SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
DEZUBEKIZACJA ODWOŁANIA

DEZUBEKIZACJA ODWOŁANIA

Dezubekizacja odwołania. W dniu 16 września 2020 r. Sąd Najwyższy w powiększonym składzie siedmiu sędziów podjął ważną uchwałę dla wszystkich osób, których dotknęły skutki tzw. ustawy dezubekizacyjnej. O sprawie informują największe portale:

Sąd Najwyższy nie zostawił suchej nitki na dezubekizacji wg PiS. To przełomowa uchwała

Jedna z największych porażek PiS. Sąd Najwyższy kwestionuje ustawę dezubekizacyjną

Ustawa dezubekizacyjna – wyrok Sądu Najwyższego

Dezubekizacja totalitarna. Klęska PiS w Sądzie Najwyższym

Sędziowie Izby Pracy SN o rozstrzygnięciu ws. emerytur funkcjonariuszy PRL

Sąd Najwyższy orzekł w sprawie byłych funkcjonariuszy. I skomplikował życie

Decyzja SN w sprawie dezubekizacji to porażka PiS. Co stanie się w sądach? Co stanie się w Trybunale Konstytucyjnym?

Uchwała sygn. akt III UZP 1/20 stanowi ważny argument w sporach odwołujących się od decyzji ZER MSWiA. Zdaniem SN, kryterium „służby na rzecz totalitarnego państwa” określone w ustawie emerytalnej powinno być oceniane na podstawie wszystkich okoliczności sprawy, w tym także na podstawie indywidualnych czynów i ich weryfikacji pod kątem naruszenia podstawowych praw i wolności człowieka. Tym samym SN nie godzi się na automatyzm ogólnych informacji IPN i stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, gdzie sama tylko przynależność do danej formacji uprawnia ZER MSW do obniżenia emerytury.

Polsat News informuje, że „Sąd Najwyższy w 7-osobowym składzie uznał, że przy obniżaniu emerytur na podstawie tzw. ustawy dezubekizacyjnej kryterium służby na rzecz totalitarnego państwa nie powinno być stosowane automatycznie po przekazaniu takiej informacji przez IPN, lecz na podstawie wszystkich okoliczności sprawy, w tym na podstawie weryfikacji indywidualnych czynów”.

Sąd Najwyższy o dezubekizacji. Dalej czekamy na pisemne uzasadnienie uchwały. Natomiast już dziś wiadomo, że SN wydając tę uchwałę nadał kierunek, w którym sądy niższych instancji będą rozpoznawać odwołanie od ustawy dezubekizacyjnej.

Prawnik od dezubekizacji. Dezubekizacja prawnik. Pomoc kancelarii specjalizującej się w sprawach dezubekizacji. Nawet jeżeli samodzielnie przygotowałeś odwołanie – nadal nie jest za późno na skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej. Jeżeli otrzymałeś pismo z Ministerstwa ze stanowiskiem odmownym w sprawie odwołania lub też pismo z Sądu – nadal możesz skorzystać z fachowej pomocy prawnej w swojej sprawie. Możemy włączyć się do sprawy jako pełnomocnicy do już toczącego się postępowania. Zainteresowanych pomocą prawną prosimy o kontakt z Kancelarią: tel. 502-619-281 email: kancelaria@zawartka.pl

Pamiętaj, występując razem z profesjonalnym pełnomocnikiem zwiększasz swoje szanse na wygranie sprawy w sądzie.

DEZUBEKIZACJA PRAWNIK. Współpracę zaczynamy zwykle od konsultacji prawnej, podczas której wnikliwie analizujemy sprawę Klienta poznając jego problem i szukając możliwych dróg do jego rozwiązania. Przedstawiamy wycenę sprawy, dzięki czemu Klient z góry wie jakie koszty poniesie powierzając nam swoją sprawę.

Prowadzimy sprawy z odwołań od decyzji obniżających emerytury lub renty w zw. z ustawą dezubekizacyjną na terenie całego kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu