SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
CZY DO SPRAWY O ALIMENTY POTRZEBNY JEST ADWOKAT

CZY DO SPRAWY O ALIMENTY POTRZEBNY JEST ADWOKAT

Czy do sprawy o alimenty potrzebny jest adwokat? Coraz częściej w sprawach o alimenty strony występują wraz z adwokatem lub radcą prawnym. To dobrze, że coraz powszechniej korzystamy z usług kancelarii w sytuacji gdy przychodzi nam dochodzić alimentów, czy bronić się w sprawie o alimenty. Proces cywilny jest sformalizowany, dlatego też warto korzystać z pomocy profesjonalnych pełnomocników.

Planujesz złożyć pozew o alimenty. Chcesz domagać się podwyższenia alimentów. Zostałeś pozwany w sprawie o alimenty. Szukasz kancelarii w Krakowie specjalizującej się w sprawach o alimenty? Potrzebujesz pomocy i szukasz Adwokat alimenty Kraków, Prawnik alimenty Kraków, radca prawny od alimentów w Krakowie? Dobrze trafiłeś. Prowadzimy sprawy o alimenty w Krakowie i okolicach.

CZY DO SPRAWY O ALIMENTY POTRZEBNY JEST ADWOKAT?

Jeśli pytacie Państwo czy do sprawy o alimenty potrzebny jest adwokat – odpowiadamy, że jak najbardziej tak! Sprawa o alimenty należy do spektrum prawa rodzinnego i pociąga za sobą szereg emocji. Do tego dochodzi stres związany z rozprawami w sądzie. Warto podkreślić, że obecnie otrzymując z sądu pozew o alimenty, sąd załącza kilka stron pouczeń odnośnie kluczowych przepisów postępowania. Język prawniczy nie należy do prostych, stąd można łatwo zagubić się w tym wszystkim. Prawnik od alimentów pomoże przygotować pozew o alimenty i podpowie na co zwrócić uwagę i jak taktycznie rozegrać całą sprawę. Będąc pozwanym w sprawie o alimenty należy w wyznaczonym przez sąd terminie złożyć odpowiedź na pozew. Tu również pomoc prawnika od alimentów jest nieodzowna.

3 NAJWAŻNIEJSZE POWODY DLACZEGO W SPRAWIE O ALIMENTY POTRZEBNY JEST ADWOKAT

Przedstawiamy 3 najważniejsze powody, dlaczego w sprawie o alimenty potrzebny jest adwokat. Nieznajomość prawa szkodzi. Pewnie każdy z Państwa usłyszał kiedyś te mądre słowa wtedy gdy mleko się już rozlało. Warto być mądrym przed szkodą i powierzyć swoją sprawę prawnikowi od alimentów. 3 powody dlaczego warto brać adwokata na sprawę o alimenty:

[POWÓD 1.] Nie zajmujesz się sam sprawą, tylko oddajesz ją w ręce profesjonalisty, który zajmie się wszystkim za Ciebie. Twoje zaangażowanie w sprawę ograniczy się do obecności w tylko na jednej rozprawie w sądzie, dzięki czemu unikniesz straty czasu, stresu i nerwów.

Kontaktujesz się z zaufanym prawnikiem od alimentów, który prowadzi Twoją sprawę i informuje na bieżąco o jej postępach.

[POWÓD 2.] Z reguły korzystania z pomocy prawnika od alimentów przyspiesza procedowanie sprawy w sądzie. Wniosek o zabezpieczenie alimentów na czas trwania procesu umożliwia uzyskiwanie alimentów jeszcze przed wyrokiem sądowym.

[POWÓD 3.] Koszty pomocy adwokata/radcy prawnego od alimentów pokrywa strona przegrywająca sprawę. Dlatego też wygrywając sprawę Twój przeciwnik procesowy będzie zobowiązany pokryć koszty profesjonalnej pomocy prawnej poniesione na adwokata/radcę prawnego w sprawie o alimenty. Te koszty z reguły rozliczane są przez sąd według stawek z ministerialnego rozporządzenia w zależności od wartości przedmiotu sporu w danej sprawie.

POMOC ADWOKATA OD ALIMENTÓW

Większość spraw sądowych o alimenty skupia się na wykazaniu usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego do alimentacji i możliwości finansowych zobowiązanego. Wysokość zasądzonych alimentów jest wypadkową tych dwóch składowych.

Tu rodzą się praktyczne problemy dotyczące np. ukrywania majątku, ukrywania rzeczywistych dochodów. Z drugiej strony pojawiają się sztucznie zawyżone koszty utrzymania. Prawnik od alimentów doradzi, jakie dowody należy przedstawić w sądzie, na jakie okoliczności i fakty położyć szczególny nacisk. Jesteśmy świadomi, że sąd waży rację obu stron, stąd potrzebna jest racjonalna ocena sytuacji i możliwości w danej konkretnej sprawie.

Wiele spraw o alimenty udaje się zakończyć ugodą, co pozwala Klientom zaoszczędzić czas, stres i pieniądze. Ugoda w sprawie o alimenty bardzo często zawierana jest na etapie postępowania sądowego.

Alimenty Kraków. Alimenty w Krakowie. Prawnik alimenty Kraków. Potrzebujesz prawnika od alimentów w Krakowie? Szukasz dobrego radcy prawnego w sprawie o alimenty w Krakowie?  Alimenty pomoc prawna Kraków. Skontaktuj się z nami już dziś.

Prowadzimy bardzo dużą ilość spraw z zakresu prawa rodzinnego. Reprezentujemy Klientów w sprawach o alimenty w Krakowie. Dbamy o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta. Prowadzimy również sprawy o rozwód oraz o podział majątku wspólnego.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu