SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
DEZUBEKIZACJA WYGRANA

DEZUBEKIZACJA WYGRANA

Dezubekizacja wygrana. Sąd Okręgowy w Rzeszowie zmienił decyzję ZER MSWiA przywracając emeryturę w pełnej wysokości. Dosyć klasyczna sytuacja; po wniesieniu odwołania od decyzji ZER w 2017 r. sprawa pozostawała w zawieszeniu. Sąd Okręgowy w Warszawie ma bardzo dużą kolejkę tego typu spraw do rozpoznania, dlatego składając wniosek o odwieszenie postępowania od razu w piśmie procesowym wnieśliśmy o przeniesienie sprawy do sądu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania Klienta, czyli do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Sprawa została przekazana do Rzeszowa. Po wpływie sprawy Sąd Okręgowy w Rzeszowie zaledwie w niecałe 3 miesiące wyznaczył termin rozprawy i wydał wyrok. Na mocy wydanego wyroku, Sąd przywrócił ubezpieczonemu pełną emeryturę. Zdjęcie wyroku poniżej:

DEZUBEKIZACJA WYGRANA

Klient sam prowadził swoją sprawę, ale za namową rodziny uznał, że warto jest skorzystać z fachowej pomocy kancelarii zajmującej się sprawami dezubekizacyjnymi. Wyrok jest nieprawomocny i ZER MSW może złożyć w tej sprawie apelację, jednak dzięki odpowiedniemu poprowadzeniu sprawy, wszystkie ewentualne wątpliwości co do przebiegu służby ubezpieczonego zostały dogłębnie wyjaśnione na etapie sądu 1. Instancji. Zgodnie z wytycznymi Sądu Najwyższego (m.in. z wyroku Sądu Najwyższego z 16 marca 2023 r. sygn. II USKP 120/22) do zastosowania sankcji dezubekizacyjnej nie wystarczy stwierdzenie samej przynależności danego ubezpieczonego do formacji wymienionej w ustawie, ale konieczne jest wykazanie indywidualnych czynów ubezpieczonego, które naruszałyby prawa i wolności obywatelskie. Dlatego tak istotne jest „pokazanie” na rozprawie na czym faktycznie polegała służba ubezpieczonego i skonfrontowanie tego z aktami osobowymi IPN, które każdorazowo pozyskuje sąd w tego typu sprawie. Bardzo często w aktach IPN znajdują się zapisy o „pracy operacyjnej”, o „pozyskiwanie osobowych źródeł informacji”, „prowadzeniu tajnych współpracowników”, ale nie zawsze oznacza to, że dany funkcjonariusz naruszał prawa i wolności obywatelskie. Służba Bezpieczeństwa, kojarzona z tzw. policją polityczną realizowała różne zadania, również typowe dla dzisiejszych służb specjalnych, które nie miały nic wspólnego ze zwalczaniem opozycji, czy Kościoła. Warto korzystać z pomocy kancelarii od spraw dezubekizacynych, co pokazuje opisywany wyrok Sądu Okręgowego w Rzeszowie przywracający pełną emeryturę.

USTAWA DEZUBEKIZACYJNA POMOC PRAWNA. Współpracę zaczynamy zwykle od konsultacji prawnej, podczas której wnikliwie analizujemy sprawę Klienta poznając jego problem i szukając możliwych dróg do jego rozwiązania. Przedstawiamy wycenę sprawy, dzięki czemu Klient z góry wie jakie koszty poniesie powierzając nam swoją sprawę.

Prowadzimy sprawy z odwołań od decyzji obniżających emerytury lub renty w zw. z ustawą dezubekizacyjną na terenie całego kraju.

Przygotowujemy odwołania od decyzji obniżających emerytury, apelacje oraz skargi kasacyjne w sprawach dezubekizacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu