SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS. SĄD APELACYJNY ZMIENIA WYROK SĄDU OKRĘGOWEGO

WYGRANA Z ZUS. SĄD APELACYJNY ZMIENIA WYROK SĄDU OKRĘGOWEGO

Dziś chcemy się z Państwem podzielić ostatnim sukcesem Kancelarii w sporze z ZUS. W dniu 9 lipca 2020 r. przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie zapadł wyrok, w którym Sąd zmienił na korzyść naszego Klienta wyrok Sądu Okręgowego w Radomiu i poprzedzającą go decyzję ZUS o niepodleganiu ubezpieczeniom społecznym.

Wygrana sprawa z ZUSem o podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej w dzisiejszych czasach cieszy tym bardziej, bo pokazuje, że orzecznictwo w sprawie kobiet pobierających wysokie świadczenia z ubezpieczeń nie jest jednolite – jak często prezentuje to ZUS w decyzjach o niepodleganiu. Da się te sprawy WYGRAĆ!!!

Sprawa była z gatunku „tych trudnych”. Kancelaria z Radomia, która prowadziła sprawę przed Sądem 1. Instancji odradzała składanie apelacji (sic!). Klientka pozyskała również opinię prawną innej kancelarii, która też nie widziała szans na walkę z ZUSem. Wówczas Klientka trafiła na naszego bloga i tak zaczęliśmy rozmowę o współpracy i szansach na wygranie apelacji. Nie obiecywaliśmy złotych gór, tylko rzetelną pracę. Przygotowaliśmy apelację, w której dopasowaliśmy argumentację pod tę konkretną sprawę. Głównie chodziło o brak osiągania zarobków na działalności, w czasie gdy kobieta przebywała na zasiłkach z ubezpieczenia chorobowego – co zarzucał ZUS i Sąd 1. Instancji. Poza tym ważnym elementem tej sprawy było to, że ZUS nie zarzucił fikcyjności firmy od początku jej prowadzenia. Wyłączył kobietę z ubezpieczeń od następnego dnia po okresie pobierania pierwszego zasiłku macierzyńskiego. Ostatecznie profesjonalnie przygotowana apelacja oraz podtrzymanie tej argumentacji bezpośrednio na rozprawie przed Sądem przekonało Sąd Apelacyjny do zmiany wyroku Sądu Okręgowego na korzyść naszej Klientki.

Mina pełnomocnika ZUS, który przed wejściem na salę sądową uważał, że ma zwycięstwo w kieszeni była bezcenna 😊

Ta sprawa pokazuje, że warto walczyć do końca i nie poddawać się przedwcześnie. Skoro mamy zagwarantowane prawo do dwuinstancyjnego postępowania sądowego, to warto z niego korzystać.

Prawnik od spraw ZUS. Działamy na terenie całej Polski.

Pomagamy na każdym etapie sporu z ZUS:

  • odwołanie od decyzji ZUS
  • apelacja od wyroku sądu 1. instancji
  • skarga kasacyjna w sprawach ZUS

Kancelaria prawna specjalizująca się w sporach z ZUS.

Zapytaj o ofertę – wycena zlecenia przeprowadzana jest za darmo.

Napisz / zadzwoń:

tel.: 502-619-281

e-mail: kancelaria@zawartka.pl

KLIKNIJ W ZAKŁADKĘ KONTAKT

Ten post ma jeden komentarz

  1. Dzień dobry. Od 2017r a dokładnie od Października ZUS odebrał mi rentę socjalna, którą pobierałam od 2007r po tym czasie mnie uzdrowił.Odwolalam się do Sądu pracy za to biegły sądowy stwierdził że jestem częściowo niezdolna do pracy oczywiście sprawę przegrałam nie mając żadnych dowodów które by wskazywały na moją niezdolność do jakiejkolwiek pracy oczywiście złożyłam apelację ale sąd apelacyjny przychylił się do wyroku pierwszej instancji w.2020r złożyłam ponowny wniosek o rentę socjalna oczywiście ZUS nie przyznał mi renty po złożeniu sprzeciwu również dostałam decyzję odmowną. Złożyłam ponowne odwołanie do Sądu pracy Sąd okręgowy Przyznał mi rentę socjalna na okres półtora roku po tym czasie złożyłam wniosek o ponownie nie Renaty socjalnej a ZUS mi odebrał i tak ciągnie się ta batalia sądowo -zusowska walczę z ZUS już sześć lat i jestem na skraju załamania proszę o poradę podaje e- meila mojego brata była bym wdzięczna choć nie mam pieniędzy bo żyje za 215 zł zasiłku pielęgnacyjnego

Dodaj komentarz

Close Menu