SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS. KOGO WYBRAĆ DO OBSŁUGI SPRAWY PRZECIWKO ZUS?

ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS. KOGO WYBRAĆ DO OBSŁUGI SPRAWY PRZECIWKO ZUS?

Właśnie otrzymałeś decyzję z ZUS albo niekorzystny wyrok sądu 1. instancji i zastanawiasz się nad wyborem prawnika od spraw ZUS. Adwokat ZUS czy może radca prawny ZUS? Wielu z Was staje przed tym pytaniem. Kogo wybrać do obsługi prawnej sprawy przeciwko ZUS?

Trzeba działać szybko, ale rozważnie. Na złożenie odwołania od decyzji ZUS jest tylko miesiąc. Ten czas warto dobrze wykorzystać. Do prawnika należy zgłosić się możliwe najwcześniej, tak aby mógł zapoznać się ze sprawą, przemyśleć ją i przygotować spójną argumentację już w odwołaniu od decyzji.

W finansach funkcjonuje „zasada 100-10-3-1”. O tej zasadzie wspomina m.in. słynny Finansowy Ninja na blogu jakoszczedzacpieniadze.pl  w rozmowie z Wojtkiem Woźniczką Panowie mówią, że kupując mieszkanie powinniśmy obejrzeć 100 mieszkań dostępnych na rynku, a następnie wybrać spośród nich 10 najlepszych, które chcielibyśmy kupić. Na końcu wybieramy jedną ofertę spośród 3 najlepszych.

Przenosząc to na grunt poszukiwania dobrego prawnika od spraw ZUS również powinniśmy wykonać tego typu pracę w myśl zasady 100-10-3-1. Może nie aż do 100 kancelarii powinniśmy zadzwonić, ale dobrze jest jak pozyskamy oferty od co najmniej trzech kancelarii i wybierzemy odpowiednią dla nas obsługę prawną spośród tych trzech ofert.

ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS?

A po co mi prawnik od spraw ZUS? Sam poradzę sobie w sądzie, bo przecież mam rację i wygram sprawę. Warto jednak powierzyć swoją sprawę profesjonaliście. Wymaga tego choćby zasada równości broni. ZUS niemal w każdym sporze, który trafia do sądu jest reprezentowany przez radców prawnych z wewnętrznego działu obsługi prawnej. Jeśli występujesz w sprawie sam, wówczas przewagę zyskuje organ rentowy.

Adwokat ZUS czy radca prawny ZUS? Sama przynależność do danej korporacji zawodowej nie powinna stanowić kryterium wyboru. Obie formy wykonywania zawodu różnią się w zasadzie kolorem żabotu na todze. Ważne aby prawnik miał doświadczenie w podobnych sprawach. Istotny jest kontakt z klientem oraz strategia działania. Klienci, którzy zgłaszają się do mnie np. po przegranej sprawie w pierwszej instancji często opowiadają mi jak wyglądała obsługa prawna adwokata czy radcy prawnego. Nieraz włos jeży się na głowie jak słucham, że prawnik w ogóle nie pojawił się na rozprawie ani nie zapewnił zastępstwa innego adwokata czy radca prawnego. Bardzo często obsługa prawna ograniczała się tylko do przygotowania odwołania od decyzji ZUS, a później prawnik pozostawał bierny w dalszej części procesu z ZUSem. To również błąd. My staramy się aby zawsze stanowisko pozytywne dla Klienta było tym ostatnim, z którym zapozna się Sąd przed rozprawą. Zawsze odpowiadamy na pisma, które składa w toku sprawy ZUS. To bardzo ważny element pracy, bo w końcu chodzi o to, aby przekonać Sąd do naszych racji.

PRAWNIK OD SPRAW ZUS – CENA USŁUGI

Trzeba też poruszyć ważny aspekt ceny obsługi prawnej przez adwokata ZUS lub radcę prawnego ZUS. Pewnym drogowskazem w tym zakresie jest rozporządzenie w sprawie opłat za czynności radców prawnych. Ogólnie można powiedzieć, że im wyższa wartość przedmiotu sprawy, tym wyższa stawka.

Zgodnie z rozdziałem  2. stawki minimalne w sprawach cywilnych, ze stosunku pracy i ubezpieczeń społecznych wynoszą przy wartości przedmiotu sprawy:

 • do 500 zł – 90 zł
 • powyżej 500 zł do 1500 zł – 270 zł;
 • powyżej 1500 zł do 5000 zł – 900 zł;
 • powyżej 5000 zł do 10 000 zł – 1800 zł;
 • powyżej 10 000 zł do 50 000 zł – 3600 zł;
 • powyżej 50 000 zł do 200 000 zł – 5400 zł;
 • powyżej 200 000 zł do 2 000 000 zł – 10 800 zł;
 • powyżej 2 000 000 zł do 5 000 000 zł – 15 000 zł;
 • powyżej 5 000 000 zł – 25 000 zł.

Oczywiście jest to pewien schemat. My natomiast każdą sprawę traktujemy indywidualnie i przygotowujemy wycenę po zapoznaniu się z decyzją ZUS. Cena usługi zależy również od wybranego przez Klienta wariantu obsługi prawnej. Wycena jest przygotowywana za darmo, dzięki czemu Klient może bez zobowiązań, swobodne zdecydować, czy decyduje się powierzyć nam swoją sprawę. Z każdym Klientem jest spisywana umowa o obsługę prawną, co stanowi dodatkową gwarancję dla Klienta.

Adwokat ZUS. Radca prawny ZUS. Prawnik od spraw ZUS. Działamy na terenie całej Polski.

Pomagamy na każdym etapie sporu z ZUS:

 • porady prawne w sprawach ZUS
 • kontrola / postępowanie wyjaśniające ZUS
 • odwołanie od decyzji ZUS
 • apelacja od wyroku sądu 1. instancji
 • skarga kasacyjna w sprawach ZUS

Kancelaria prawna specjalizująca się w sporach z ZUS.

Zapytaj o ofertę – wycena zlecenia przeprowadzana jest za darmo.

Napisz / zadzwoń:

tel.: 502-619-281

e-mail: kancelaria@zawartka.pl

KLIKNIJ W ZAKŁADKĘ KONTAKT

 

ZOBACZ TERAZ: KANCELARIA WYGRYWA SPRAWĘ Z ZUS

Dodaj komentarz

Close Menu