SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
CO DAJE PUNKT 7 W ORZECZENIU O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

CO DAJE PUNKT 7 W ORZECZENIU O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Co daje punkt 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności? Na blogu informujemy o temacie ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI oraz JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI. O tym że WARTO ODWOŁYWAĆ SIĘ OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI świadczy chociażby ostatnia wiadomość od Klientki z podziękowaniem za uzyskanie pkt 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności dziecka ze spektrum autyzmu. Wojewódzki Zespół, po przygotowanym przez kancelarię odwołaniu, zmienił zaskarżone orzeczenie Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i przyznał wskazania odnośnie pkt 7), że dziecko wymaga konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji.

Zapytaj o indywidualną wyceną swojej sprawy. Kancelaria przygotowuje odwołania od orzeczeń PZON do WZON. Koszt pomocy prawnej ustalany jest przed przyjęciem zlecenia. Odwołanie opracowujemy najszybciej jak się da. Zwykle 2-3 dni robocze od otrzymania materiałów i płatności od Klienta.

Możesz liczyć na pomoc prawnika w sprawie odwołania od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Przygotowujemy odwołania do WZON od orzeczeń Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, a także odwołania od decyzji WZON do sądu rejonowego, sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Zgłoś się do nas aby uzyskać wsparcie kancelarii.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Czytaj nasze wpisy na blogu:

CO DAJE PUNKT 7 W ORZECZENIU O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Punkt 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności jest bardzo istotny. Bardzo często Powiatowe Zespoły przyznają wskazania co do pkt 8), odmawiając jednocześnie wskazań co do pkt 7). W praktyce tak wydane orzeczenie uniemożliwia uzyskanie świadczenia pielęgnacyjnego na dziecko. Świadczenie pielęgnacyjne od 1 stycznia 2023 r. wynosi 2458 zł miesięcznie (gov.pl).

Zgodnie z art.  17 ust. 1 ustawy Świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej przysługuje matce albo ojcu jeżeli nie podejmują lub rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad osobą legitymującą się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji (pkt 7) oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji (pkt 8).

Aby uzyskać świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nad dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności, trzeba mieć orzeczenie ze wskazaniami zarówno odnośnie pkt 7) jak i pkt 8).

Obecnie obserwujemy tendencję dosyć masowego odmawiania wskazań w zakresie pkt 7). Dotyczy to również sytuacji gdy opiekun dziecka (najczęściej matka lub ojciec) występują o przedłużenie orzeczenia o niepełnosprawności na kolejny okres. Pomimo braku poprawy stanu zdrowia, obecnie Powiatowe Zespoły odmawiają wskazań co do pkt 7), podczas gdy w poprzednio wydanym orzeczeniu takie wskazanie było przyznane.

Trzeba walczyć o swoje prawa i złożyć odwołanie od orzeczenia do Wojewódzkiego Zespołu. Co pokazuje praktyka, w bardzo wielu przypadkach udaje się uzyskać zmianę orzeczenia Powiatowego Zespołu po wniesionym odwołaniu.

Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś. W ramach kancelarii prowadzimy kompleksowo sprawy z odwołania od orzeczenia WZON o stopniu niepełnosprawności w sądzie rejonowym oraz na dalszym etapie w sądzie okręgowym dbając o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta w toku całego postepowania sądowego.

Jeśli chcesz prowadzić swoją sprawę samodzielnie, możesz zamówić u nas przygotowanie profesjonalnego odwołania do sądu od orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Przygotowujemy dla Klientów również odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na etapie administracyjnym, tj. odwołanie od orzeczenia PZON do WZON.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu