SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
PRZYWRÓCENIE EMERYTUR SB – WYGRANA PRZED SĄDEM

PRZYWRÓCENIE EMERYTUR SB – WYGRANA PRZED SĄDEM

Przywrócenie emerytur SB, to wciąż temat, który nie znika z wokand sądowych i to nie tylko Sądu Okręgowego w Warszawie XIII Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sekcji ds. odwołań od decyzji zmniejszających wysokość emerytur i rent byłym funkcjonariuszom pełniącym służbę na rzecz totalitarnego państwa.

Jak pisze portal bankier.pl: „W 2017 roku PiS zmniejszył świadczenia emerytalne i rentowe byłym funkcjonariuszom służb PRL. Wielu poszkodowanych przez nowe przepisy nie odpuściło i odzyskało w sądach dotychczasowe świadczenia. Zawieszonych jest jednak ok. 10 tys. podobnych spraw”. Z naszych szacunków, jako kancelarii prowadzącej sprawy o przywrócenie emerytur SB, czyli tzw. sprawy dezubekizacyjne, tych spraw pozostałych do rozstrzygnięcia jest znacznie więcej niż ok. 10 tys.

Po wielu latach oczekiwania na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, sądy wreszcie postanowiły „wziąć sprawy w swoje ręce” i zaczęły prowadzić dotąd zawieszone sprawy. Niewątpliwie przyczynił się do tego precedensowy wyrok ETPCZ, o sprawie pisała m.in. red. Paulina Nowosielska w DGP.

JAK ODZYSKAĆ PEŁNĄ EMERYTURĘ PO DEZUBEKIZACJI? Otrzymałeś decyzję Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA, z którą się nie zgadzasz? Prowadzimy obsługę prawną spraw dezubekizacyjnych w całej Polsce.

Zważywszy na specyfikę postępowania w sprawie odwołania od decyzji ZER MSWiA obniżającej emeryturę / rentę byłym funkcjonariuszom, koszt świadczonej pomocy prawnej ustalany jest zawsze indywidualnie.

Po konsultacji prawnej, przedstawiamy Klientowi wycenę prowadzenia sprawy, dzięki czemu Klient z góry wie, jakie koszty poniesie w toku współpracy z kancelarią. Klient nie będzie zaskakiwany jakimikolwiek opłatami na rzecz kancelarii, które nie były ujęte w wycenie.

PRZYWRÓCENIE EMERYTUR SB – WYGRANA PRZED SĄDEM

Owocem odwieszenia spraw dezubekizacyjnych jest pozytywny wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, na mocy którego doszło do przywrócenia świadczenia w pełnej wysokości na rzecz naszego Klienta. Sprawa dotyczyła dwóch decyzji ZER. Pierwsza decyzja zapadła w roku 2017, po wejściu w życie ustawy dezubekizacyjnej. Po przejściu na emeryturę, ubezpieczony dalej pracował i odprowadzał z tego tytułu składki. Po złożonym wniosku o doliczenie cywilnych okresów lat pracy do wysługi emerytalnej, okazało się że sankcja dezubekizacyjna cały czas „blokuje” emeryturę na poziomie przeciętnej emerytury ogłaszanej przez Prezesa ZUS (art. 15c ust. 3). W imieniu Klienta zaskarżyliśmy także decyzję z 2022 r. Obie sprawy zostały połączone do wspólnego rozpoznania. W wyroku Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił na korzyść Klienta obie decyzje ZERu. Skan wyroku poniżej:

Wyrok jest nieprawomocny. ZER może złożyć w tej sprawie apelację.

Po lekturze prasy można odnieść wrażenie, że wygranie sprawy o dezubekizację to przysłowiowa „bułka z masłem”. Tak sprawę przedstawia m.in. Gazeta Wyborcza w artykule „Polacy masowo wygrywają z dezubekizacją”. Faktycznie da się wygrać z dezubekizacją i uzyskać przywrócenie emerytur SB w pełnej wysokości. Niemniej widzimy, że wiele osób występuje w tego typu sprawach bez pomocy adwokata lub radcy prawnego zajmującego się tematyką dezubekizacji. To błąd i prosta droga do porażki w sądzie. Pomoc adwokata lub radcy prawnego w tego typu sprawach jest niezbędna, aby móc wygrać sprawę i odzyskać pełną emeryturę. Ustawa jest niesprawiedliwa i widzą to sądy rozstrzygające odwołania od decyzji ZER, ale to nie wystarczy, żeby sprawę wygrać. Masz w sądzie sprawę dezubekizacyjną i prowadzisz ją samodzielnie? Zgłoś się do nas i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić.

USTAWA DEZUBEKIZACYJNA POMOC PRAWNA. Współpracę zaczynamy zwykle od konsultacji prawnej, podczas której wnikliwie analizujemy sprawę Klienta poznając jego problem i szukając możliwych dróg do jego rozwiązania. Przedstawiamy wycenę sprawy, dzięki czemu Klient z góry wie jakie koszty poniesie powierzając nam swoją sprawę.

Prowadzimy sprawy z odwołań od decyzji obniżających emerytury lub renty w zw. z ustawą dezubekizacyjną na terenie całego kraju.

Przygotowujemy odwołania od decyzji obniżających emerytury, apelacje oraz skargi kasacyjne w sprawach dezubekizacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu