SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD DECYZJI PCPR

JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD DECYZJI PCPR

Jak napisać odwołanie od decyzji PCPR? Czy warto odwoływać się od orzeczenia o niepełnosprawności? Jak uzasadnić odwołanie od orzeczenia? Jak zrobić odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności wzór? Jak się pisze odwołanie wzór? Ile czasu ma komisja na rozpatrzenie odwołania? Jak się odwołać od orzeczenia? Kto może napisać odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności?

Osoba zainteresowana lub przedstawiciel ustawowy, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, może wnieść odwołanie do wojewódzkiego zespołu, za pośrednictwem powiatowego zespołu, który wydał orzeczenie.

Nigdy nie pisałeś odwołanie od decyzji PCPR i nie wiesz jak je napisać? Jakie przepisy powołać, jak prawidłowo napisać odwołanie od decyzji PCPR? Zdecyduj się na pomoc kancelarii prawnej, która przygotuje odwołanie za Ciebie. Wystarczy opisać swoją sprawę i przesłać niezbędne dokumenty do przygotowania odwołania, a my zajmiemy się resztą.

Kancelaria zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem odwołania od orzeczeń PZON/MZON i od orzeczeń WZON do Sądu. Przygotowanie odwołania przez kancelarię dla Klienta jest odpłatne. Czas realizacji usługi to zwykle 2-3 dni robocze. Przygotowujemy odwołanie od orzeczenia i udzielamy niezbędnych konsultacji i wskazówek związanych ze sprawą. Odwołanie podpisuje i składa Klient. Jest też opcja kompleksowej pomocy prawnej, gdzie kancelaria prowadzi sprawę w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Wycena pomocy prawnej jest ustalana indywidualnie.

Zobacz wpisy na blogu poświęconej tematyce „JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD DECYZJI PCPR”:

JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD DECYZJI PCPR?

Jak napisać odwołanie od decyzji PCPR?  Nie wolno zapominać o formie, czyli dochowania wszelkich wymogów typu:

– dokładnego określenia odwołującego się (imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL)

– wskazania organu do, którego jest skierowane odwołanie (Wojewódzki Zespół za pośrednictwem Powiatowego / Miejskiego Zespołu)

– podanie znaku sprawy, którego odwołanie dotyczy.

Odwołanie od decyzji PCPR o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności w swojej istocie ma zmierzać do podważenia ustaleń, z którymi się nie zgadzamy. Wymaga to „pracy” – dlaczego nie zgadzasz się z orzeczeniem PCPR? Gdzie orzeczenie PCPR rozmija się z przedstawioną do akt sprawy dokumentacją medyczną? To wszystko należy zawrzeć w uzasadnieniu odwołania od decyzji PCPR. Odwołanie ma zawierać argumentację, która przekona Wojewódzki Zespół do zmiany decyzji PCPR.

ODWOŁANIE OD DECYZJI PCPR – KTO MOŻE NAPISAĆ ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Odwołanie od decyzji PCPR można zlecić do napisania kancelarii. Może także przygotować odwołanie samodzielnie. W przypadku dziecka odwołanie może złożyć w jego imieniu przedstawiciel ustawowy, tj. najczęściej jedno z rodziców dziecka.

ODWOŁANIE OD DECYZJI PCPR – ILE CZASU MA KOMISJA NA ROZPATRZENIE ODWOŁANIA

Po otrzymaniu odwołania Powiatowy Zespół ma raz jeszcze przeanalizować sprawę i rozważyć ewentualną zmianę orzeczenia w trybie autokontroli. Musi to zrobić bardzo szybko 😊 przepisy stanowią, że Powiatowy Zespół, który wydał orzeczenie, obowiązany jest przesłać odwołanie wraz z aktami sprawy do wojewódzkiego zespołu, w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.

Zatem w terminie do 7 dni od dnia otrzymania odwołania Powiatowy Zespół albo zmienia odwołanie, albo przekazuje odwołanie wraz z aktami sprawy do Wojewódzkiego Zespołu.

Najczęściej Powiatowe Zespoły przekazują odwołanie do Wojewódzkiego Zespołu i nie decydują się na autokorektę. Wówczas kierują do odwołującego się pismo z informacją, że sprawa została przekazana do Wojewódzkiego Zespołu.

Wojewódzki Zespół ma co do zasady miesiąc czasu na załatwienie odwołania. Najczęściej jednak ten termin jest przekraczany z uwagi na duże obłożenie tego typu sprawami.

JAK UZASADNIĆ ODWOŁANIE OD ORZECZENIA?

Nie wiesz jak uzasadnić odwołanie od orzeczenia? Zostaw to nam. Na co dzień przygotowujemy dla Klientów z całej Polski odwołania od decyzji PCPR. Opracowujemy odwołania „szyte na miarę”. Działamy z pełnym zaangażowaniem. Nasze odwołania zawierają zarówno odpowiednią warstwę uzasadnienia faktycznego jak i prawnego. Skontaktuj się z nami już dziś – napisz na mejla lub zadzwoń.

Profesjonalne odwołanie od orzeczenia. Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś. Przygotowujemy dla Klientów odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na etapie administracyjnym, tj. odwołanie od orzeczenia PZON do WZON.

W ramach kancelarii prowadzimy kompleksowo sprawy z odwołania od orzeczenia WZON o stopniu niepełnosprawności w sądzie rejonowym oraz na dalszym etapie w sądzie okręgowym dbając o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta w toku całego postepowania sądowego.

Jeśli chcesz prowadzić swoją sprawę samodzielnie, możesz zamówić u nas przygotowanie profesjonalnego odwołania do sądu od orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu