SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS CZĘSTOCHOWA

WYGRANA Z ZUS CZĘSTOCHOWA

Wygrana z ZUS Częstochowa. Miło nam poinformować o wygranej z ZUS Częstochowa. Sąd Okręgowy w Częstochowie zmienił na korzyść Klienta decyzję ZUS, uznając że spółka prawidłowo odprowadzała składki za zatrudnionego zleceniobiorcę. Pomimo rzetelnych argumentów, m.in. opartych na indywidualnej interpretacji wydanej przez ZUS dla spółki, ZUS Częstochowa domagał się wyższych składek. U przedsiębiorcy zatrudniającego i rozliczającego kilkadziesiąt osób w sposób dotychczas niekwestionowany przez ZUS wydana decyzja oznaczała widmo bankructwa i zaprzestania prowadzenia działalności. Niewątpliwie gdyby ZUS w tej „testowej” sprawie uzyskał dla siebie korzystne rozstrzygnięcie, przyszedłby na kolejne kontrole i automatycznie naliczył przedsiębiorcy „domiar” składek do 5 lat wstecz za wszystkich zatrudnionych zleceniobiorców.

DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS? ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS. KOGO WYBRAĆ DO OBSŁUGI SPRAWY PRZECIWKO ZUS?  SKONTAKTUJ SIĘ Z PRAWNIKIEM ZUS!

WYWALCZYLIŚMY UMORZENIE PONAD 80 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZADŁUŻENIA SKŁADKOWEGO DLA KLIENTA PRZED ZUS WARSZAWA! – LINK DO WPISU.

WYGRANA Z ZUS KRAKÓW – SPRAWA O ZADŁUŻENIE

Skorzystaj z fachowej pomocy specjalistów w sprawach ubezpieczeń społecznych.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

WYGRANA Z ZUS CZĘSTOCHOWA

Spór przedsiębiorcy z ZUS Częstochowa dotyczył rozliczeń zleceniobiorcy zatrudnionego do opieki nad seniorami w Niemczech. Bezsporne na gruncie tej sprawy było to, iż obowiązek podlegania do ubezpieczeń miał być realizowany w Polsce. Pomimo, iż wynagrodzenie faktycznie wypłacane wynosiło nawet ponad 10.000 zł brutto, to składki w Polsce były odprowadzane od średniej krajowej. Było to możliwe w oparciu o przepisy § 2 ust. 1 pkt 16 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

ZUS pozostawał nieugięty w swojej postawie i domagał się od spółki rozliczenia składek od faktycznie wypłaconego wynagrodzenia, które otrzymał zleceniobiorca. Nic nie pomogły rzetelne argumenty prawne na etapie postępowania wyjaśniającego. ZUS jako gospodarz postępowania administracyjnego wydał bezprawną decyzję, mając w tym oczywiście interes prawny – im wyższa podstawa wymiaru składek, tym wyższe składki odprowadzone do systemu.

Po wniesieniu odwołania, Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał racje spółki i zmienił zaskarżoną decyzję ZUS. Poniżej pozytywny wyrok:

Ta sprawa pokazuje, że ZUS nie jest racjonalny w tym co robi. Przepis był jednoznaczny. Dlaczego więc organ administracji wydał decyzję wprost sprzeczną z przepisami? Działa tu prawo statystki. ZUS ma świadomość, że wiele decyzji, które wydaje w ogóle nie jest zaskarżane do sądu. Rodzi to pokusę do nadużyć i wydawania decyzji nawet wbrew prawu. Warto odwoływać się od decyzji ZUS.

PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach ZUS. Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu