SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
PRAWNIK ROZWÓD KRAKÓW

PRAWNIK ROZWÓD KRAKÓW

Rozwód Kraków. Rozwody w Krakowie. Prawnik rozwód Kraków. Klienci zwracają się do nas najczęściej z pytaniami „Ile kosztuje rozwód w Krakowie?”, „Ile kosztuje adwokat w sprawie rozwodowej?”, „Czy potrzebny jest adwokat w sprawie rozwodowej?”, „Jak długo czeka się na rozwód w Krakowie?”

Planujesz złożyć pozew o rozwód. Chcesz się rozwieść. Zostałeś pozwany w sprawie rozwodowej. Szukasz kancelarii w Krakowie specjalizującej się w rozwodach. Potrzebujesz pomocy i szukasz Adwokat rozwód Kraków, Prawnik rozwód Kraków, radca prawny od rozwodów w Krakowie? Dobrze trafiłeś. Prowadzimy sprawy o rozwód w Krakowie i okolicach.

Sprawy o rozwód zwykle nie należą do prostych. Stąd warto już na wstępie pomyśleć o pomocy adwokata, prawnika, radcy prawnego od rozwodów. Według statystyk rozwód jest jedną z najbardziej stresujących sytuacji w naszym życiu. Adwokat, prawnik lub radca prawny od rozwodów pomoże przeprowadzić przez cały proces sądowy, w tym: przygotuje pozew o rozwód oraz inne niezbędne dokumenty, wyjaśni oraz podpowie na co zwrócić uwagę. Jeżeli myślisz o rozwodzie i potrzebujesz pomocy prawnej, skontaktuj się z nami już dziś. Zadzwoń 502-619-281 lub wyślij e-mail: kancelaria@zawartka.pl

Związek małżeński, zawierany z zasady na całe życie, może być rozwiązany przez rozwód. Co ważne w polskim prawie rozwód może orzec jedynie sąd. Nie można doprowadzić do rozwiązania małżeństwa w drodze umowy czy porozumienia. Orzeczenie rozwodu, ze względu na wagę sprawy, jest domeną sądu.

Oferujemy pełną obsługę prawną przy prowadzeniu spraw rodzinnych: sprawa o rozwód, sprawy o separacje, sprawy o podział majątku, a także sprawy o alimenty, ustalenie kontaktów z dziećmi oraz o powierzenie władzy rodzicielskiej. Prowadzimy sprawy o rozwód w Krakowie, a także w Nowym Sączu, Tarnowie oraz na Śląsku i Podkarpaciu.  Dbamy o to i dokładamy wszelkich starań, aby w zleconych nam sprawach został uwzględniony słuszny interes Klienta.

PRAWNIK ROZWÓD KRAKÓW – PRZESŁANKI ORZECZENIA ROZWODU

Jak podają media, w Polsce każdego roku rozwodzi się ok. 70 tys. par. Blisko 30 tys. z nich ma małoletnie dzieci. Według danych GUS, cytowanych przez radiozet.pl, najczęstsze przyczyny rozwodu to:

niezgodność charakterów (wg danych GUS to aż 42 proc. wszystkich przypadków),

niedochowanie wierności małżeńskiej (22 proc.),

nadużywanie alkoholu (16 proc.),

nieporozumienia na tle finansowym (8 proc.),

negatywny stosunek do innych członków rodziny (6 proc.).

Zgodnie z przepisami rozwód można orzec, jeżeli nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód. W sprawie o rozwód postępowanie dowodowe ma przede wszystkim na celu ustalenie okoliczności dotyczących rozkładu pożycia, jak również okoliczności dotyczących dzieci stron i ich sytuacji.

[WAŻNE] W sprawie o rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia. Jeżeli oboje małżonkowie zgadzają się na rozwód bez orzekania o winie, wówczas sąd zaniecha orzekania o winie. Jak podkreśla się w doktrynie prawa, „Zgodne żądanie małżonków nieorzekania o winie rozkładu pożycia wiąże sąd, podobnie jak oświadczenie małżonka odwołujące żądanie zaniechania orzekania o winie” (por. B. Wartenberg-Kempka (w:) M. Fras, M. Habdas, Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz, WKP 2021).

ROZWÓD W KRAKOWIE – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Co trzecie małżeństwo w Polsce kończy się rozwodem. Opracowujemy pisma procesowe, w tym: pozwy, odpowiedzi na pozew oraz apelacje w sprawach rozwodowych, a także reprezentujemy Klientów w sądzie, pomagamy osiągnąć najkorzystniejsze warunki rozwodu. Warto już na początku zasięgnąć pomocy adwokata lub radcy prawnego – prawnika od rozwodów. Trzeba też zgromadzić dokumenty takie jak: akt małżeństwa oraz akty urodzenia dzieci. Jeżeli będziesz chciał wykazać winę rozpadu małżeństwa, trzeba również zgromadzić dowody na tę okoliczność. Mogą to być np. smsy, mejle, zdjęcia, dokument. Warto już na tym etapie pomyśleć także o świadkach (takimi świadkami w procesie mogą być bliscy, rodzina czy znajomi). To wszystko będzie potrzebne do przygotowania pozwu rozwodowego.

ILE KOSZTUJE ROZWÓD W KRAKOWIE?

Rozwód wiąże się z określonymi kosztami. Wnosząc pozew o rozwód do sądu trzeba pamiętać o opłaceniu pozwu. Opłata sądowa w sprawie o rozwód wynosi 600 zł. Jest to opłata stała trafiająca na rachunek bankowy sądu. Co ważne sąd z urzędu dokona zwrotu połowy opłaty od pozwu o rozwód po uprawomocnieniu się wyroku w razie orzeczenia rozwodu na zgodny wniosek stron bez orzekania o winie.

Trzeba mieć na uwadze, że zgodnie z przepisami na wniosek jednego z małżonków sąd może w wyroku orzekającym rozwód dokonać podziału majątku wspólnego, jeżeli przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Wówczas do podanej wyżej kwoty 600 zł opłaty od pozwu w sprawie o rozwód trzeba doliczyć opłatę stałą w kwocie 1000 złotych od wniosku o podział majątku wspólnego po ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej. Przepisy premiują sytuację, gdy strony dojdą do porozumienia co do podziału majątku wspólnego i przedstawią zgodny projekt podziału tego majątku. Wówczas opłata jest niższa i wynosi 300 zł.

ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE ROZWODOWEJ?

Wyżej opisaliśmy koszty sądowe, które są związane z wniesieniem sprawy o rozwód do sądu. Pozostaje jeszcze pytanie ile kosztuje adwokat w sprawie rozwodowej? Wnioskując do sądu o stwierdzenie rozpadu małżeństwa, trzeba liczyć się z określonymi kwotami, które pobierane są za napisanie pozwu, innych pism procesowych w toku sprawy o rozwód czy reprezentację na rozprawach. Są Klienci, którzy decydują się na zlecenie w bardzo okrojonej wersji polegające na przygotowaniu samego pozwu o rozwód, bez reprezentacji w sprawie. Oczywiście realizujemy również takie zlecenia – zwykle koszt zamyka się w kwocie do 1000 zł.  Zdecydowanie lepiej jest jednak udzielić pełnomocnictwa dla adwokata, prawnika, radcy prawnego od rozwodów, który będzie wsparciem dla Klienta w całym toku czasem kilkuletniego procesu sądowego.

Koszt prowadzenia sprawy o rozwód może być różny i zależy od wielu czynników, m.in. od długości trwania sprawy, ilości rozpraw, skomplikowania sprawy (rozwód z lub bez orzekania o winie). Koszt kompleksowej obsługi prawnej i reprezentacji w sprawie o rozwód w naszej Kancelarii wynosi od 2400 zł + podatek VAT w stawce 23%. Ostateczną wycenę usługi ustalamy indywidualnie na pierwszym spotkaniu z Klientem.

CZY POTRZEBNY JEST ADWOKAT W SPRAWIE ROZWODOWEJ?

Klienci często pytają wprost: „Czy potrzebny jest adwokat w sprawie rozwodowej?” Sprawy o rozwód są skomplikowane. Do tego są to spory budzące poważne emocje. Dlatego warto skorzystać z pomocy adwokata w sprawie rozwodowej. Prawnik, czy to adwokat, czy radca prawy od rozwodów wyjaśni przebieg całej procedury rozwodowej oraz ustali dalsze kroki postępowania. Dzięki pomocy prawnika od rozwodów będzie łatwiej przejść stres związany z rozprawą sądową i szybciej zakończyć proces rozwodu.

JAK DŁUGO CZEKA SIĘ NA ROZWÓD W KRAKOWIE?

Istotna kwestia, która wymaga poruszenia to, jak długo czeka się na rozwód w Krakowie?

Praktyczne doświadczenie uczy, że składając pozew o rozwód w Krakowie do Sądu Okręgowego, średnio po upływie „plus-minus” 3 miesięcy, Sąd prześle odpis pozwu drugiej stronie i zobowiąże ją do złożenia odpowiedzi na pozew. To dopiero początek. Po wymianie pism procesowych (pozew – odpowiedź na pozew) Sąd dysponuje stanowiskami stron i może zaplanować całą rozprawę – np. jeśli strony są zgodne co do rozwiązania małżeństwa przez rozwód bez orzekania o winie i żadna ze strony nie wnioskuje o przesłuchanie świadków, wówczas sprawa może zakończyć się nawet na pierwszym terminie rozprawy.

Rozwód Kraków. Rozwody w Krakowie. Prawnik rozwód Kraków. Potrzebujesz prawnika od rozwodów w Krakowie? Szukasz dobrego radcy prawnego rozwodowego w Krakowie? Skontaktuj się z nami już dziś.

Prowadzimy bardzo dużą ilość spraw z zakresu prawa rodzinnego. Najwięcej Klientów zgłasza się odnośnie spraw rozwodowych. Dbamy o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta. Prowadzimy również sprawy o ustalenie kontaktów, alimenty, czy też odnośnie władzy rodzicielskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu