SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS

PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS

Prawnik specjalizujący się w sprawach ZUS. W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy dwa zapytania od klientów w sprawie sporów z ZUS. Jedna Klientka z południa Polski, dokładnie ZUS Rzeszów i problem odwołania się od decyzji, w której ZUS naliczył ponad 113 tysięcy złotych zasiłków do zwrotu. Druga Klienta walczy z ZUS Szczecin o kwotę zwrotu zasiłków wynoszącą ponad 126 tysięcy złotych. Symptomatycznie w obu tych sprawach dotychczas ubezpieczone występowały bez profesjonalnej pomocy prawnika specjalizującego się w sprawach ZUS!!! Sprawy na ponad 100 tysięcy złotych były prowadzone samodzielnie, bez zasięgnięcia nawet porady prawnej u prawnika.

Stąd potrzeba powstania tego wpisu. W sprawach o takiej wartości przedmiotu sporu prowadzenie postępowania samodzielnie jest dalece nierozważne. Sąd widzi, że strona „nie radzi” sobie z postepowaniem i też potrafi taką okoliczność wykorzystać. Co znamienne w obu tych sprawach ZUS występuje z „wianuszkiem” radców prawnych. Ta nierównowaga stron jest widoczna w sposobie prowadzenia sprawy przez sąd i ma znaczenie dla końcowego wyniku sprawy. Dość powiedzieć, że w sprawie sporu z ZUS Szczecin Klientka zwróciła się do nas właśnie po przegranej sprawie na etapie 1. Instancji w Sądzie Rejonowym.

WYGRANE SPRAWY Z ZUS PO WNIESIENIU ODWOŁANIA I BEZ KIEROWANIA SPRAWY DO SĄDU:

PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS

Korzystanie z pomocy prawnej w sporze sądowym z ZUS powinno być regułą. Tymczasem dalej odwiedzając różne sądy w całej Polsce widać, że owszem ZUS korzysta z obsługi prawnej radców prawnych, a obywatel najczęściej prowadzi swoją sprawę sam. We wpisie DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS informowaliśmy ile radców prawnych i prawników zatrudnia ZUS.

Wielu kolegów po fachu, czy to adwokatów czy radców prawnych, jak słyszy w telefonie od Klienta, że sprawa dotyczy sporu z ZUS, to od razu odsyła do kogoś innego, informując że nie prowadzi praktyki w zakresie spraw ZUSowskich. Wówczas należy nie zrażać się takim telefonem i szukać pomocy prawnej gdzie indziej. Choćby porada prawna może dużo pokazać, na co zwracać uwagę i jak prowadzić spór z ZUS. Oczywiście zachęcamy do korzystania z kompleksowej pomocy prawnej, gdzie prawnik specjalizujący się w sprawach ZUS działa w imieniu Klienta w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe w toku całej sprawy. Ostatnio na blogu informowaliśmy o korzystnym wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, gdzie sprawa na etapie 1. Instancji została przegrana. Klient nie poddał się. Pomimo przegranej przed Sądem Okręgowym zaufał nam, dzięki czemu mogliśmy walczyć w jego imieniu dalej. Przygotowaliśmy apelację, dzięki której ostatecznie sprawa została wygrana! Niekorzystny wyrok i poprzedzająca go decyzja ZUS zostały zmienione przez Sąd Apelacyjny (link do wpisu). Bez pomocy prawnej taka wygrana byłaby niemożliwa.

Prowadzimy sprawy w całej Polsce. Na swoim koncie mamy liczne wygrane z ZUS Kraków, wygrane z ZUS Lublin, wygrane z ZUS Radom,  wygrane ZUS Elbląg, wygrane z ZUS Bielsko-Biała, wygrane z ZUS Zabrze, wygrane z ZUS Chorzów, wygrane z ZUS Opole. Prowadzimy wiele spraw ZUSowskich o różnej tematyce. Mamy bogate doświadczenie w sporach z ZUS. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie. Niezależnie od tego, czy sprawa jest prowadzona w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim Zielonej Górze, Gdańsku, Warszawie, czy Krakowie zawsze staramy się być osobiście na rozprawie.

PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach ZUS. Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu