SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – 3 RADY PRAWNIKA

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – 3 RADY PRAWNIKA

Odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności. Jak poprawnie napisać odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności? Jak uzasadnić odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności? Czy warto się odwoływać od orzeczenia o niepełnosprawności? Swoją sprawę najlepiej powierzyć profesjonalnej kancelarii prawnej, która przygotuje odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności z powołaniem się na odpowiednie przepisy i argumentację prawną. Bardzo często po przygotowanym przez kancelarię odwołaniu Wojewódzki Zespół zmienia zaskarżone orzeczenie Powiatowego Zespołu. Dzięki temu można uniknąć sporu sądowego i kosztów z tym związanych.

ILE KOSZTUJE NAPISANIE ODWOŁANIA OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI PRZEZ KANCELARIĘ? Zapytaj o wycenę swojej sprawy już dziś!

Kancelaria przygotowuje odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności. Koszt pomocy prawnej ustalany jest przed przyjęciem zlecenia. Odwołanie opracowujemy najszybciej jak się da. Zwykle 2-3 dni robocze od otrzymania materiałów i płatności od Klienta.

Możesz liczyć na pomoc prawnika w sprawie odwołania od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Przygotowujemy odwołania do WZON od orzeczeń Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, a także odwołania od decyzji WZON do sądu rejonowego, sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Zgłoś się do nas aby uzyskać wsparcie kancelarii.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Czytaj nasze wpisy na blogu:

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – 3 RADY PRAWNIKA

Jak wyjaśnia Ministerstwo: „O niepełnosprawności orzekają:

Powiatowe/miejskie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności – jako pierwsza instancja;     Wojewódzkie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności – jako druga instancja;” (link).

O czym pamiętać przygotowując odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności? Poniżej 3 rady prawnika:

[RADA 1] Przygotowując odwołanie warto powołać się na merytoryczne argumenty. W szczególności należy:

– powołać się na dokumentację medyczną

– zacytować najważniejsze fragmenty z dokumentacji medycznej, która była przedłożona na potrzeby wydania orzeczenia

– dołączyć dodatkowe dokumenty do sprawy

[RADA 2] Oprócz dokumentacji medycznej, w odwołaniu od orzeczenia trzeba także uwzględnić opis codziennego funkcjonowania, czyli jak niepełnosprawność upośledza aktywność w życiu zawodowym, czy społecznym. Na przykład orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym daje prawo do skróconego czasu pracy do 7 godzin na dobę, a także osobie zaliczonej do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni roboczych w roku kalendarzowym. Warto opisać jak jest to wykorzystywane – np. na dodatkową rehabilitację.

[RADA 3] Warto powołać się na odpowiednie przepisy, w szczególności ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz rozporządzeń opartych na tej ustawie np. rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.

Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś. W ramach kancelarii prowadzimy kompleksowo sprawy z odwołania od orzeczenia WZON o stopniu niepełnosprawności w sądzie rejonowym oraz na dalszym etapie w sądzie okręgowym dbając o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta w toku całego postępowania sądowego.

Jeśli chcesz prowadzić swoją sprawę samodzielnie, możesz zamówić u nas przygotowanie profesjonalnego odwołania do sądu od orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Przygotowujemy dla Klientów również odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na etapie administracyjnym, tj. odwołanie od orzeczenia PZON do WZON.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu