SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS LUBLIN

WYGRANA Z ZUS LUBLIN

Wygrana z ZUS Lublin. Sprawa o podleganie do ubezpieczeń, gdzie ZUS zarzucał ubezpieczonej fikcyjne prowadzenie działalności gospodarczej. Po przegranej w 1. Instancji przed Sądem Okręgowym w Lublinie Klientka poszukiwała innej kancelarii, do ewentualnego poprowadzenia sprawy na etapie apelacji. I tak trafiła do nas. Zaczęliśmy współprace od konsultacji prawnej i analizy szans na wygranie sprawy. Od początku sprawa była niełatwa ze względu na stan faktyczny sprawy. Jednak Klienta zdecydowała się zaryzykować i skorzystać z możliwości złożenia apelacji. Sądownictwo w Polsce jest dwuinstancyjne, co oznacza że strona niezadowolona z rozstrzygnięcia sądu 1. instancji ma prawo poddać to rozstrzygnięcie weryfikacji przez sąd 2. instancji.

DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS? ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS. KOGO WYBRAĆ DO OBSŁUGI SPRAWY PRZECIWKO ZUS?  SKONTAKTUJ SIĘ Z PRAWNIKIEM ZUS!

ZUS wydał decyzję, z którą się nie zgadzasz? Zgłoś się do nas już dziś! Kliknij w zakładkę kontakt i zobacz, jak możemy Ci pomóc w walce z ZUS.

ZOBACZ INNE WYGRANE SPRAWY Z ZUS:

WYGRANA Z ZUS KRAKÓWWYGRANA Z ZUS TARNÓWWYGRANA Z ZUS CHRZANÓWWYGRANA Z ZUS NOWY SĄCZWYGRANA Z ZUS ELBLĄGWYGRANA Z ZUS PŁOCKWYGRANA Z ZUS RADOMWYGRANA Z ZUS CZĘSTOCHOWAWYGRANA Z ZUS ZABRZEWYGRANA Z ZUS CHORZÓWWYGRANA Z ZUS BIELSKO-BIAŁAWYGRANA Z ZUS OPOLEWYGRANA Z ZUS ZIELONA GÓRA

WYGRANA Z ZUS LUBLIN

Uregulowania proceduralne sprawiają, że na przygotowanie apelacji jest naprawdę mało czasu. Zgodnie z art. 369 § 1 k.p.c. apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem. Pozyskaliśmy akta sprawy bezpośrednio w Sądzie Okręgowym w Lublinie i przygotowaliśmy apelację, w której wykazaliśmy gdzie Sąd Okręgowy uchybił zasadzie swobodnej oceny dowodów i błędnie zastosował prawo materialne.

Finalnie udało się uzyskać korzystny wyrok dla Klientki. Zdjęcie poniżej:

Sąd Apelacyjny w Lublinie zmienił częściowo wyrok Sądu Okręgowego i poprzedzającą go decyzję ZUS. Oznacza, to że nie w 100% Sąd Apelacyjny podzielił nasze zapatrywania. Niemniej jeśli popatrzymy na efekt końcowy, to wygrana przed Sądem Apelacyjnym spowodowała, że ZUS zmienił swoją wcześniejszą decyzję i odstąpił od domagania się ponad 140.000 zł wypłaconych zasiłków!

Do zwrotu pozostało zaledwie 7 tysięcy złotych. Przy czym saldo wzajemnych rozliczeń powinno uwzględniać także obowiązek zwrotu przez ZUS na rzecz Klientki składek, które ta zapłaciła. Oznacza to, że to Klientka będzie uprawniona do żądania od ZUS ponad 4 tysięcy złotych do zwrotu.

Poniżej pozytywna decyzja ZUS Lublin zmieniająca wcześniejszą decyzję w wykonaniu wyroku Sądu Apelacyjnego:

PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach ZUS. Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu