SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
JAK UZYSKAĆ WYSOKIE ALIMENTY

JAK UZYSKAĆ WYSOKIE ALIMENTY

Coraz wyższe ceny w sklepach powodują, że ostatnio temat „JAK UZYSKAĆ WYSOKIE ALIMENTY” cieszy się u nas w Kancelarii zwiększonym zainteresowaniem. Otrzymujemy dużą ilość zapytań z Państwa strony o to jak dostać wysokie alimenty na dziecko, ściślej jak uzyskać podwyższenie alimentów.

Wpisy na naszym blogu JAK USTALA SIĘ WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW i PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW cieszą się ogromnym wzrostem popularności – średnio czytało je w ostatnim tygodniu ponad 150 unikalnych użytkowników. Dość powiedzieć, że od początku tego miesiąca udzieliliśmy już 5 konsultacji w tej tematyce dla Klientów m.in. z Krakowa, Olkusza i Bochni, którzy chcą wystąpić z pozwem o podwyższenie alimentów.

CZYTAJ WIĘCEJ: ALIMENTY NA DZIECKO

JAK UZYSKAĆ WYSOKIE ALIMENTY?

Za portalem money.plAby dostać wyższe alimenty, trzeba wystąpić z pozwem o alimenty do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania dziecka. Dziecko małoletnie nie ma jeszcze zdolności do występowania we własnym imieniu do sądu, dlatego zastępuje je w postępowaniu przed sądem rodzic”. Ważne, że ustawodawca zdecydował się na zwolnienie z kosztów sądowych dla osób starających się o podwyższenie alimentów w sądzie.

W sprawach o podwyższenie alimentów warto wykorzystywać specjalne kosztorysy utrzymania dziecka, które później posłużą jako załącznik do pozwu. Czasami bez „tabelki wydatków” zwyczajnie nie ma się świadomości jakie rzeczywiście koszty rodzic ponosi. Spisanie wszystkiego w zestawieniu pozwala zobaczyć jakie to są koszty w ujęciu miesięcznym. Alimenty służą nie tylko do pokrycia wydatków bieżących, związanych z codziennym utrzymaniem takich jak wyżywienie, higiena, czy media, ale także z wydatkami pokrywanymi raz na jakiś czas, typu wyjazdy wakacyjne, wymiana sprzętu/mebli. Często skupiamy się na podstawowych wydatkach, co nie odzwierciedla faktycznie ponoszonych nakładów na utrzymanie dzieci.

Realny wzrost cen, jaki wszyscy odczuwamy w ostatnich czasach, może być dobrym powodem do tego, aby na nowo spojrzeć na wysokość zasądzonych alimentów i zastanowić się nad możliwością ich podwyższenia. Najlepiej skonsultować swoje przemyślenia z radcą prawnym czy adwokatem zajmującym się tematyką alimentów i powierzyć mu prowadzenie swojej sprawy w sądzie. Często otrzymujemy pytania „Czy sąd zawsze podwyższa alimenty?”. Podwyższenie alimentów trzeba uzasadnić. W tym celu należy wykazać swoje racje i udowodnić, że dotychczas otrzymywane alimenty są niewystarczające na pokrycie potrzeb dziecka. Wówczas można liczyć na korzystne rozstrzygnięcie i wygranie sprawy o podwyższenie alimentów.

Planujesz złożyć pozew o alimenty. Chcesz domagać się podwyższenia alimentów. Szukasz kancelarii w Krakowie specjalizującej się w sprawach o alimenty? Potrzebujesz pomocy i szukasz Adwokat alimenty Kraków, Prawnik alimenty Kraków, radca prawny od alimentów w Krakowie? Dobry prawnik od alimentów pomoże wygrać sprawę o alimenty. Prowadzimy sprawy o alimenty w Krakowie. Działamy także w okolicznej Bochni, Niepołomicach, Wieliczce, Miechowie, Myślenicach, Chrzanowie, Brzesku i Olkuszu.

Przygotowujemy dla Ciebie pozew o alimenty i poprowadzimy Twoją sprawę o alimenty w sądzie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Ten post ma jeden komentarz

  1. Polecam taki kalkulator alimentów:
    https://kreator-sadowy.pl/kalkulator-alimentow
    uwzględnia koszty utrzymania dziecka, niezaspokojone potrzeby, osobiste staranie,
    porównuje okresy do podwyzszenia alimentów,
    można dodac swoje koszty i można zrobić wydruk PDF do pozwu o alimenty

Dodaj komentarz

Close Menu