SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ZAMKNIĘCIE DZIAŁALNOŚCI Z DATĄ WSTECZNĄ A ZUS

ZAMKNIĘCIE DZIAŁALNOŚCI Z DATĄ WSTECZNĄ A ZUS

Zamknięcie działalności z datą wsteczną 2023. Zamknięcie działalności z datą wsteczną a ZUS. Zapomniałem wyrejestrować działalność, czy mogę zrobić to z datą wsteczną? Zamknięcie zawieszonej działalności z datą wsteczną. Data zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej a data wykreślenia. CEIDG zamknięcie działalności. Zamknięcie działalności gospodarczej ile dni wstecz.

Przedsiębiorca może wykreślić działalność gospodarczą z datą wsteczną. Jak podaje Rzeczpospolita Nawet 235 tys. osób może zapłacić składki ZUS od zapomnianej działalności”. Dlaczego tak jest? Otóż ZUS uznaje tak zwane „domniemanie prawdziwości” wpisu w CEiDG. Jeśli działalność gospodarcza widnieje jako aktywna w CEiDG, to ZUS sam z urzędu może zrobić przypis składek na koncie płatnika. Takie działanie umożliwia ZUSowi art. 48b ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. W następstwie dokumentów rozliczeniowych, ZUS ustala saldo na koncie płatnika.

ZOBACZ TERAZ:

KANCELARIA OD SPRAW ZUS – SUKCES Z ZUS KRAKÓW

WYGRANA Z ZUS KRAKÓW ORAZ ARTYKUŁ NA RZECZPOSPOLITA.PL O NASZYM SUKCESIE W SPRAWIE, KTÓRA MOŻE DOTYCZYĆ SETEK TYSIĘCY OSÓB

DŁUG W ZUS A FAKTYCZNE NIEPROWADZENIE FIRMY

W ramach prowadzonej praktyki prawniczej pomagamy w bardzo wielu tego typu przypadkach, gdzie najczęściej przedsiębiorca zwyczajnie zapomniał dopełnić formalności i nie wykreślił działalności z CEiDG w momencie jej faktycznego zakończenia. Bardzo często było to spowodowane wyjazdem za granicą, czy różnego rodzaju problemami, jak problemy rodzinne, czy zdrowotne. Obecne przepisy umożliwiają zamknięcie działalności z datą wsteczną, dlatego można naprawić swój błąd i nie ponosić konsekwencji, choćby względem ZUS.

ZAMKNIĘCIE DZIAŁALNOŚCI Z DATĄ WSTECZNĄ A ZUS

Na blogu wskazywaliśmy już, że jest możliwe zawieszenie działalności z datą wsteczną. To samo dotyczy zamknięcia działalności. Działalność można wyrejestrować z datą wsteczną. Samo udanie się do urzędu gminy i zamknięcie działalności z datą wsteczną nie spowoduje, że problem zadłużenia w ZUS zniknie. Konieczne jest jeszcze podjęcie szeregu działań przed ZUS, w celu wyjaśnienia sprawy.

Najczęściej, po uporządkowaniu faktycznego okresu prowadzenia firmy w CEiDG, należy złożyć do ZUS osobny wniosek o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego i wydanie decyzji o okresach podlegania do ubezpieczeń społecznych z tytułu prowadzenia firmy. Przygotowujemy dla Klientów takie wnioski i prowadzimy kompleksową obsługę prawną tego typu spraw. Pomoc prawnika od spraw ZUS pozwala na szybsze wyjaśnienie sprawy. Często Klienci sami prowadzą swoje sprawy i zgłaszają się do nas zbyt późno, jak sprawa trafia do Sądu i jest już na takim etapie, że ciężko jest skutecznie pomóc. Dlatego też zachęcamy do kontaktu jak najwcześniej. Reprezentujemy również Klientów, którzy mieszkają za granicą i nie mają możliwości przyjazdu do Polski, w celu załatwienia formalności. Wówczas, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, jesteśmy w stanie zająć się sprawą kompleksowo i doprowadzić do zmian w CEiDG oraz w kwestii zadłużenia w ZUS.

DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS? ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS. KOGO WYBRAĆ DO OBSŁUGI SPRAWY PRZECIWKO ZUS?  SKONTAKTUJ SIĘ Z PRAWNIKIEM ZUS!

ZUS wydał decyzję, z którą się nie zgadzasz? Zgłoś się do nas już dziś! Kliknij w zakładkę kontakt i zobacz, jak możemy Ci pomóc w walce z ZUS.

SKUTECZNY PRAWNIK DO WALKI Z ZUS:

WYGRANA Z ZUS KRAKÓWWYGRANA Z ZUS TARNÓWWYGRANA Z ZUS CHRZANÓWWYGRANA Z ZUS NOWY SĄCZWYGRANA Z ZUS JASŁOWYGRANA Z ZUS ELBLĄGWYGRANA Z ZUS PŁOCKWYGRANA Z ZUS RADOMWYGRANA Z ZUS CZĘSTOCHOWAWYGRANA Z ZUS ZABRZEWYGRANA Z ZUS CHORZÓWWYGRANA Z ZUS BIELSKO-BIAŁAWYGRANA Z ZUS WAŁBRZYCH WYGRANA Z ZUS RYBNIKWYGRANA Z ZUS OPOLEWYGRANA Z ZUS ZIELONA GÓRAWYGRANA Z ZUS SZCZECIN

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu