SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 502-619-281 E-MAIL: kancelaria@zawartka.pl
JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Jak napisać odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności? Przepisy stanowią, że osoba zainteresowana lub przedstawiciel ustawowy, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, może wnieść odwołanie do wojewódzkiego zespołu, za pośrednictwem powiatowego zespołu, który wydał orzeczenie.

Odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności może spowodować, że Powiatowy Zespół Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności uzna odwołanie za zasadne i sam zmieni je zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.

Powiatowy zespół, który wydał orzeczenie, obowiązany jest przesłać odwołanie wraz z aktami sprawy do wojewódzkiego zespołu, w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Jeżeli powiatowy zespół uzna, że odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie, wydaje orzeczenie, w którym uchyla lub zmienia zaskarżone orzeczenie.

Kancelaria zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem odwołania od orzeczeń PZON/MZON i od orzeczeń WZON do Sądu. Przygotowanie odwołania przez kancelarię dla Klienta jest odpłatne. Czas realizacji usługi to zwykle 2-3 dni robocze. Przygotowujemy odwołanie od orzeczenia i udzielamy niezbędnych konsultacji i wskazówek związanych ze sprawą. Odwołanie podpisuje i składa Klient. Jest też opcja kompleksowej pomocy prawnej, gdzie kancelaria prowadzi sprawę w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Wycena pomocy prawnej jest ustalana indywidualnie.

Możesz liczyć na pomoc prawnika w sprawie odwołania od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Przygotowujemy odwołania do WZON od orzeczeń Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, a także odwołania od decyzji WZON do sądu rejonowego, sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Zgłoś się do nas aby uzyskać wsparcie kancelarii.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

CZYTAJ TERAZ:

JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – POMOC KANCELARII SPECJALIZUJĄCEJ SIĘ W SPRAWACH ODWOŁANIA OD ORZECZENIA O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Możesz napisać odwołanie samodzielnie lub zwrócić się o pomoc w napisaniu odwołania od orzeczenia o niepełnosprawności do kancelarii. Przygotowujemy odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności oraz udzielamy niezbędnych porad i wskazówek odnośnie sprawy. Działamy na terenie całej Polski. Wystarczy napisać do nas mejla, w którym powinieneś zamieść:

-1. Opis swojej sprawy wraz ze wskazaniem daty kiedy odebrałeś orzeczenie PZON

-2. Skany najważniejszych dokumentów (skany można wykonać przy pomocy darmowej aplikacji na telefon do skanowania CamScanner)

Zachęcamy do skorzystania z usług kancelarii przy odwołaniu się od orzeczenia o niepełnosprawności. Fachowa pomoc prawna zwiększa Twoje szanse na pozytywne i  szybkie zakończenie sprawy. Pomoc prawnika jest szczególnie istotna jeśli chodzi o odwołanie od orzeczenia WZON, które jest kierowane do sądu. Wprawdzie procedura sądowa nie wymaga korzystania z adwokata/radcy prawnego w tego typu sprawie, niemniej profesjonalnie przygotowane odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności do sądu pomoże skutecznie załatwić sprawę.

JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Od orzeczenia PZON przysługuje odwołanie do Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Odwołanie składa się za pośrednictwem Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Termin na wniesienie odwołania wynosi 14 dni, licząc od dnia doręczenia orzeczenia.

Odwołanie powinno spełniać podstawowe wymogi pisma procesowego, tj. w szczególności:

– wskazać dane odwołującego się;

– organ do którego odwołanie jest kierowane;

– dane orzeczenia od którego odwołanie jest wnoszone;

– zwięźle opisać z czym się nie zgadzasz wraz z uzasadnieniem;

– można dołączyć dodatkowe dowody np. w postaci dokumentacji medycznej.

Poniżej linki do przykładowych wzorów odwołania od orzeczenia o stopniu – link 1 link 2 link 3 link 4

ODWOŁANIE OD ORZECZENIA O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI PRAWNIK

Zwiększ swoje szanse na sukces. Zgłoś się do nas już dziś. W ramach kancelarii prowadzimy kompleksowo sprawy z odwołania od orzeczenia WZON o stopniu niepełnosprawności w sądzie rejonowym oraz na dalszym etapie w sądzie okręgowym dbając o zabezpieczenie interesu prawnego Klienta w toku całego postepowania sądowego.

Jeśli chcesz prowadzić swoją sprawę samodzielnie, możesz zamówić u nas przygotowanie profesjonalnego odwołania do sądu od orzeczenia Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Przygotowujemy dla Klientów również odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na etapie administracyjnym, tj. odwołanie od orzeczenia PZON do WZON.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń 502 619 281 / napisz kancelaria@zawartka.pl

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

SZYBKI KONTAKT PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dodaj komentarz

Close Menu