SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS

DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS

Dlaczego trzeba mieć prawnika do walki z ZUS? Na naszym blogu zachęcamy do korzystania z obsługi kancelarii specjalizującej się w sprawach ubezpieczeń społecznych. Druga strona sporu wcale nie szczędzi pieniędzy na prawników.

Portal prawo.pl dotarł do ciekawych danych. W artykule ZUS płaci kancelariom, bo brakuje mu prawników – specjalistów redakcja podaje, iż Centrala ZUS ma podpisane umowy o obsługę prawną z 12 kancelariami. Koszt ich usług w latach 2015-2020 to prawie 11 mln zł. ZUS zatrudnia również całą „armię” radców prawnych. W Centrali na Szamockiej i w wydziałach obsługi prawnej ZUS w całej Polsce ZUS wydał na obsługę prawną 293,5 mln zł.

Jedynie w kilkunastu sprawach na przestrzeni lat 2015-2020 ZUS był reprezentowany przez kancelarie zewnętrzne. Można się jedynie domyślać, że były to sprawy „dużej wagi”. Jest to bowiem bardzo niewiele, zważywszy że ZUS prowadził ponad 810 tys. spraw sądowych. Niemniej w dużej części pozostałych spraw ZUS na sali sądowej jest reprezentowany przez radców prawnych zatrudnionych w poszczególnych Oddziałach.

ILE RADCÓW PRAWNYCH ZATRUDNIA ZUS?

Cytując za danymi zebranymi przez redakcję portalu prawo.pl, ZUS zatrudnia w Centrali w ramach umowy o pracę na stanowisku radca prawny 28 prawników (według stanu na dzień 25.05.2021 r.). Z kolei w wydziałach obsługi prawnej 43 oddziałów ZUS, według stanu na 31 grudnia 2020 r. – zatrudnionych jest w sumie 259 radców prawnych.

PRAWNIK DO WALKI Z ZUS

W nierównej walce z machiną urzędniczą warto uzyskać wsparcie prawnika do walki z ZUS. Posiadane przez nasz zespół prawny doświadczenie w dziedzinie sporów z ZUS, pozwala świadczyć skuteczną pomoc prawną. Stajemy po stronie obywatela w walce z ZUS. Zawsze szukamy najlepszego wyjścia z każdej trudnej sytuacji.

PRAWNIK ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu