SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE PRAWOMOCNA WYGRANA Z ZUS

ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE PRAWOMOCNA WYGRANA Z ZUS

Na blogu informowaliśmy o wygranej sprawie z ZUS Rybnik w sprawie o świadczenie uzupełniające 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji (wpis). W dniu 16.05.2023 r. Sąd Okręgowy w Rybniku przyznał naszej Klientce świadczenie uzupełniające 500 plus. Jak ta sprawa potoczyła się dalej? O tym we wpisie.

Swoją sprawę warto powierzyć prawnikowi, który specjalizuje się w sprawach ZUS. Jeżeli otrzymałeś odmowną decyzję ZUS w sprawie świadczenia uzupełniającego 500+ dla niepełnosprawnych, to wiedz, że to nie koniec sprawy. Możesz złożyć odwołanie od decyzji ZUS do Sądu Okręgowego. PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. Stajemy po stronie obywatela w sporach z ZUS. Wyślij nam mejlowo komplet dokumentów w formie skanu, a my zajmiemy się Twoją sprawą. Przygotujemy dla Ciebie profesjonalne odwołanie od decyzji ZUS w sprawie 500+ i wyjaśnimy wszystkie wątpliwości związane z procedurą ubiegania się o świadczenie uzupełniające.

ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE – ZUS SKŁADA APELACJĘ

Dysponowaliśmy pozytywnymi opiniami biegłych sądowych. Co ciekawe ZUS przeciwko osobie naprawdę ciężko schorowanej, jak zobaczył, że sprawa może być przegrana, włączył do postępowania sądowego profesjonalnego prawnika w osobie radcy prawnego, który po niekorzystnej dla ZUS opinii biegłych, zaczął występować w sprawie (we wpisie DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS informowaliśmy, że ZUS dysponuje „armią” prawników zatrudnionych na etatach i do tego wynajmuje także zewnętrzne kancelarie).

Sąd 1. instancji orzekł na korzyść Klientki i zmienił decyzję ZUS. Radca prawny ZUS złożył apelację w tej sprawie, domagając się zmiany wyroku.

ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE PRAWOMOCNA WYGRANA Z ZUS

Niestety apelacja ZUS powodowała, że wyrok nie uprawomocnił się, a co za tym idzie ZUS dalej nie wypłacał dla Klientki świadczenia uzupełniającego 500 plus. Postępowania apelacyjne potrafią trwać nawet 2 lata i więcej, szczególnie w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, do którego rokrocznie wpływa bardzo duża ilość spraw do rozpoznania.

W odpowiedzi na apelację, jaką przygotowaliśmy, wychwyciliśmy liczne błędy formalne, jakie pełnomocnik ZUS popełnił w apelacji. Między innymi chodziło o to, że radca prawny ZUS nie złożył wniosku dowodowego o powołanie biegłych sądowych, a Sąd Apelacyjny, po zmianach przepisów proceduralnych, nie może zastępować profesjonalnego pełnomocnika w zakresie inicjatywy dowodowej.

Na późniejszym etapie sprawy złożyliśmy także wniosek o przyspieszenie rozpoznania sprawy. Poskutkowało to tym, że Sąd Apelacyjny bardzo szybko zajął się sprawą i wydał wyrok, w którym oddalił apelację ZUS. Wyrok jest prawomocny i ZUS musi teraz wypłacić świadczenie uzupełniające 500 plus wraz z wyrównaniem.

WARTO ODWOŁYWAĆ SIĘ OD DECYZJI ZUS i WARTO KORZYSTAĆ Z POMOCY PRAWNEJ W SPRAWACH ZUS.

Poniżej zdjęcie prawomocnego wyroku:

PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach ZUS. Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu