SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS W SPRAWIE RENTY

Odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty. Otrzymujemy wiele zapytań czy przygotowujemy odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty. W ramach praktyki prawniczej piszemy dla Klientów różne pisma procesowe, w tym odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty. Wzory dostępne w internecie nie zawsze pomogą, zwłaszcza wtedy gdy nigdy nie mieliśmy do czynienia z postępowaniem sądowym o rentę.

Swoją sprawę warto powierzyć prawnikowi, który specjalizuje się w sprawach ZUS. Jeżeli otrzymałeś odmowną decyzję ZUS w sprawie renty, to wiedz, że to nie koniec sprawy. Możesz złożyć odwołanie od decyzji ZUS do Sądu Okręgowego. PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. Stajemy po stronie obywatela w sporach z ZUS. Wyślij nam mejlowo komplet dokumentów w formie skanu, a my zajmiemy się Twoją sprawą. Przygotujemy dla Ciebie profesjonalne odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty i wyjaśnimy wszystkie wątpliwości związane z procedurą ubiegania się o rentę z tytułu niezdolności do pracy.

Skorzystaj z fachowej pomocy specjalistów w sprawach ubezpieczeń społecznych.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Na blogu wielokrotnie informowaliśmy jak napisać odwołanie od decyzji ZUS, udostępniamy także bezpłatne wzory odwołania od decyzji ZUS (wzór edytowalny i wzór pdf). Odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty, jak każde pismo procesowe, powinno spełniać szereg wymogów formalnych. Odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty to szczególne pismo, stąd różnego rodzaju wzory nie oddają jego specyfiki. Już w odwołaniu trzeba wskazać wnioski dowodowe. Odwołanie w sprawie o rentę nie może obyć się bez wniosku o biegłych lekarzy o specjalizacjach adekwatnych do schorzeń odwołującego. Warto powierzyć swoją sprawę prawnikowi od ZUS który przygotuje takie pismo w sposób profesjonalny i już na etapie odwołania zadba o ochronę interesu obywatela w sporze z ZUS.

Często Klienci mylą kwestię sprzeciwu od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS z odwołaniem od decyzji ZUS w sprawie renty. To dwa różne pisma procesowe. Przygotowujemy również sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS – szczegółowo piszemy o tym tutaj. Warunkiem wniesienia odwołania od decyzji ZUS w sprawie renty jest uprzednie zaskarżenie orzeczenia lekarza orzecznika sprzeciwem do komisji lekarskiej ZUS.

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS W SPRAWIE RENTY

Odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty składa się do Sądu za pośrednictwem ZUS. Termin na złożenie odwołania to miesiąc, licząc od dnia odebrania odwołania z poczty. Bardzo często decyzje rentowe ZUS przesyła zwykłą przesyłką. Wówczas termin na odwołanie liczy się od daty wyciągnięcia listu ze skrzynki.

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS W SPRAWIE RENTY PRZYGOTOWANE PRZEZ KANCELARIĘ

Przygotowujemy na zlecenie Klientów odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty. Świadczymy pomoc prawną w sprawach rentowych w dwóch wariantach.

WARIANT PODSTAWOWY obejmujący przygotowanie odwołania od decyzji ZUS w sprawie renty, które to odwołanie podpisuje i składa do ZUS sam Klient

WARIANT ROZSZERZONY w którym zajmujemy się sprawą kompleksowo do momentu zakończenia jej wyrokiem sądu. Klient udziela kancelarii pełnomocnictwa procesowego i prawnik działa w imieniu Klienta przygotowując i składając w imieniu Klienta odwołanie od decyzji ZUS i wszelkie dalsze pisma procesowe (w sprawach rentowych są to w szczególności zarzuty do opinii biegłych powoływanych przez Sąd w toku sprawy).

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS W SPRAWIE RENTY – KOSZT OBSŁUGI PRAWNEJ

Koszty obsługi prawnej w sprawie o rentę to:

przy wyborze WARIANTU PODSTAWOWEGO kwota 738 zł brutto za przygotowanie odwołania od decyzji ZUS w sprawie renty

przy wyborze WARIANTU ROZSZERZONEGO:

wynagrodzenie ryczałtowe za prowadzenie sprawy na etapie 1. Instancji (Sąd Okręgowy) w kwocie 3444 zł brutto (obejmuje przygotowanie odwołania oraz wszelkich dalszych pism procesowych łączących się ze sprawą)

wynagrodzenie dodatkowe za rozprawy przed sądem – 500 zł brutto za każdą rozprawę (przy czym w sprawach rentowych zwykle sąd nie wyznacza rozprawy, a jeśli już to jest to jedna rozprawa)

premia za sukces tzw. success fee w kwocie 1476 zł brutto w przypadku wygrania sprawy i przyznania renty przez sąd

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS W SPRAWIE RENTY – JAK WYGLĄDA OBSŁUGA SPRAWY

Chcesz zlecić kancelarii przygotowanie odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty lub poprowadzenie kompleksowo sprawy o rentę przed sądem. Zobacz jak wygląda obsługa sprawy i jakie dokumenty powinieneś nam przesłać?

---1---

Klient przesyła mejla na adres kancelarii (kancelaria@zawartka.pl) w którym krótko w kilku zdaniach opisuje sprawę i zamieszcza dokumenty w formie skanu (można skorzystać z pomocy darmowych aplikacji do skanowania na telefon takich jak CamScanner lub DocScanner)

Jakie dokumenty są potrzebne do przesłania?

– zaświadczenie o stanie zdrowia druk OL-9, który był składany w ZUS przy ubieganiu się o rentę;

– orzeczenie lekarza orzecznika

– sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika

– orzeczenie komisji lekarskiej ZUS

– decyzja ZUS w sprawie renty wraz ze wskazaniem kiedy decyzja zostało odebrane (jest to WAŻNE ze względu na termin do zaskarżenia decyzji)

– dokumentacja medyczna (np. wypisy ze szpitala, zaświadczenia od lekarzy)

---2---

W wiadomości zwrotnej przesyłamy do Klienta fakturę do płatności za usługę przygotowania odwołanie od decyzji ZUS w sprawie renty. W wariancie podstawowym płatność w kwocie 738 zł na rachunek bankowy kancelarii wskazany na fakturze

---3---

Termin na odwołania od decyzji ZUS w sprawie renty to miesiąc od dnia odebrania decyzji . Staramy się jak najszybciej przygotować odwołanie, tak aby Klient mógł je wydrukować, podpisać i złożyć do ZUS.

Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalnym przygotowaniem odwołania od decyzji ZUS w sprawie renty lub kompleksowym poprowadzeniem sprawy o rentę przez kancelarię zgłoś się do nas już dziś! Nie możemy zagwarantować, że wygrasz sprawę o rentę z ZUS, ale korzystając z pomocy kancelarii znacząco zwiększasz swoje szanse na wygranie sprawy.

PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS.

POMAGAMY W SPRAWACH RENTOWYCH ZUS:

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu