SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
CZY WARTO ODWOŁYWAĆ SIĘ OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

CZY WARTO ODWOŁYWAĆ SIĘ OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Czy warto odwoływać się od orzeczenia o niepełnosprawności? Orzeczenie o niepełnosprawności ułatwia codzienne funkcjonowanie uprawniając na przykład do zasiłku pielęgnacyjnego czy świadczenia pielęgnacyjnego. Starając się o zaliczenie do osób niepełnosprawnych trzeba mieć świadomość, że nie zawsze sprawa pójdzie po naszej myśli i może okazać się, że Zespół wyda orzeczenie, które jest błędne. Zawsze warto odwołać się od orzeczenia o niepełnosprawności. Postępowanie odwoławcze jest wolne od opłat.

Z taką sytuacją mieliśmy ostatnio do czynienia. Zgłosiła się do nas Klientka pokrzywdzona orzeczeniem Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Orzeczeniem zespołu przyznano stopień umiarkowany, co było równoznaczne z brakiem uprawnień do zasiłku pielęgnacyjnego.

Takie orzeczenie było wydane pomimo, że wcześniej ten sam Zespół orzekał stopień znaczny wraz ze wskazaniem odnośnie m.in. pkt 7.

[WAŻNE] Osoba zainteresowana lub w przypadku dziecka przedstawiciel ustawowy może wnieść odwołanie do wojewódzkiego zespołu, za pośrednictwem powiatowego zespołu, który wydał orzeczenie.

Możesz liczyć na pomoc prawnika w sprawie odwołania od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Przygotowujemy odwołania do WZON od orzeczeń Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, a także odwołania od decyzji WZON do sądu rejonowego, sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Zgłoś się do nas aby uzyskać wsparcie kancelarii.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Czytaj nasze wpisy na blogu:

CZY WARTO ODWOŁYWAĆ SIĘ OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Klientka zleciła nam przygotowanie odwołania od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Najpierw przesłała orzeczenie PZON ze wskazaniem daty jego odebrania. Poprosiliśmy Klientkę o przesłanie skanem najważniejszej dokumentacji medycznej. Oprócz tego Klientka opisała dla nas sposób codziennego funkcjonowania z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z niepełnosprawności. Jest to bardzo istotne, bowiem sama dokumentacja medyczna nie jest w pełni wystarczająca dla zrozumienia problemów, z jakimi na co dzień mierzy się osoba dotknięta niepełnosprawnością. Nawiasem mówiąc być może dlatego w ostatnim czasie taki wiele jest niesłusznie wydanych orzeczeń o niepełnosprawności. W sytuacji gdy te orzeczenia były wydawane zaocznie, bez obecności pacjenta, Zespół nie mógł przeprowadzić wywiadu, co prowadziło do nieprawidłowych ocen.

[UWAGA] Na odwołanie się od orzeczenia o niepełnosprawności przysługuje termin wynoszący 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia o niepełnosprawności. Jest to dosyć krótki termin, stąd jeśli rozważasz zlecenie swojej sprawy kancelarii, to napisz do nas jak najszybciej.

Przygotowaliśmy profesjonalne odwołanie, które złożył Klientka.

Po kilku tygodniach okazało się, że Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Krakowie uwzględnił nasze odwołanie i zmienił orzeczenie PZON przyznając znaczny stopień niepełnosprawności. Skan uzyskanego orzeczenia zamieszczamy poniżej:

Warto odwoływać się od orzeczenia o niepełnosprawności. W wielu sprawach udaje się przekonać WZON do zmiany orzeczenia. Oznacza to pozytywne zakończenie sprawy. Jeśli jednak WZON nie uwzględni odwołania istnieje także możliwość złożenia odwołania do sądu.

Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś. W ramach kancelarii prowadzimy kompleksowo sprawy z odwołania od orzeczenia WZON o stopniu niepełnosprawności w sądzie rejonowym oraz na dalszym etapie w sądzie okręgowym dbając o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta w toku całego postepowania sądowego.

Jeśli chcesz prowadzić swoją sprawę samodzielnie, możesz zamówić u nas przygotowanie profesjonalnego odwołania do sądu od orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Przygotowujemy dla Klientów również odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na etapie administracyjnym, tj. odwołanie od orzeczenia PZON do WZON.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu