SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
PRAWNIK ZUS SOSNOWIEC

PRAWNIK ZUS SOSNOWIEC

Prawnik ZUS Sosnowiec. Potrzebujesz prawnika od spraw ZUS w Sosnowcu? ZUS Oddział w Sosnowcu wydał decyzję,  z którą się nie zgadzasz? Skontaktuj się z nami. Ekspercka kancelaria z Krakowa prowadzi sprawy również na Śląsku, w tym przed Sądami w Sosnowcu.

DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS? ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS. KOGO WYBRAĆ DO OBSŁUGI SPRAWY PRZECIWKO ZUS?  SKONTAKTUJ SIĘ Z PRAWNIKIEM ZUS!

ZUS Sosnowiec wydał decyzję, z którą się nie zgadzasz? Zgłoś się do nas już dziś! Kliknij w zakładkę kontakt i zobacz, jak możemy Ci pomóc w walce z ZUS.

SKUTECZNY PRAWNIK DO WALKI Z ZUS:

WYGRANA Z ZUS KRAKÓWWYGRANA Z ZUS TARNÓWWYGRANA Z ZUS CHRZANÓWWYGRANA Z ZUS NOWY SĄCZWYGRANA Z ZUS ELBLĄGWYGRANA Z ZUS PŁOCKWYGRANA Z ZUS RADOMWYGRANA Z ZUS CZĘSTOCHOWAWYGRANA Z ZUS ZABRZEWYGRANA Z ZUS CHORZÓWWYGRANA Z ZUS BIELSKO-BIAŁAWYGRANA Z ZUS OPOLEWYGRANA Z ZUS ZIELONA GÓRA

PRAWNIK ZUS SOSNOWIEC

ZUS w Sosnowcu mieści się przy ul. Partyzantów 1. Jest to bardzo duży Oddział załatwiający setki spraw miesięcznie, m.in. w takich sprawach jak renty, emerytury (w tym emerytury pomostowe), ustalanie uprawnień do zasiłków, przeprowadzanie kontroli płatników składek. Niestety nie zawsze jest tak, że ZUS przy wydawaniu decyzji respektuje słuszny interes obywatela. Wiele decyzji jest błędnych. Warto odwoływać się od decyzji ZUS. W wielu przypadkach dochodzi do zmiany decyzji przez Sąd na korzyść obywatela.

PRAWNIK ZUS SOSNOWIEC – ODWOŁANIE DO SĄDU OKRĘGOWEGO W SOSNOWCU

Z dniem 1 kwietnia 2022 r. utworzono Sąd Okręgowy w Sosnowcu. Sąd Okręgowy w Sosnowcu obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w: Będzinie, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Sosnowcu i Zawierciu. Jest to stosunkowo „nowy” Sąd, który w zamiarze miał odciążyć Sąd Okręgowy w Katowicach. Rzeczywiście spory z ZUS Sosnowiec trafiają obecnie do Sądu Okręgowego w Sosnowcu i można liczyć na dużo szybsze załatwienie swojej sprawy, niż w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Taki sąd był potrzebny, bo obywatel musi mieć dostęp do sprawnego i szybkiego wymiaru sprawiedliwości.

Sąd Okręgowy w Sosnowcu funkcjonuje w dwóch różnych budynkach. Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Sosnowcu mieści się w budynku przy ul. Teatralnej 9 w Sosnowcu. Obecnie orzeka w nim 3 sędziów.

[CIEKAWOSTKA] W jednej ze spraw przeciwko lokalnemu ZUS w Sosnowcu, która jest rozpatrywana przez Sąd Okręgowy w Sosnowcu, Sąd wysłał do klienta pismo, w którym domagał się podania wartości przedmiotu sporu w sprawie o rentę pod rygorem zwrotu odwołania. Nie jest to praktykowane w innych Sądach. Dlaczego? Otóż wartość przedmiotu sporu należy oznaczyć w pozwie (odwołanie pełni rolę pozwu, więc stosujemy tożsame regulacje) jeśli zależy od niej właściwość rzeczowa sądu, opłata lub koszty zastępstwa procesowego. W sprawach o rentę nie zachodzi jakikolwiek powód, dla którego należałoby oznaczyć wartość przedmiotu sporu, bowiem ustawowo ta kategoria spraw jest rozpatrywana przez Sądy Okręgowe, odwołujący się jest zwolniony od opłaty, a koszty zastępstwa procesowego ustalane są w zryczałtowanej stawce 180 zł niezależnie od wartości przedmiotu sporu. Trudno także wymagać, aby obywatel sam potrafił ustalić wartość należnej mu renty, skoro ZUS odmawia tego prawa i w decyzji odmownej nigdy nie ma wskazanej hipotetycznej wartości świadczenia. Powyższy przykład pokazuje, że Sąd Okręgowy w Sosnowcu jest faktycznie dosyć „młodym” Sądem i często można spotkać tutaj rozwiązania niestandardowe, wymykające się regułom działania, jakie przyjmują inne Sądy.

PRAWNIK ZUS SOSNOWIEC

Przed Sądem w Sosnowcu prowadzimy szereg spraw z odwołań od decyzji wydawanych przez ZUS Sosnowiec. Wiele tych spraw to sprawy o renty, sprawy o świadczenia uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czy sprawy o tytuł do ubezpieczeń, gdzie ZUS podważa wykonywanie pracy lub prowadzenie firmy. W ramach obsługi prawnej prowadzimy sprawy kompleksowo, w oparciu o pełnomocnictwo procesowe udzielone przez Klienta. Jest też bardzo wiele spraw, w których Klienci zlecają nam przygotowanie pisma, a sprawę prowadzą sami (np. za umówioną opłatą przygotowujemy odwołanie od decyzji ZUS Sosnowiec, lub pismo procesowe w toku postępowania sądowego). Każdą sprawę traktujemy indywidualnie. Zawsze przed przyjęciem zlecenia przedstawiamy wycenę, gdzie Klient z góry zna wszystkie koszty powierzenia sprawy kancelarii.

PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach ZUS. Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUSAPELACJA ZUSSKARGA KASACYJNA ZUS

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu