SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA ZUS KRAKÓW POZORNA UMOWA O PRACĘ

WYGRANA ZUS KRAKÓW POZORNA UMOWA O PRACĘ

Wygrana ZUS Kraków pozorna umowa o pracę. Informujemy na blogu o działaniach ZUS, w których dochodzi do podważania umowy o pracę. ZUS wydaje decyzję, w której zarzuca pozorną umowę o pracę i wyklucza pracownika z ubezpieczeń społecznych często za kilka lat wstecz.

Miło nam poinformować o ostatniej wygranej Kancelarii z ZUS Kraków w sprawie o pozorna umowa o pracę. Rzecz dotyczyła decyzji ZUS wydanej w roku 2020, w której organ rentowy zakwestionował umowę o pracę od 2014 roku – a więc po ponad 6 latach od kiedy umowa została zawarta.

Poniżej wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie:

Wyrok jest prawomocny. ZUS nie złożył apelacji. Sąd zwrócił już akta sprawy do ZUS.

Oczywiście decyzja ZUS o niepodleganiu do ubezpieczeń społecznych była podyktowana interesem organu w tym, aby w następstwie tej decyzji odmówić wypłaty dalszych zasiłków i zażądać zwrotu wszystkich dotychczas wypłaconych świadczeń. Odwołanie od decyzji ZUS okazało się skuteczne i Sąd zmienił decyzję na korzyść Klienta. Sprawa zakończyła się sukcesem.

Widzimy, że ZUS w całej Polsce aktywnie prowadzi szereg postępowań, w których uznaje umowy o pracę za pozorne i wydaje decyzje o niepodleganiu do ubezpieczeń społecznych, co niesie za sobą dalsze konsekwencje prawne. Jeśli w Państwa indywidualnej sprawie ZUS wydał taką decyzję, to niezwłocznie powinniście skontaktować się z prawnikiem ZUS.

PRAWNIK ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu