SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl

NIEKORZYSTNA OPINIA BIEGŁEGO RENTA

Niekorzystna opinia biegłego renta. W postępowaniu sądowym wywołanym wniesieniem odwołania od odmownej decyzji ZUS w sprawie renty kluczowym dowodem jest opinia biegłych. W praktyce to biegły sądowy przesądza, czy ubezpieczony jest zdolny do pracy i czy przysługuje mu renta.

Jeżeli otrzymałeś niekorzystną opinię biegłego w sprawie o rentę powinieneś złożyć w sądzie pismo procesowe z zarzutami do opinii. Przy niekorzystnej opinii biegłego nie można liczyć na pozytywny wyrok sądu. Sąd nie może przyznać prawa do renty wbrew opinii biegłych.

Swoją sprawę warto powierzyć prawnikowi, który specjalizuje się w sprawach ZUS. Jeżeli otrzymałeś odmowną decyzję ZUS w sprawie renty, to wiedz, że to nie koniec sprawy. Możesz złożyć odwołanie od decyzji ZUS do Sądu Okręgowego. PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. Stajemy po stronie obywatela w sporach z ZUS. Wyślij nam mejlowo komplet dokumentów w formie skanu, a my zajmiemy się Twoją sprawą. Przygotujemy dla Ciebie profesjonalne odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty i wyjaśnimy wszystkie wątpliwości związane z procedurą ubiegania się o rentę z tytułu niezdolności do pracy.

Czytaj ile to kosztuje i jakie dokumenty przesłać: ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS W SPRAWIE RENTY

NIEKORZYSTNA OPINIA BIEGŁEGO RENTA

Sąd rozpoznający odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty powinien sam badać, czy opinia biegłego jest sporządzona rzetelnie i czy dostatecznie wyjaśnia okoliczności faktyczne wymagające wiedzy specjalnej. Niestety w bardzo wielu prowadzonych sprawach o rentę można dostrzec bierną postawę sądu, który sprowadza swoją rolę do „przekaźnika” pomiędzy stronami postępowania a biegłym. Tymczasem w pierwszej kolejności to sąd powinien kontrolować wiarygodność złożonej w sprawie opinii biegłego i kontrolować jego pracę. Tymczasem sąd nie czytając nawet co biegły napisał w opinii przesyła opinię do stron postępowania, informując że można złożyć zarzuty do opinii. Jest to istotna ułomność nie tyle w procedurze cywilnej, co w pewnym sposobie prowadzenia spraw rentowych przez sądy.

NIEKORZYSTNA OPINIA BIEGŁEGO RENTA – UMOTYWOWANE ZARZUTY MOGĄ DOPROWADZIĆ DO ZMIANY OPINII

Niekorzystna opinia biegłego nie kończy sprawy. Można złożyć w sądzie zarzuty do opinii biegłego. Ostatnio napisaliśmy pismo procesowe dla Klienta, który starał się o rentę przed Sądem Okręgowym w Tarnowie. Biegła reumatolog stwierdziła, że ubezpieczony nie jest całkowicie niezdolny do pracy. Po wniesieniu zarzutów, sąd powołał kolejnego biegłego, celem weryfikacji opinii. Zarzuty zawierały merytoryczne odniesienie do dokumentacji medycznej zalegającej w aktach sprawy. Dodatkowo do zarzutów dołączyliśmy pisemną opinię lekarza prowadzącego leczenie ubezpieczonego. Sąd powziął wątpliwości co do rzetelności opinii i powołał dwóch kolejnych biegłych. Nowo powołani biegli zmienili stanowisko biegłej reumatolog i orzekli, że ubezpieczony jest całkowicie niezdolny do pracy.

Jeśli otrzymałeś niekorzystną opinię biegłego w sprawie o rentę konieczne wnieś zarzuty do opinii. Nie kieruj się emocjami, ale staraj się używać racjonalnych argumentów dla wykazania swoich racji. Najlepiej zgłoś się do prawnika, który może poprowadzić Twoją sprawę o rentę w sądzie, albo pomoże przygotować dla Ciebie pismo procesowe z zarzutami do opinii biegłego.

PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

POMAGAMY W SPRAWACH RENTOWYCH ZUS:

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu