SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
SPRZECIW OL-4

SPRZECIW OL-4

Sprzeciw OL-4 to druk wykorzystywany do ODWOŁANIA OD DECYZJI LEKARZA ORZECZNIKA ZUS. Bardzo wiele osób szuka informacji „Jak napisać sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS?”, „przykład wypełnionego druku ol-4”, „ol-4 uzasadnienie”, „Sprzeciw wobec orzeczenia lekarza orzecznika przykład”. W gruncie rzeczy większość osób traktuje sprzeciw OL-4 jako konieczny warunek formalny na drodze starania się o świadczenie z ZUS. Niewiele osób traktuje sprzeciw OL-4 jako faktyczną możliwość zmiany wydanego orzeczenia przez organ nadzorczy w postaci Komisji Lekarskiej. Niestety komisje lekarskie ZUS są owiane złą sławą, ale – o czym w dzisiejszym wpisie – da się uzyskać zmianę orzeczenia po złożonym sprzeciwie do komisji lekarskiej ZUS.

CZY WARTO ODWOŁAĆ SIĘ OD ORZECZENIA LEKARZA ORZECZNIKA ZUS

Warto odwołać się od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS składając sprzeciw, który będzie dobrze opracowany, z odpowiednią argumentacją odnoszącą się do stanu faktycznego jak i prawnego. Przykład z ostatnich dni, gdzie Klientka zgłosiła się do nas po ‘pilną’ pomoc prawną. Na sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS jest tylko 14 dni, liczone od daty odebrania orzeczenia. Klientka była mocno zrezygnowana i w ogóle wahała się, czy nie odpuścić sprawy. Zgłosiła się do nas po pomoc prawną na ostatnią chwilę – na przygotowanie sprzeciwu od orzeczenia zostało raptem kilka dni. Chodziło o rentę socjalną dla niepełnosprawnej, pełnoletniej córki, która cierpi na całościowe zaburzenia rozwojowe ze spektrum autyzmu. Lekarz orzecznik działający przy lokalnym oddziale ZUS w Nowym Sączu wydał orzeczenie o braku całkowitej niezdolności do pracy. Niezaskarżenie tego orzeczenia skutkowałoby odmową prawa do renty socjalnej.

SPRZECIW OL-4 PRZYGOTOWANY PRZEZ KANCELARIĘ – KOMISJA LEKARSKA ZUS ZMIENIA ORZECZENIE I PRZYZNAJE RENTĘ SOCJALNĄ

Po zapoznaniu się z historią Klientki i tym jak było przeprowadzone badanie przed lekarzem orzecznikiem ZUS stwierdziliśmy, że jak najbardziej są szanse do skutecznego odwołania się od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS. Na zlecenie Klientki opracowaliśmy fachowy sprzeciw, który okazał się skuteczny! Komisja Lekarska ZUS zmieniła orzeczenie lekarza orzecznika po wniesionym sprzeciwie. W następstwie pozytywnego orzeczenia Komisji Lekarskiej ZUS wydał decyzję przyznającą prawo do renty socjalnej na okres 4 lat. Ta sprawa pokazuje, że warto składać sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika do komisji lekarskiej. Aby jednak taki sprzeciw odniósł skutek, trzeba opracować go w sposób fachowy. Blankietowy wzór druku OL-4 będzie w większości nieskuteczny. Dlatego też zachęcamy do opracowania sprzeciwu samodzielnie bez korzystania z udostępnionego przez ZUS wzoru lub zgłaszanie się do kancelarii od sprawy ZUS, która pomoże przygotować odpowiedni druk sprzeciwu od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS.

PRAWNIK DO WALKI Z ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach o renty z ZUS. Dla naszych Klientów:

– udzielamy konsultacji prawnych

– przygotowujemy sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS

– przygotowujemy odwołanie od decyzji ZUS w sprawach o rentę

– prowadzimy kompleksowo sprawy o rentę ZUS w sądach w całym kraju

– opracowujemy środki zaskarżenia typu apelacja / skarga kasacyjna

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu