SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
CZY RADCA PRAWNY MOŻE NAPISAĆ POZEW O ALIMENTY

CZY RADCA PRAWNY MOŻE NAPISAĆ POZEW O ALIMENTY

Czy radca prawny może napisać pozew o alimenty? Dosyć powszechne jest przekonanie, że radca prawny nie jest „pełnoprawnym” prawnikiem-adwokatem. Tymczasem w zasadzie nie ma różnicy pomiędzy profesją adwokata względem radcy prawnego. Pytanie czy wybrać pomoc prawną adwokata, czy radcy prawnego? Nie warto kierować się przynależnością do danej korporacji prawniczej, a raczej należy poszukać prawnika, który specjalizuje się w danej dziedzinie prawa. W sprawach o alimenty warto korzystać z profesjonalnej pomocy adwokata lub radcy prawnego, który zajmuję się tą tematyką. Radca prawny, tak jak adwokat, może występować przed sądem w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, w tym o alimenty.

Postępowanie przed sądem jest sformalizowane i „oplecione” szeregiem reguł procesowych. Nie jest proste przygotować sam pozew. Oczywiście można posłużyć się dostępnymi w Internecie wzorami pozwu o alimenty. Jednak wzór to nie wszystko. Potrzebna jest praktyka w danej dziedzinie i wiedza, na co zwrócić uwagę, o jaką kwotę alimentów wystąpić, jakimi dowodami się posłużyć itp. Warto udać się do kancelarii, która poprowadzi całą sprawę o alimenty.

ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE O ALIMENTY? Zapytaj o wycenę swojej sprawy już dziś!

U nas wycena prowadzenia sprawy o alimenty przedstawiana jest indywidualnie. Wycena obsługi prawnej jest bezpłatna, po przesłaniu przez Klienta zapytania na mejla kancelaria@zawartka.pl

Wycena obejmuje wszystkie opłaty, które Klient będzie zobowiązany ponieść powierzając nam swoją sprawę do prowadzenia. Poza opłatami wskazanymi w wycenie, Klient nie będzie „zaskakiwany” jakimikolwiek opłatami na rzecz kancelarii, które nie zostały ujęte w wycenie.

CZY RADCA PRAWNY MOŻE NAPISAĆ POZEW O ALIMENTY

Prowadzimy sprawy o alimenty również poza siedzibą kancelarii w Krakowie. Zdarzały się nam sprawy o alimenty przed Sądami w Warszawie, czy nawet Gdańsku. Jeśli zależy Ci na odpowiednim zabezpieczeniu własnych interesów, najlepszym wyborem będzie doświadczony w sprawach o alimenty radca prawny. W ramach obsługi prawnej m.in. składamy w imieniu Klienta pozew o alimenty do właściwego miejscowo sądu rejonowego. Wyjaśniamy wszystkie procedury i zawiłości prawne, jakie wystąpią na poszczególnych etapach postępowania. Naszym priorytetem jest, aby Klient wiedział z czym wiąże się sprawa, jakie są jej poszczególne etapy, jak przygotować się do rozprawy, jakie mogą być pytania na rozprawie. To wszystko przekłada się na poczucie bezpieczeństwa oraz minimalizuje stres związane ze sprawą o alimenty.

RADCA PRAWNY POZEW O ALIMENTY KRAKÓW

Przygotowujemy dla Klientów pozew o alimenty oraz prowadzimy kompleksowo sprawy o alimenty.

Jak działamy:

– wspólnie z Klientem ustalamy właściwą kwotę alimentów, którą możemy w danej sprawie wywalczyć;

– wskazujemy wszelkie koszty związane z prowadzeniem sprawy – Klient nie będzie zaskakiwany jakimikolwiek kosztami niewymienionymi w przedstawionej wycenie;

– wyjaśniamy przepisy prawa rodzinnego, które stanowią podstawę żądań alimentacyjnych;  

– informujemy Klienta, jakie dokumenty należy przygotować do złożenia pozwu o alimenty;

– na bieżąco odpowiadamy na wszelkie pytania związane ze sprawą o alimenty;   

– wskazujemy Klientowi, jakie dowody musi zgromadzić.

W bardzo wielu przypadkach alimenty stanowią istotny element domowego budżetu. Alimenty mają zapewnić dziecku właściwe warunki materialne oraz bytowe oraz zaspokoić usprawiedliwione potrzeby dziecka.

Zapraszamy do współpracy z Kancelarią i powierzenia nam swojej sprawy o alimenty.

Planujesz złożyć pozew o alimenty. Chcesz domagać się podwyższenia alimentów. Szukasz kancelarii w Krakowie specjalizującej się w sprawach o alimenty? Potrzebujesz pomocy i szukasz Adwokat alimenty Kraków, Prawnik alimenty Kraków, radca prawny od alimentów w Krakowie? Dobry prawnik od alimentów pomoże wygrać sprawę o alimenty. Prowadzimy sprawy o alimenty w Krakowie. Działamy także w okolicznej Bochni, Niepołomicach, Wieliczce, Miechowie, Myślenicach, Chrzanowie, Brzesku i Olkuszu.

Przygotowujemy dla Ciebie pozew o alimenty i poprowadzimy Twoją sprawę o alimenty w sądzie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu