SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS JASŁO

WYGRANA Z ZUS JASŁO

Wygrana z ZUS Jasło! Sąd Apelacyjny w Rzeszowie zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Krośnie oraz decyzję ZUS Jasło i uznał racje naszej Klientki w sporze z ZUS o tytuł do ubezpieczeń społecznych.

Sprawa dotyczyła zarzutu tzw. „fikcyjnej działalności gospodarczej”. Pisaliśmy o tym na blogu – odsyłamy do tych materiałów pod linkiem. W niniejszej sprawie ZUS podważył działalność gospodarczą wydając decyzję po ponad dwóch latach, jak firma nie była już prowadzona. Przyczyną, dla której ZUS podważył prowadzenie działalności gospodarczej i uznał firmę za fikcyjną była chęć odebrania wysokich zasiłków, jakie ZUS uprzednio wypłacił, nie dopatrując się nieprawidłowości.

Fakt zamknięcia firmy utrudniał nam dowodzenie swoich racji, gdzie ZUS uznał firmę za fikcyjną za wiele lat do tyłu. Jak po tak długim okresie dotrzeć do świadków, którzy mogliby potwierdzić przejawy prowadzenia działalności, czy do dokumentów z tamtego okresu. Niemniej jednak, pomimo tych trudności, powołaliśmy szereg dowodów wykazujących fakt prowadzenia działalności gospodarczej. Minusem było to, że przychody w pewnym okresie czasu wynosiły 0,00 zł, a to z uwagi na dłuższą absencję spowodowaną chorobą przedsiębiorcy i macierzyństwem.

WYGRANA Z ZUS JASŁO

Niestety Sąd Okręgowy w Krośnie uznał decyzję ZUS za słuszną i oddalił odwołanie.

Klientka „nie poddała się” i postanowiła walczyć do końca. Zasadą jest dwuinstancyjne postępowanie sądowe i obywatel ma prawo poddać kontroli wyrok wydany przez sąd pierwszej instancji, zaskarżając go apelacją do sądu drugiej instancji. W apelacji wytknęliśmy wszystkie błędy w zakresie ustaleń faktycznych oraz oceny dowodów zgromadzonych w sprawie oraz naruszeń prawa materialnego.

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie rozstrzygnął apelację na korzyść naszej Klientki, przyznając nam rację w sporze z ZUS Jasło. Poniżej zdjęcie pozytywnego wyroku:

WYGRANA Z ZUS JASŁO – WARTO ODWOŁYWAĆ SIĘ OD DECYZJI ZUS

Sprawa znalazła swój szczęśliwy finał i Klientka może świętować sukces. Wygrana nie byłaby możliwa, gdyby nie wnikliwa analiza sprawy przez Sąd Apelacyjny i podejście do sprawy w sposób „bez schematów”, z „otwartą głową”. Niestety Sąd Apelacyjny w Rzeszowie nie słynie ze zbyt przychylnego rozstrzygania tego typu spraw o „fikcyjne prowadzenie firmy”. Ten wyrok pokazuje jednak, że decyzja ZUS może zostać zmieniona, nawet jeśli „na pierwszy rzut oka” wydaje się, że szanse na wygranie sprawy są małe. WARTO ODWOŁYWAĆ SIĘ OD DECYZJI ZUS. W prawie istotne są szczegóły oraz należyte zaprezentowanie linii obrony. Dlatego też jeśli stajecie Państwo przed koniecznością napisania odwołania od decyzji ZUS, to najlepiej jest poszukać prawnika do walki z ZUS, który będzie prowadził sprawę i znał się na tematyce sporów z ZUSem.

WYGRANA Z ZUS JASŁO – PRAWNIK DO WALKI Z ZUS

Po otrzymaniu decyzji, Klientka „zderzyła się” z lokalnym adwokatem od spraw ZUS. Honorarium było zaporowe. Do tego adwokat od razu zaznaczył, że nie widzi żadnych szans na wygranie sprawy. W związku z tym Klientka zaczęła szukać innej pomocy prawnej w sprawie z ZUS i tak trafiła do nas na wstępną konsultację prawną. Nie obiecywaliśmy wygrania sprawy z ZUS Jasło, ale po konsultacji widzieliśmy, że sprawa, choć jest z gatunku „tych trudnych”, to mimo wszystko są szanse na jej wygranie. Od początku mieliśmy pomysł na poprowadzenie sprawy i konsekwentnie go realizowaliśmy. Byliśmy na każdej rozprawie wyznaczonej przez Sąd Okręgowy w Krośnie i Sąd Apelacyjny w Rzeszowie, dbając o należyte zabezpieczenie interesu prawnego Klienta. Finalnie odnieśliśmy duży sukces, wygrywając sprawę z ZUS Jasło.

DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS? ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS. KOGO WYBRAĆ DO OBSŁUGI SPRAWY PRZECIWKO ZUS?  SKONTAKTUJ SIĘ Z PRAWNIKIEM ZUS!

ZUS wydał decyzję, z którą się nie zgadzasz? Zgłoś się do nas już dziś! Kliknij w zakładkę kontakt i zobacz, jak możemy Ci pomóc w walce z ZUS.

Nie gwarantujemy wygrania każdej sprawy, ale mamy na koncie wiele sukcesów z ZUS przed Sądami w całej Polsce: WYGRANA Z ZUS KRAKÓWWYGRANA Z ZUS TARNÓWWYGRANA Z ZUS CHRZANÓWWYGRANA Z ZUS NOWY SĄCZWYGRANA Z ZUS ELBLĄGWYGRANA Z ZUS PŁOCKWYGRANA Z ZUS RADOMWYGRANA Z ZUS CZĘSTOCHOWAWYGRANA Z ZUS ZABRZEWYGRANA Z ZUS CHORZÓWWYGRANA Z ZUS BIELSKO-BIAŁAWYGRANA Z ZUS OPOLEWYGRANA Z ZUS ZIELONA GÓRA

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu