając również reprezentację w sądzie w toku całego postępowania o alimenty. Informujemy na bieżąco o postępach w sprawie oraz dbamy o wywalczenie jak najkorzystniejszego rozwiązania dla Klienta.

CZY WARTO BRAĆ ADWOKATA NA SPRAWĘ O ALIMENTY?

Sprawy o alimenty (w tym o podwyższenie albo obniżenie alimentów) to bardzo duża część naszej codziennej praktyki. Często Sąd i złożenie pozwu o alimenty to jedyna szansa na uzyskanie satysfakcjonującej kwoty alimentów. Pomagamy wywalczyć alimenty w sądzie. W ramach sformalizowanej procedury sądowej na powoda czeka wiele kruczków prawnych związanych z prowadzeniem sprawy w sądzie. Dlatego też warto brać adwokata czy radcę prawnego na sprawę o alimenty. Prawnik, adwokat lub radca prawny od alimentów w Krakowie pomoże szybko i sprawie przeprowadzić sprawę o alimenty w sądzie.

DLACZEGO WARTO ZLECIĆ ADWOKATOWI SPRAWĘ O ALIMENTY?

Jest kilka powodów dlaczego warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnik – adwokata lub radcy prawnego w sprawie o alimenty?   

W pierwszej kolejności chodzi o szybkość postępowania. Dzięki pomocy prawnika od alimentów unikniesz błędów proceduralnych, które wydłużają postępowanie. Powierzenie sprawy radcy prawnemu przyśpieszy postępowanie dowodowe przed sądem.

Na podstawie udzielonego pełnomocnictwa prawnik od alimentów przeprowadzi całą procedurę w sądzie, dzięki czemu Klient nie musi angażować swojego czasu i nerwów na samodzielne angażowanie się w sprawę. Pozwala to uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z emocjami, jakie towarzyszą sporowi w sądzie o alimenty.

Zlecenie poprowadzenia sprawy o alimenty w Krakowie zwiększa szanse na wygranie sprawy i przyznanie przez sąd odpowiedniej kwoty alimentów.

JAK WYGLĄDA SPRAWA O ALIMENTY?

Sprawy o alimenty trafiają do sądów najniższego szczebla w strukturze sądownictwa, czyli do Sądów Rejonowych. Można w przybliżeniu podać, że licząc od dnia złożenia pozwu o alimenty do pierwszej rozprawy zazwyczaj mijają 2-3 miesiące. Często postępowanie alimentacyjne kończy się na dwóch rozprawach, podczas których ustalana jest wysokość alimentów. Sąd bierze pod uwagę sytuację majątkową rodziców oraz usprawiedliwione potrzeby dziecka związane z jego edukacją i wychowaniem.

JAKIE DOKUMENTY W SPRAWIE O ALIMENTY?

Z ogólnych zasad procesu wynika, że ciężar dowodu spoczywa na stronie, która występuje do sądu z roszczeniem. Składając pozew o alimenty do sądu, powinniśmy zatem udowodnić i wykazać swoje racje. W sprawach o alimenty spór dotyczy usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego do alimentów oraz majątkowych możliwości osoby zobowiązanej do zapłaty alimentów.  

Domagając się zasądzenia alimentów na dziecko w określonej wysokości rodzic występujący z roszczeniem musi udowodnić, że ponosi takie wydatki, które łącznie składają się na żądaną kwotę alimentów na dziecko – należy przedstawić rachunki, faktury, wyciąg bankowy itp. Warto przygotować zestawienie kosztów utrzymania dziecka i dołączyć je do pozwu.

Z kolei na okoliczność możliwości finansowych i zarobkowych osoby zobowiązanej do alimentów zwykle strona powodowa nie dysponuje dowodami, które wykazywałyby sytuację finansową. Jednak można ją opisać w pozwie i zawnioskować, aby sąd zobowiązał pozwanego do przedstawienia odpowiednich dokumentów (np. umowa o pracę, rozliczenie PIT, wyciąg z rachunku bankowego) pod rygorem odpowiednich skutków prawnych w przypadku nie wywiązania się ze zobowiązania nałożonego przez sąd na pozwanego w sprawie o alimenty.

JAK NAPISAĆ POZEW O ALIMENTY?

Pozew o alimenty powinien odpowiadać określonym w przepisach wymogom formalnym. Niespełnienie ustawowych wymogów może prowadzić do wdrożenia przez sad postępowania naprawczego, co wydłuży postępowanie.

Składając pozew o alimenty trzeba pamiętać przede wszystkim o:

– dokładnym określeniu powoda i pozwanego

– wskazaniu sądu do którego jest kierowany pozew

– podaniu wartości przedmiotu sporu (zwykle suma dochodzonych alimentów w ujęciu rocznym)

– sprecyzowaniu żądania pozwu (czyli o zasądzenie jakiej kwoty alimentów wnosimy do sądu)

– uzasadnieniu pozwu (zawierające opis sytuacji faktycznej sprawy)

– wskazaniu dowodów

– wymienieniu załączników

– oraz podpisaniu pozwu.

Osoby, które nie mają doświadczenia w przygotowywaniu pism procesowych na co dzień powinny od razu pomyśleć o wsparciu ze strony Adwokat alimenty Kraków, Prawnik alimenty Kraków, radca prawny od alimentów w Krakowie. Prawnik od alimentów przygotuje pozew i poprowadzi sprawę w sądzie o alimenty.

Pomagamy również w sprawach o obniżenie lub podwyższenie alimentów oraz uchylenie obowiązku alimentacyjnego.

ILE KOSZTUJE WNIESIENIE SPRAWY O ALIMENTY?

Nie mają obowiązku uiszczenia kosztów sądowych strona dochodząca roszczeń alimentacyjnych oraz strona pozwana w sprawie o obniżenie alimentów. Wynika to z ustawy regulującej koszty sądowe. Oznacza to, że składając pozew o alimenty powód jest zwolniony od kosztów sądowych.

W przypadku korzystania z usług adwokata od alimentów czy radcy prawnego, wówczas należy liczyć się z koniecznością zapłaty honorarium za prowadzenie sprawy. Wycena sprawy ustalana jest zawsze indywidualnie w zależności od skomplikowania sprawy na pierwszym spotkaniu z prawnikiem. Klient z góry zna koszt obsługi całej sprawy o alimenty.

Alimenty Kraków. Alimenty w Krakowie. Prawnik alimenty Kraków. Potrzebujesz prawnika od alimentów w Krakowie? Szukasz dobrego radcy prawnego w sprawie o alimenty w Krakowie?  Alimenty pomoc prawna Kraków. Skontaktuj się z nami już dziś.

Prowadzimy bardzo dużą ilość spraw z zakresu prawa rodzinnego. Reprezentujemy Klientów w sprawach o alimenty w Krakowie. Dbamy o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta. Prowadzimy również sprawy o rozwód oraz o podział majątku wspólnego.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu