SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ALIMENTY NA DZIECKO

ALIMENTY NA DZIECKO

Alimenty na dziecko – ile wynoszą i do kiedy się je płaci? Jak ustala się wysokość alimentów? Ile wynoszą alimenty 2022? Do którego roku życia należą się alimenty na dziecko? Na co są alimenty na dziecko? Czy 500+ wpływa na wysokość alimentów? Jakie alimenty przy zarobkach 3500?

Planujesz założyć sprawę w sądzie o alimenty. Zastanawiasz się jak napisać pozew o alimenty. Chcesz domagać się podwyższenia alimentów. Szukasz kancelarii w Krakowie specjalizującej się w sprawach o alimenty? Potrzebujesz pomocy i szukasz Adwokat alimenty Kraków, Prawnik alimenty Kraków, radca prawny od alimentów w Krakowie? Dobry prawnik od alimentów pomoże wygrać sprawę o alimenty. Prowadzimy sprawy o alimenty w Krakowie. Działamy także w okolicznej Bochni, Niepołomicach, Wieliczce, Miechowie, Myślenicach, Chrzanowie, Brzesku i Olkuszu.

ALIMENTY NA DZIECKO – ILE WYNOSZĄ I DO KIEDY SIĘ JE PŁACI

Alimenty na dziecko – ile wynoszą i do kiedy się je płaci? Jak już wspominaliśmy we wcześniejszych wpisach wysokość alimentów w każdej sprawie sąd ocenia indywidualnie biorąc pod uwagę usprawiedliwione potrzeby dziecka i zarobkowe możliwości zobowiązanego. Alimenty na dziecko co do zasady obejmują wydatki związane z utrzymaniem takiej jak: żywności, środki czystości, odzież, wydatki na kształcenia, na leczenie, opłaty za mieszkanie oraz rozrywkę.

Do kiedy płaci się alimenty? Nie ma sztywnej granicy wieku do którego rodzice zobowiązani są do alimentów względem dzieci. Przepisy stanowią, że rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.

Niemniej względem dziecka pełnoletniego prawo przewiduje ograniczenie obowiązku alimentacyjnego. Rodzice mogą uchylić się od świadczeń alimentacyjnych względem dziecka pełnoletniego, jeżeli są one połączone z nadmiernym dla nich uszczerbkiem lub jeżeli dziecko nie dokłada starań w celu uzyskania możności samodzielnego utrzymania się.

ILE WYNOSZĄ ALIMENTY 2022

Ile wynoszą alimenty 2022? Rosnące ceny, inflacja i wszechobecna drożyzna sprzyja również zastanowieniu się nad wystąpieniem do sądu z roszczeniem o podwyższenie alimentów. Zobaczymy jak sądy zmierzą się z tym tematem, niemniej rosnące koszty utrzymania realnie wpływają na budżet domowy. W pewnym komentarzu do prawa rodzinnego autor wskazał, że średnie alimenty zasądzane w Polsce wynoszą 500 zł na dziecko. Jest to w dużej mierze powiązane z maksymalnym świadczeniem jakie można otrzymać w ramach funduszu alimentacyjnego. Niemniej obecnie ten pułap średnich alimentów rośnie. Sądy zasądzają alimenty na dziecko rzędu 800 – 1000 zł.

Bardzo często otrzymujemy zapytania od Państwa „jakie alimenty przy zarobkach 3500” albo „jakie alimenty przy zarobkach 2500”. Jednak w praktyce nie liczy się to jakie zarobki osiąga zobowiązany do alimentów, ale jakie zarobki mógłby osiągać. Dla przykładu powszechnie wiadomo, że kierowcy tirów zarabiają bardzo dobre pieniądze, a formalnie na umowach ich wynagrodzenie kształtuje się na poziomie najniższej krajowej. Sąd nie będzie się tutaj kierował formalnymi zarobkami takiego kierowcy, tylko weźmie pod uwagę jego możliwości zarobkowe. Stąd nawet przy zarobkach 2500 zł sąd może zasądzić alimenty rzędu 1000 zł i więcej.

WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW NA DZIECKO A 500+

Czy otrzymywanie 500+ wpływa na wysokość alimentów? W poradniku 40 najczęstszych pytań i odpowiedzi wyjaśniono, iż „sąd, zasądzając alimenty, nie może, zgodnie z art. 135 § 3 pkt 3 k.r.o., brać pod uwagę świadczenia 500 plus. Nie może również brać pod uwagę innych świadczeń otrzymywanych na dziecko, wymienionych w art. 135 § 3 k.r.o.”.

Alimenty Kraków. Alimenty w Krakowie. Prawnik alimenty Kraków. Potrzebujesz prawnika od alimentów w Krakowie? Szukasz dobrego radcy prawnego w sprawie o alimenty w Krakowie?  Alimenty pomoc prawna Kraków. Skontaktuj się z nami już dziś.

Prowadzimy bardzo dużą ilość spraw z zakresu prawa rodzinnego. Reprezentujemy Klientów w sprawach o alimenty w Krakowie. Dbamy o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta.

Przygotowujemy dla Ciebie pozew o alimenty i poprowadzimy Twoją sprawę o alimenty w sądzie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu