SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
PRAWNIK OD EMERYTUR POMOSTOWYCH

PRAWNIK OD EMERYTUR POMOSTOWYCH

Prawnik od emerytur pomostowych. ZUS odmawia przyznania emerytury pomostowej opierając się na licznych kruczkach prawnych. Decyzja o emeryturze pomostowej jest często napisana w sposób niejasny dla zwykłego obywatela, który nie ma doświadczenia w przepisach prawa. Jeśli otrzymałeś odmowną decyzję ZUS w sprawie emerytury pomostowej powinieneś poszukać prawnika od emerytur pomostowych.

Jeśli otrzymałeś decyzję ZUS o odmowie emerytury pomostowej – zgłoś się do nas. Zapewniamy kompleksową pomoc prawną. Doradzamy w sprawach emerytur pomostowych, przygotowujemy odwołania od decyzji ZUS, pisma procesowe w sprawach emerytur pomostowych, reprezentujemy Klientów przed Sądami Okręgowymi i Sądami Apelacyjnymi oraz przed Sądem Najwyższym w sprawach dotyczących emerytur pomostowych. Siedziba kancelarii mieści się w Krakowie, ale działamy na terenie całej Polski. Zgłoś się do nas już dziś! Kliknij w zakładkę kontakt.

PRAWNIK OD EMERYTUR POMOSTOWYCH

ZUS wyspecjalizował się w sprawach emerytur pomostowych. W całej Polsce sprawy emerytur pomostowych rozpatrują specjalnie do tego powołane komórki merytoryczne. Centrum Obsługi Emerytur Pomostowych znajduje się w Sosnowcu i w Koszalinie. Urzędnik pracujący w Koszalinie ocenia, czy były pracownik krakowskiej Huty pracował w warunkach szczególnych. Często jest to zupełna abstrakcja, bowiem taki urzędnik nie zna realiów miejscowych i ocenia sprawę tylko i wyłącznie przez pryzmat „papierów”, a nie widzi w nich człowieka. Między innymi dlatego odmowne decyzje w sprawie emerytur pomostowych są bardzo często niesprawiedliwe.

Odmowa emerytury pomostowej dotyka bardzo specyficznej grupy osób. Zwykle są to osoby mające niemalże 40 lat udokumentowanych tak zwanych okresów składkowych, czyli mówiąc prościej lat pracy. Są to osoby pracujące zwykle bardzo ciężko przez niemalże całe życie, od 18, nieraz od 16 roku życia. Często spotykam się ze stwierdzeniem, że sprawa w sądzie o emeryturę pomostową jest w ogóle pierwszą sprawą sądową, którą dana osoba ma w swoim życiu. Bardzo formalne podejście ze strony ZUS jest nieludzkie wobec tej naprawdę ciężko pracującej grupy osób. Całe szczęście w sprawach o emerytury pomostowe w sądach ubezpieczeń społecznych sędziowie dużo przychylniej patrzą na sprawę widząc na własne oczy człowieka, który walczy o swoje prawa z ZUS.

ODWOŁANIE ODMOWA EMERYTURY POMOSTOWEJ

Odwołanie odmowa emerytury pomostowej. Na blogu podpowiadamy jak napisać odwołanie od decyzji ZUS. Udostępniamy także bezpłatnie wzory odwołania od decyzji ZUS – wzór edytowalny / wzór pdf. Swoją sprawę warto jednak powierzyć prawnikowi od emerytur pomostowych, który przeprowadzi całą sprawę w sądzie przeciwko ZUS, począwszy od przygotowania odwołania od odmownej decyzji ZUS w sprawie emerytury pomostowej, po dalsze pisma procesowe. Cała materia emerytur pomostowych jest dosyć skomplikowana. Jest tak dlatego, że nakładają się na siebie różne porządki prawne. Praca w warunkach szczególnych jest zawsze w jakimś konkretnym rozumieniu. Praca w warunkach szczególnych w rozumieniu „starych” zasad (rozporządzenia Rady Ministrów z 1983 r.) albo praca w warunkach szczególnych w rozumieniu „nowych” zasad, czyli ustawy o emeryturach pomostowych z 2008 r. Bardzo często ubezpieczony dostaje odmowę emerytury pomostowej z ZUS i to pomimo tego, że ZUS uznał wymagany 15-letni okres pracy w warunkach szczególnych. Wtedy następuje konsternacja – dlaczego otrzymałem odmowę emerytur pomostowej, skoro jednocześnie ZUS uznał 15-letni staż pracy w warunkach szczególnych, który jest konieczny do przyznania emerytury pomostowej? To że ZUS uznał 15 lat pracy w warunkach szczególnych według starych zasad nie oznacza automatycznie, że można zaliczyć ten okres do pracy w warunkach szczególnych w rozumieniu nowych przepisów. Obecnie (tj. po wejściu w życie ustawy o emeryturach pomostowych z 2008 r.) katalog prac w warunkach szczególnych został znacznie ograniczony. To tylko jeden niuans prawny często występujący w sprawach o emerytury pomostowe.

Prawnik od emerytur pomostowych. Pomagamy w sprawach o emerytury pomostowe. Kancelaria z siedzibą w Krakowie obsługuje obszar całej Polski. WYGRANA Z ZUS RADOM EMERYTURA POMOSTOWA ZUS odmawia przyznania emerytury pomostowej? Zgłoś się do nas już dziś. Przygotowujemy odwołania od decyzji ZUS w sprawach emerytur pomostowych i zapewniamy kompleksową obsługę prawną przed sądami ubezpieczeń społecznych.

Prowadzimy sprawy na różnym etapie. Często Klienci zgłaszają się dopiero po tym, jak sami przekonują się, że postępowanie sądowe przerasta ich możliwości. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach emerytur pomostowych. Odmowa emerytury pomostowej ZUS odwołanie. Emerytura pomostowa odwołanie. Odwołanie od decyzji ZUS w sprawie emerytury pomostowej. Prawnik od emerytur pomostowych.  Działamy w całej Polsce.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu