SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
WYGRANA Z ZUS KRAKÓW

WYGRANA Z ZUS KRAKÓW

Kolejna wygrana z ZUS Kraków. Często pytacie Państwo „Czy warto odwoływać się od decyzji ZUS?” lub „Czy z ZUSem da się wygrać”. Staramy się pomagać w jak największej ilości spraw i rzetelnie je prowadzić, co przekłada się później na sukces. Tak było też i tym razem; Sąd Okręgowy w Krakowie zmienił zaskarżoną decyzję ZUS i uznał, że Klient nie podlega do ubezpieczeń społecznych. Finalnie korzystny wyrok Sądu otwiera nam drogę do uwolnienia Klienta od prawie 100.000 zł niesłusznie naliczonego zadłużenia składkowego.

DLACZEGO TRZEBA MIEĆ PRAWNIKA DO WALKI Z ZUS? ADWOKAT ZUS CZY RADCA PRAWNY ZUS. KOGO WYBRAĆ DO OBSŁUGI SPRAWY PRZECIWKO ZUS?  SKONTAKTUJ SIĘ Z PRAWNIKIEM ZUS!

WYWALCZYLIŚMY UMORZENIE PONAD 80 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZADŁUŻENIA SKŁADKOWEGO DLA KLIENTA PRZED ZUS WARSZAWA! – LINK DO WPISU.

WYGRANA Z ZUS KRAKÓW – SPRAWA O ZADŁUŻENIE

Skorzystaj z fachowej pomocy specjalistów w sprawach ubezpieczeń społecznych.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

WYGRANA Z ZUS KRAKÓW

Sprawa z odwołania od decyzji ZUS Kraków dotyczyła Klienta, który miał spore zadłużenie składkowe, bo jak się okazało nie wyrejestrował firmy z CEiDG ani jej nie zawiesił, pomimo że od dłuższego czasu faktycznie nie prowadził działalności gospodarczej. Nie było też możliwości wykreślenia/zawieszenia dg z datą wsteczną, bo już po fakcie, zanim Klient się do nas zgłosił, kilka lat wcześniej wykreślił firmę z CEiDG, co nie odpowiadało jednak dacie faktycznego zamknięcia firmy (o możliwości wstecznego wykreślenia/zawieszenia firmy pisaliśmy tutaj).

ZUS naliczył prawie 100.000 zł długu i wszczął egzekucję. ZUS pozostawał głuchy na fakty przedstawiane w toku wszczętego na nasz wniosek postępowania wyjaśniającego. Nie przekonywały ZUS uzyskane z urzędu skarbowego zaświadczenia o braku rozliczania jakiegokolwiek przychodu z rzekomo prowadzonej działalności gospodarczej, ani inne elementy stanu faktycznego potwierdzające rzeczywiste zaprzestanie prowadzenia działalności z datą wcześniejszą niż data wpisu wykreślenia działalności z CEiDG.

Jak wskazywaliśmy w jednym z wpisów (DŁUG W ZUS A FAKTYCZNE NIEPROWADZENIE FIRMY), w sytuacji gdy firma nie była faktycznie prowadzona, ZUS nie może naliczać składek do zapłaty. Składki są pochodną aktywności zarobkowej. Gdy tej aktywności nie ma, to nie ma też obowiązku składkowego.

ZUS widząc swój cel (czyli prawie 100.000 zł zadłużenia składkowego) stwierdził, że sam wpis do CEiDG jest wystarczający dla uznania, że działalność była faktycznie prowadzona i stanowi tytuł do ubezpieczeń.

Po wniesionym odwołaniu, Sąd Okręgowy w Krakowie uznał nasze racje i zmienił decyzję ZUS:

Działanie ZUS było naprawdę zaskakujące. W kancelarii prowadzimy wiele sprawy odwrotnych; czyli takich gdzie ZUS uznaje, że firma była prowadzona pozornie i wyklucza przedsiębiorcę z ubezpieczeń społecznych (pisaliśmy o tym we wcześniejszych wpisach np. link1 / link2 / link3). To pokazuje, że ZUS jest bardzo „elastyczny” w swoim podejściu – jak system może odnieść korzyść fiskalną, tak zmienia się argumentacja stosowana przez ZUS. Warto walczyć o swoje prawa i odwoływać się od decyzji ZUS, najlepiej z pomocą prawnika specjalizującego się w sprawach ZUS.

O naszej wygranej z ZUS Kraków napisał dziennik Rzeczpospolita w artykule: ZUS może żądać składek tylko od aktywnej działalności. Zachęcamy do lektury artykuły.

CZYTAJ WIĘCEJ:

PRAWNIK SPECJALIZUJĄCY SIĘ W SPRAWACH ZUS. STAJEMY PO STRONIE OBYWATELA W SPORACH Z ZUS. Pomagamy w sprawach ZUS. Prowadzimy sprawy przed Sądami w całej Polsce, w tym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu