SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA EMERYTURA POMOSTOWA ZUS SOSNOWIEC

WYGRANA EMERYTURA POMOSTOWA ZUS SOSNOWIEC

Sąd zmienia decyzję ZUS i przyznaje klientowi prawo do emerytury pomostowej. Jest to kolejna wygrana sprawa o emeryturę pomostową. Sprawę przegrał ZUS Sosnowiec, który wydał wadliwą decyzję. Jest to o tyle zaskakujące że ZUS Sosnowiec to jeden z dwóch oddziałów w całej Polsce, w którym funkcjonuje Centrum Obsługi Emerytur Pomostowych. Wyspecjalizowany pion w strukturach ZUS nie był w stanie prawidłowo rozstrzygnąć sprawy ubezpieczonego, który niemalże całe życie zawodowe pracował w jednym zakładzie pracy.

Poniżej zdjęcie pozytywnego wyroku:

SĄD ZMIENIA DECYZJĘ ZUS SOSNOWIEC I PRZYZNAJE EMERYTURĘ POMOSTOWĄ

Na pierwszej rozprawie Sąd w Sosnowcu po naszym wystąpieniu i przedstawieniu argumentacji prawnej, poprzedzonej wnikliwą analizą akt sprawy, w tym akt pracowniczych ubezpieczonego, widział, że ZUS popełnił kardynalny błąd przy rozpoznawaniu wniosku o emeryturę pomostową i nie zbadał wszystkich istotnych aspektów sprawy. M.in. chodziło o to, że ZUS nie zbadał sprawy pod kątem możliwości zastosowania art. 49 ustawy o emeryturach pomostowych, a powinien był to zrobić.

Pełnomocnik ZUS obecny na rozprawie był ‘kompletnie zielony’ w temacie i nie był w stanie merytorycznie odnieść się do naszych argumentów. Sąd zrugał pełnomocnika ZUS za brak znajomości akt sprawy, gdzie kancelaria spoza siedziby Sądu była w stanie przeanalizować akta i wyciągnąć z nich należyte wnioski przed rozprawą, a lokalny ZUS w Sosnowcu wykazał się daleko idącym brakiem profesjonalizmu i nawet z tymi aktami się nie zaznajomił. 

Jeśli ZUS wykazałby zrozumienie naszej argumentacji, to powinien sam z urzędu zmienić decyzję. ZUS ma takie uprawnienie nawet jak sprawa trafi do Sądu. Wynika to z art. 47713 § 1 k.p.c., który przewiduje taką sytuację.

CZYTAJ TERAZ:

– w obu ww. przypadkach ZUS po przegranej przed Sądem Okręgowym nie złożył apelacji i zrealizował wyrok wypłacając ubezpieczonemu emeryturę pomostową

EMERYTURA POMOSTOWA ZUS

W prowadzonej praktyce prawniczej widzimy na co dzień duże niezrozumienie materii emerytur pomostowych zarówno ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy jak i po stronie pracodawców. Niestety całe odium spada na obywatela, który chcąc uzyskać emeryturę pomostową w bardzo wielu przypadkach musi skierować odwołanie od decyzji do Sądu i wywalczyć emeryturę pomostową na mocy wyroku sądowego. Jeśli w Twojej sytuacji ZUS wydał odmowną decyzję w sprawie o emeryturę pomostową zgłoś się do PRAWNIKA OD EMERYTUR POMOSTOWYCH. Przeanalizujemy dokumenty (decyzję + świadectwa pracy w warunkach szczególnych) i odpowiemy, czy w Twojej sprawie są szanse na wygranie sprawy z ZUS o emeryturę pomostową. WARTO ODWOŁYWAĆ SIĘ OD DECYZJI ZUS i walczyć o swoje prawa.

PRAWNIK EMERYTURA POMOSTOWA. PRAWNIK OD EMERYTUR POMOSTOWYCH. Prowadzimy sprawy o emerytury pomostowe w całym kraju. Przygotowujemy odwołania od odmownych decyzji ZUS w sprawach o emeryturę pomostową, apelacje i skargi kasacyjne w sprawie o emeryturę pomostową.

Zajmujemy się sprawami o emerytury pomostowe ‘od a do z’ w oparciu o pełnomocnictwo procesowe udzielone przez Klienta. Klient jest zaopiekowany prawnie w całym procesie z ZUS o prawo do emerytury pomostowej. Przed przyjęciem zlecenia przedstawiamy wycenę poprowadzenia sprawy. Wszystkie koszty, jakie Klient będzie zobowiązany ponieść, są zawarte w wycenie i Klient z góry wie, jakie koszty poniesie zlecając kancelarii poprowadzenie sprawy.

Współpracę zaczynamy najczęściej od konsultacji prawnej i analizy indywidualnej sytuacji Klienta.

Jeśli ZUS odmówił Ci emerytury pomostowej, to możesz złożyć odwołanie od decyzji i wygrać sprawę w sądzie.

Potrzebujesz pomocy prawnej – skontaktuj się z nami:

tel.: 502-619-281

e-mail: kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu