SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
DARMOWY ADWOKAT DO ROZWODU

DARMOWY ADWOKAT DO ROZWODU

Darmowy adwokat do rozwodu. Rozwód Kraków. Rozwody w Krakowie. Prawnik rozwód Kraków. Ostatnio wskazywaliśmy, że otrzymujemy dużo pytań o to: „Ile kosztuje rozwód w Krakowie?”, „Ile kosztuje adwokat w sprawie rozwodowej?”, „Czy potrzebny jest adwokat w sprawie rozwodowej?”. Często pytacie Państwo również w temacie darmowy adwokat do rozwodu.

Planujesz złożyć pozew o rozwód. Chcesz się rozwieść. Zostałeś pozwany w sprawie rozwodowej. Szukasz kancelarii w Krakowie specjalizującej się w rozwodach. Potrzebujesz pomocy i szukasz Adwokat rozwód Kraków, Prawnik rozwód Kraków, radca prawny od rozwodów w Krakowie? Dobrze trafiłeś. Prowadzimy sprawy o rozwód w Krakowie i okolicach.

DARMOWY ADWOKAT DO ROZWODU – CZY TO MOŻLIWE?

Rozwód bez adwokata czy z adwokatem? Zawsze warto mieć po swojej stronie adwokata rozwodowego. Szczególnie jeśli druga strona wynajęła adwokata od rozwodów, dla tak zwanej „równości broni”, należy zwrócić się o pomoc prawnika od rozwodu.

Sytuacja finansowa i życiowa bywa różna. Stąd części osób zwyczajnie nie stać jest na opłacenie adwokata rozwodowego. W takich okolicznościach nie warto się poddawać. Istnieje możliwość zwrócenia się do sądu rozpoznającego pozew o rozwód o przyznanie adwokata z urzędu w sprawie o rozwód. Najlepiej od razu w pierwszym piśmie procesowym, czyli w pozwie o rozwód, bądź odpowiedzi na pozew o rozwód (jeżeli zostałeś/zostałaś pozwany w sprawie o rozwód, to Twoim pierwszym pismem procesowym kierowanym do sądu będzie właśnie odpowiedź na pozew o rozwód) złożyć wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu w osobie adwokata lub radcy prawnego od rozwodów.

[PRZYKŁAD] Jak to zrobić? Otóż zwyczajnie w pozwie o rozwód (odpowiedzi na pozew o rozwód) należy napisać mniej więcej tak:

„wnoszę o ustanowienie dla mnie pełnomocnika z urzędu, albowiem nie posiadam wiadomości pozwalających na samodzielne prowadzenie sprawy o rozwód, a nie mam stosownych środków finansowych na opłacenie pełnomocnika z wyboru”

W prowadzonej praktyce bardzo często spotykamy się z wnioskiem do sądu o pełnomocnika z urzędu, w którym od razu strona wskazuje takiego pełnomocnika argumentując to tym, że zna on już sprawę. Innymi słowy np. powód/pozwany był już na poradzie prawnej i prawnik jest zaznajomiony z problemem prawnym, stąd wskazuje go z imienia i nazwiska we wniosku do sądu o ustanowienie pełnomocnika z urzędu. W taki sposób można pozyskać pomoc prawną, w tym darmowy adwokat do rozwodu.

DARMOWY ADWOKAT DO ROZWODU – DLA KOGO?

Darmowy adwokat do rozwodu. Tak, ale nie dla wszystkich. Trzeba pamiętać o tym, że strona starająca się o darmowy adwokat do rozwodu powinna wykazać, że nie stać ją jest na samodzielne opłacenie prawnika od rozwodu. Składając wniosek o darmowy adwokat do rozwodu w piśmie do sądu należy dołączyć oświadczenie o stanie rodzinnym majątku i dochodach (link do pobrania).

Jeśli sąd stwierdzi, że rzeczywiście strona nie jest w stanie sama prowadzić sprawy o rozwód i jej sytuacja materialna nie pozwala na opłacenie prawnika od rozwodu, wówczas wyda postanowienie, w którym ustanowi dla wnioskodawcy darmowego adwokat/radca prawny do rozwodu. Sąd kieruje do izby adwokackiej lub radcowskiej (to w zależności od wniosku o ustanowienie adwokata bądź radcy prawnego) wniosek o wskazanie prawnika do rozwodu, który będzie reprezentował stronę wnioskującą o pełnomocnika z urzędu. Jeśli uprzednio we wniosku wymieniliśmy adwokata czy radcę prawnego, którego chcielibyśmy aby sąd wyznaczył do prowadzenia sprawy, wówczas sąd zaznaczy we wniosku do izby, że była taka prośba o wskazanie konkretnego pełnomocnika i wówczas najczęściej izba przychyla się do tego wniosku wyznaczając pełnomocnika z urzędu, o którego wnioskowała strona.

Darmowy adwokat do rozwodu – jak widać, jest to realne rozwiązanie, aczkolwiek ograniczone ze względu na konieczność wykazania niemożności poniesienia kosztów pomocy prawnej prawnika od rozwodu. Warto jednak mieć na uwadze taką możliwość, bowiem również darmowy adwokat do rozwodu jest w stanie bardzo dużo pomóc w indywidualnej sprawie o rozwód.

Rozwód Kraków. Rozwody w Krakowie. Prawnik rozwód Kraków. Potrzebujesz prawnika od rozwodów w Krakowie? Szukasz dobrego radcy prawnego rozwodowego w Krakowie? Skontaktuj się z nami już dziś.

Prowadzimy bardzo dużą ilość spraw z zakresu prawa rodzinnego. Najwięcej Klientów zgłasza się odnośnie spraw rozwodowych. Dbamy o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta. Prowadzimy również sprawy o ustalenie kontaktów, alimenty, czy też odnośnie władzy rodzicielskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu