SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
O CO PYTA SĄD NA SPRAWIE O ALIMENTY

O CO PYTA SĄD NA SPRAWIE O ALIMENTY

O co pyta sąd na sprawie o alimenty? Rozprawa o alimenty co mówić? Przesłuchanie stron w sprawie o alimenty. Jak wygląda sprawa o alimenty? Jak przygotować się do sprawy o alimenty? Wskazujemy na blogu, że warto korzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego w sprawie o alimenty. Postępowanie sądowe jest stresujące i możliwość poznania szczegółów postępowania, czyli m.in. o co pyta sąd na sprawie o alimenty i jak wygląda sprawa o alimenty powoduje, że Klient z większym spokojem podchodzi do sprawy, bo wie co może go czekać.

ILE KOSZTUJE ADWOKAT W SPRAWIE O ALIMENTY? Zapytaj o wycenę swojej sprawy już dziś!

Planujesz złożyć pozew o alimenty. Chcesz domagać się podwyższenia alimentów. Zostałeś pozwany w sprawie o alimenty. Szukasz kancelarii w Krakowie specjalizującej się w sprawach o alimenty? Potrzebujesz pomocy i szukasz Adwokat alimenty Kraków, Prawnik alimenty Kraków, radca prawny od alimentów w Krakowie? Dobrze trafiłeś. Prowadzimy sprawy o alimenty w Krakowie i okolicach.

O CO PYTA SĄD NA SPRAWIE O ALIMENTY

O co pyta sąd na sprawie o alimenty? Jakie pytania zadaje sąd na sprawie o alimenty? Postępowanie sądowe w sprawie o alimenty jest prowadzone przez sąd rodzinny, przy udziale stron tego postępowania. Z reguły to sąd, jako gospodarz postępowania, pierwszy zadaje pytania świadkom i stronom w sprawie. Wynika to z reguły procesowych – mam tu na myśli art. 155 oraz art. 271 kodeksu postępowania cywilnego, z których wynika, że świadek składa zeznania ustanie, zaczynając od odpowiedzi na pytania sądu.

Postępowanie sądowe w sprawie o alimenty ma za zadanie ustalić jakie alimenty zasądzić. W tym celu sąd musi ustalić sytuację majątkową rodziców oraz usprawiedliwione potrzeby dziecka związane z jego wychowaniem. O co pyta sąd na sprawie o alimenty? Ogólnie można powiedzieć, że sąd zadaje pytania na temat miesięcznego kosztu utrzymania dziecka, możliwości finansowych rodziców oraz ich osobistego wkładu w wychowanie dziecka i opiekę nad nim. Sąd zadaje pytania: odnośnie sytuacji materialnej matki dziecka (z czego się utrzymuje, gdzie pracuje, jakie są jej zarobki), odnośnie potrzeb materialnych dziecka uprawnionego do alimentów (jakie miesięczne koszty matka ponosi na utrzymanie dziecka – jedzenie, ubrania, leki, zajęcia szkolne, rozrywka), jakie są koszty związane z utrzymaniem mieszkania domu (prąd, woda, gaz, śmieci, opłaty), jakie są inne wydatki ponoszone na wychowanie dziecka (wyjazdy na kolonie, remonty, większe zakupy typu komputer, telefon, umeblowanie). Złożone przez strony zeznania będą oceniane przez sąd w świetle zasad doświadczenia życiowego oraz innych dowodów zgromadzonych w sprawie – np. czy odpowiadają one rachunkom/fakturom dołączonym do pozwu o alimenty.

O CO PYTA SĄD NA SPRAWIE O ALIMENTY

O co pyta Sąd na sprawę o alimenty? Jakie pytania zadaje Sąd na rozprawie alimentacyjnej? Co mówić na sprawie o alimenty? Te wszystkie kwestie poruszamy z Klientami przed rozprawą w sądzie. Spotykamy się w kancelarii lub on-line przez platformę Teams i krok po kroku omawiamy jak wygląda sprawa w sądzie o alimenty i jak przygotować się do rozprawy. Pozwala to uniknąć sytuacji, gdzie Klient nie wie co odpowiedzieć na pytanie, jakie zadaje mu sędzia.

Jak wygląda sprawa o alimenty – czyta na blogu kancelarii maszprawo.edu.pl

Alimenty Kraków. Alimenty w Krakowie. Prawnik alimenty Kraków. Potrzebujesz prawnika od alimentów w Krakowie? Szukasz dobrego radcy prawnego w sprawie o alimenty w Krakowie?  Alimenty pomoc prawna Kraków. Skontaktuj się z nami już dziś.

Prowadzimy bardzo dużą ilość spraw z zakresu prawa rodzinnego. Reprezentujemy Klientów w sprawach o alimenty w Krakowie. Dbamy o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta. Prowadzimy również sprawy o rozwód oraz o podział majątku wspólnego.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu