SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
JAK ODWOŁAĆ SIĘ O RENTĘ

JAK ODWOŁAĆ SIĘ O RENTĘ

Jak odwołać się o rentę? Jak napisać odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty? Codziennie ZUS w całej Polsce wydaje setki decyzji w sprawie renty. Nie wszystkie decyzje są odmowne. Jednak obecnie notujemy bardzo wiele odmów. Lekarz orzecznik ZUS stwierdza „nie jest Pan/Pani niezdolny do pracy”. Pomimo wniesienia sprzeciwu od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS, Komisja Lekarska podtrzymuje orzeczenie. Opierając się na orzeczeniach lekarzy ZUS odmawia renty. Jak odwołać się o rentę? Ile trwa postępowanie sądowe? Z jakimi kosztami się wiąże?

Swoją sprawę warto powierzyć prawnikowi, który specjalizuje się w sprawach ZUS. Jeżeli otrzymałeś odmowną decyzję ZUS w sprawie renty, to wiedz, że to nie koniec sprawy. Możesz złożyć odwołanie od decyzji ZUS do Sądu Okręgowego. PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. Stajemy po stronie obywatela w sporach z ZUS. Wyślij nam mejlowo komplet dokumentów w formie skanu, a my zajmiemy się Twoją sprawą. Przygotujemy dla Ciebie profesjonalne odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty i wyjaśnimy wszystkie wątpliwości związane z procedurą ubiegania się o rentę z tytułu niezdolności do pracy.

Czytaj ile to kosztuje i jakie dokumenty przesłać: ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS W SPRAWIE RENTY

JAK ODWOŁAĆ SIĘ O RENTĘ – PAMIĘTAJ O KONIECZNOŚCI ZŁOŻENIA SPRZECIWU OD ORZECZENIA LEKARZA ORZECZNIKA ZUS

Jak odwołać się o rentę? Aby móc odwołać się o rentę trzeba wcześniej, tj. przed wydaniem decyzji odmownej złożyć sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS. Brak wniesienia takiego sprzeciwu uniemożliwia skuteczne zaskarżenie decyzji ZUS. Wynika to z uregulowań proceduralnych. Dlatego zwykle otrzymując telefon czy zapytanie mejlowe o pomoc prawną przy odwołaniu się o rentę, pytamy czy był składany sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS. To warunkuje możliwość złożenia odwołania od decyzji ZUS ws. renty do sądu. . Czytaj: JAK NAPISAĆ SPRZECIW OD ORZECZENIA LEKARZA ORZECZNIKA ZUS.

JAK ODWOŁAĆ SIĘ O RENTĘ – KOSZTY SPRAWY SĄDOWEJ

Ustawowo odwołujący się od decyzji ZUS w sprawie o rentę jest zwolniony z ponoszenia kosztów sądowych. Oznacza to, że nie będziesz obciążony kosztami biegłych, których powoła sąd w toku sprawy, ani opłatami sądowymi. Jedyne opłaty, które mogą być nałożone przez sąd to zwrot kosztów zastępstwa procesowego, w sytuacji gdy ZUS korzysta z pomocy radcy prawnego (180 zł za 1. Instancję i 240 zł za 2. Instancje). Te koszty zostaną nałożone tylko wtedy, gdy sprawa będzie przegrana, a i to nie zawsze, bowiem sąd często w sprawach rentowych ZUS stosuje zasadę słuszności i widząc trudną sytuację materialną odwołującego się, odstępuje od obciążania go tymi kosztami.

JAK ODWOŁAĆ SIĘ O RENTĘ – POMOC PRAWNIKA ZUS

W zależności od obłożenia danego sądu ilością spraw do rozpoznania, postępowanie sądowe z odwołania od decyzji ZUS o rentę trwa od pół roku do nawet dwóch lat na etapie sądu pierwszej instancji, czyli sądu okręgowego. Zajmujemy się obsługą prawną w sprawach o rentę z ZUS na terenie całej Polski. ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE Z ZUS? Zapytaj o wycenę swojej sprawy już dziś!

U nas wycena prowadzenia sprawy z ZUS przedstawiana jest indywidualnie. Wycena obsługi prawnej jest bezpłatna, po przesłaniu przez Klienta zapytania na mejla kancelaria@zawartka.pl

Wycena obejmuje wszystkie opłaty, które Klient będzie zobowiązany ponieść powierzając nam swoją sprawę do prowadzenia. Poza opłatami wskazanymi w wycenie, Klient nie będzie „zaskakiwany” jakimikolwiek opłatami na rzecz kancelarii, które nie zostały ujęte w wycenie.

PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

POMAGAMY W SPRAWACH RENTOWYCH ZUS:

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu