SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
ODWOŁANIE OD ODMOWY RENTY A UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE

ODWOŁANIE OD ODMOWY RENTY A UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE

Odwołanie od odmowy renty wszczyna procedurę sądową, która bywa czasochłonna. Co wówczas, czy osoba ubiegająca się o przyznanie renty może korzystać ze świadczeń z opieki zdrowotnej, czy posiada ubezpieczenie zdrowotne? Spraw o rentę dotyczą przecież sytuacji osób z różnymi schorzeniami, które nie mogą czekać na pomoc medyczną, bo zwyczajnie brak poddania się leczeniu mógłby spowodować nieodwracalne skutki.

ODWOŁANIE OD ODMOWY RENTY A UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE

W wielu sprawach infolinia ZUS zwyczajnie nie potrafi udzielić informacji, czy osoba w toku postępowania w sprawie o rentę jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym i może się leczyć w ramach publicznej służby zdrowia. ZUS odsyła po informację do NFZ. NFZ odsyła do ZUS 😊

Tymczasem sytuacja osób odwołujących się od decyzji ZUS w sprawie renty jest wprost uregulowana w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowane ze środków publicznych. Zgodnie z art. 67 ust. 7: Osoba ubiegająca się o przyznanie emerytury lub renty pomimo wygaśnięcia obowiązku ubezpieczenia ma wraz z członkami rodziny, o których mowa w art. 3 ust. 2 pkt 5 i 6, prawo do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego w okresie trwania postępowania o przyznanie tych świadczeń.

Z powołanego przepisu wynika jednoznacznie, że osoba starająca się o rentę, nawet w przypadku odmowy renty i skierowania sprawy na drogę sądową, z mocy ustawy jest dalej objęta ubezpieczeniem zdrowotnym przez cały okres procesu.

Z ZUSEM DA SIĘ WYGRAĆ!!! ODWOŁAJ SIĘ OD DECYZJI. SKORZYSTAJ ZE WSPARCIA PROFESJONALISTY.

PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach ZUS. Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

ODWOŁANIE OD DECYZJI ZUS

APELACJA ZUS

SKARGA KASACYJNA ZUS

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu