SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
SKARGA NADZWYCZAJNA ZUS

SKARGA NADZWYCZAJNA ZUS

W wielu przypadkach okazuje się, że „jedyną deską ratunku” w sprawach przeciwko ZUS jest złożenie skargi kasacyjnej. Nawet gdy sądy obu niższych instancji oddaliły odwołania od decyzji ZUS, warto rozważyć „za i przeciw” skargi kasacyjnej.

Do porządku prawnego został  wprowadzony inny od skargi kasacyjnej nadzwyczajny środek zaskarżenia, mianowicie skarga nadzwyczajna.

SKARGA NADZWYCZAJNA ZUS

Skarga nadzwyczajna tym różni się od skargi kasacyjnej, że do jej złożenia uprawniony jest ograniczony krąg podmiotów. Taką skargę może złożyć np. Prokurator Generalny, czy Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Aby doszło do złożenia skargi nadzwyczajnej trzeba najpierw zgłosić swoją sprawę do instytucji i to określona ustawą instytucja ma przygotować i złożyć skargę.

Skargi nadzwyczajne są składane również w sprawach ZUS. Co ważne czasami udaje się wygrać sprawę przed Sądem Najwyższym i okazuje się że można wygrać „przegrana sprawa”.

SKARGA NADZWYCZAJNA ZUS – RZECZNIK MSP

Rzecznik MSP informuje na swoich stronach o uwzględnieniu trzech skarg nadzwyczajnych Rzecznika MŚP w sprawie podstaw wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne deklarowanych przez przedsiębiorcę w granicach określonych ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych.,

Na moment przygotowywania niniejszego wpisu na blogu takich wygranych przed SN skarg nadzwyczajnych ZUS Rzecznik ma już 4 (rp.pl). Pisaliśmy o problemie m.in. tutaj: PODWAŻENIE PODSTAWY WYMIARU SKŁADEK PRZEZ ZUS.

Warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak skarga nadzwyczajna, która czasem może okazać się skuteczną bronią w walce z ZUS.

KONTAKT Z KANCELARIĄ  – PORADY PRAWNE, PROWADZENIE SPRAW SĄDOWYCH I PRZED ORGANAMI ADMINISTRACJI

Jeśli chciałbyś uzyskać poradę prawną, lub też zlecić poprowadzenie sprawy sądowej, reprezentowanie Ciebie w postępowaniu przed ZUS, zachęcam do kontaktu.

Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu